Markýza de Pompadour

Markýza de Pompadour https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190009/bmid_markyza-de-pompadour-0QY-190009.jpg 4 5 3

Román popisuje život světoznámé kurtizány Jeanny-Antoinetty Poisson, markýzy de Pompadour, vévodkyně de Ménars, milenky krále Ludvíka XV., na francouzském dvoře od jejího narození až do posledního vydechnutí. Příběh doprovázejí snímky soudobých maleb a rytin.

lusila
06.01.2023 5 z 5

Farbistý pohľad do súkromia Ľudovíta XV. nazývaného aj Milovaný. Jeanne-Antoinette Poissonová mohla mať lásku manžela a kľudný rodinný život. No chcela viac-moc. Po nej bola pomenovaná aj krásna ružová ruža. Pri hľadaní obrázkov , som narazila na informáciu, že zámok Bellevue bol odpredaný do súkromných rúk a omylom zbúraný. Škoda.

nicolettkaa
25.04.2019 3 z 5

Od první chvíle mi byla postava Markýzy tak strašně protivná, ani na konci knihy jsem ji nedokázala litovat. U některých pasáží jsem měla problém se začíst, proto jsem knihu četla na můj vkus až moc dlouho. Znovu bych do ní už nešla.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha autora jehož jméno i příjmení začíná na stejné písmeno.

Blanchidlo
17.07.2018 5 z 5

Moje srdeční záležitost. Kdysi jsem na ni čirou náhodou narazila při toulkách antikvariáty. Netušila jsem, kolik u ní poteče slz :) Je to nádherná kniha popisující život světoznámé kurtizány na francouzském dvoře od jejího narození až do posledního vydechnutí.

madame de Pompadour, 1721-1764

Dora Duncker