blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Zvrat Zvrat John Lutz

Johna Lutze (a také Franka Quinna) mám moc ráda! Pokud mám někdy chuť přečíst si knihu, ve které je hlavním antihrdinou sériový vrah – pak je Lutz záruka kvality! I zde se jí dočkáte, i když musím uznat, že v tomto případě jsem byla trochu zklamaná z konce. Toužila jsem se dostat hlouběji do nitra psychopata, kterého uspokojovalo vraždit ženy obzvláště zvráceným způsobem a ještě k tomu podle abecedy. Chtěla jsem lepší konec. Tady na mě působil hrozně kýčovitě. Kniha má přes 500 stran, ale četla se svižně, ostatně jako všechny Lutzovy knihy :)

11.05.2020 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Musím uznat, že kniha je opravdu chytrá, originální a úžasně propracovaná. Autor dokonale a uvěřitelně vykreslil charaktery postav. Nebezpečí a strach se dalo krájet, ale stále to bylo udržené v duchu YA, takže ji doporučuji jak mladším milovníkům fantasy, tak i náročnějším čtenářům :)

11.05.2020 4 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Líbilo se mi, že mě kniha dokázala naprosto vtáhnout do děje a já o to víc všechno prožívala společně s Milly. Dokážu si představit, že by na motivy knihy mohl být natočen film – s radostí bych se na něj podívala. (M)Učednice je kniha, která vás zcela pohltí a nenechá klidnými. Rozbouří ve vás velmi rozporuplné emoce.

Myšák Očko Myšák Očko Šárka Svobodová

Myšák Očko má pro strach uděláno a tak si poradí se vším! Znázorňuje samé kladné vlastnosti, tudíž je pro děti příkladem správného chování – chová se slušně, spravedlivě a každému je nápomocný.
V knize se dozvídáme také zajímavé informace o brněnských přírodních památkách a je zde vyobrazeno plno krásných fotografií Mariánského údolí, dále pak mapy umístěných značek, ke kterým se má čtenář vydat. Kniha nabízí nejen rozkošný detektivní příběh, ale také omalovánky, které si děti mají za odměnu vybarvit pokaždé, když navštíví místo se značkou na dané adrese, které pro ně myšák Očko připravil :)

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Tak tenhle díl byl o mnoho lepší než ten předchozí! Na vlnách fantazie (především té Connorovy) byl zase o něco originálnější příběh a moc jsem si ho užila! :)

Příliš mnoho hnědého peří Příliš mnoho hnědého peří Walter Slovo

Čtivá a oddechová záležitost. Konec knihy a odhalení celé pointy příběhu bylo hodně zajímavé a nápadité. Vlastně až do konce knihy nemáte ponětí, co se z toho vyklube :)

06.11.2017 4 z 5