blak blak komentáře u knih

Architektura štěstí Architektura štěstí Alain De Botton

Na moje tramvajové/noční postelové čtení velice náročná kniha. Myšlenky zajímavé, líbila se mi, ale rozhodně se nečetla lehce. Často větu dvakrát třikrát, aby bylo správně pochopeno.

02.12.2020 3 z 5

Dovolím si napsat, že se jedná o jednu z nejčtivějších knih, ke kterým jsem se zatím dostal. Přečteno velmi rychle. Je třeba nadhled, Jonák se rád poslouchá, rád si přilepšuje.. Krom toho, psal tuhle knihu v base, takže scény s ženami jsou možná zbytečně barvité. Nicméně, život Jonáka pravděpodobně byl velmi zajímavý a kniha stojí za přečtení (a to, že vám jeho styl nesedí odhalíte už po prvních pár stránkách).

07.09.2020 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Můj první Murakami. Svižné, záživné. A relativně krátké. Čekal jsem mnohem delší příběh, nikoli jednu noc. I tak se mi to moc líbilo.

12.05.2024 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Četl jsem v 16, přečetl jsem teď znovu v šestadvaceti a jediné, co bych k tomu chtěl říct je, že každý by si ji měl dát. Fascinující příběh člověka i firmy. Nejsem si jistý, jestli člověk bez vztahu k estetice a důrazu na jednoduchost může jeho myšlenky pochopit. Velice čtivé, velice silné.

06.05.2024 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Skvělá knížka, miluju příběhy, kdy se do hrdinky můžu vcítit - uvěřitelností příběhu, věkem, místem děje, životními osudy. Abych byl upřímný, 3/4 knížky skvěle jednou, přečteno skoro na jeden zátah. Konec mě ale překvapil, možná až zklamal? Na prvotinu i tak úžasný!

29.12.2023 4 z 5

Bomba★Funk Bomba★Funk Karel Veselý

Hezky vymyšlená fantazmagorie s reálnými postavami Husáka, Panenky a Slováčka. Mám rád hudební prostřední, mám rád Prahu a tak se mi knížka četla dobře. Příjemné čtení.

07.01.2021 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Vtipné a úderné povídky, skvělá délka, přečteno za pár jízd autobusem do města. Mimochodem jsem koukal jakým tématům se pan Svěrák věnoval, ale možná je to jen má hloupá neznalost celé jeho tvorby.

02.06.2020 4 z 5

15 let v Rusku: Zápisník zpravodaje 15 let v Rusku: Zápisník zpravodaje Jiří Just

Vůbec nevím, co si o autorovi myslet. Občas jsem měl problém s jeho mentalitou, která na mě působí jako vyčůránek "Tajně vás nesnáším a směju se vám, ale zároveň rád pojedu na všechny armádní výlety, když to platíte." O životě v Rusku se něco málo dozvíte v úvodu, a něco málo na konci. Prostředek jsou články o konfliktech mezi Ruskem a zeměmi, které se Rusko snaží ovládnout, a vy jste o jejich existenci doteď neměli ani páru. 3 hvězdy nechávám, za naprosto fascinující rozhovor po začátku UK války, kde respondent otvírá pohled do Ruské duše, a vysvětluje jak rusové touží být součástí každého státu a malinko se tam taky podílet na všem. A když jim někdo řekne "ne, my si tady chceme vládnout sami" tak se rus naštve a řekne "všichni jste proti mně". Paralela s obrannou strategií Andreje Babiše je čistě náhodná.

28.01.2024 3 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Četl jsem dvě předchozí satirické knihy s ilustracemi TMBK a musím říct, že Ovčáček je nejslabší. Autor si pana mluvčího dosadil na místo Forresta Gumpa, který se chtě/nechtě dostane a podepíše na všech významných událostech ČR za posledních 30 let. Na článek v Reflexu dobrý, ale na 250 stran?

26.06.2023 3 z 5