BlackBlade BlackBlade komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Super nápad, opět drsné a neotřelé způsoby vražd a výborná pointa (zpověď vraha v závěru, proč...). Téměř jasných 5*****.
ALE! Kdy už se náš Robert do háje poučí, že by neměl do baráku lézt sám? Nebo někam zavolat a pak tam vstoupit (ale mít kavalérii na cestě). To už je opakující se klišé, které mi dost vadí. A za to dávám hvězdu dolů.

30.05.2020

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Je mi úplně úzko, když si vzpomenu na tento příběh, který je založen na reálných a historicky zdokumentovaných událostech, které se staly v okolí Šumperku. Skvělá kniha a skvělý film, to se musí nechat. Doporučuji, za mě rozhodně 5/5

12.07.2018 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z jeho nejlepších knih. Pamatuji, jak jsem to slupnul asi za tři večery. Jednoznačně 100 %
A divím se, že ta zombie-parodie, co měla velké promo před uvedením vloni do kin, přes něj vůbec prošla. Achjo, ten film stál fakt za prd. Tomu bych dal tak 40 %....

15.11.2019 5 z 5

Třikrát soudce Ti Třikrát soudce Ti Robert van Gulik

Skvělé detektivní příběhy ze starověké Číny, kde autor příjemnou formou informuje čtenáře o tehdejší kultuře, zvycích a lidech. A k tomu jako bonus je děj protkán detektivkou, která má délku "tak akorát". Velmi příjemné překvapení, dávám 5/5

09.10.2018 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jooo, už jsem přečetl pár detektivek a některé byly "chuťovky", ale tohle byla solidní hnusárna a chce to solidní nervy.
Ale stále se tam objevuje stejná chyba z mého pohledu, když už jedna osoba byla natolik prozíravá, aby nevdechla moc etheru, poté přemůže únosce, srazí ho na zem, tak začne běžet pryč = a únosce ji opět chytne.
Chápu, že instinkt útěku je silný, ale bývalá policistka a školená bojovnice? Proč mu někdy oběť snožmo neposkáče kotníky, ruce, krk, hlavu... achjooo. Asi budu muset napsat vlastní knihu, kde se vyhnu těmto kliše a napíšu spoustu jiných. :D

15.04.2020 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Vynikající J. Deaver a jeho (moje oblíbené) duo Rhyme & Sachsová v nejlepší formě.
Závěrečný zvrat byl překvapivý, ale to je Deaver a divil bych se, kdyby to v knize nebylo.
Tanečník u mne vytancoval jednoznačně 5 hvězdiček.

10.01.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Souhlasím s několika dalšími komentujícími, že hlavní záporák byl až moc geniální a některé situace řešil až moc dobře (hlavně v tom úkrytu... ). Ale jak skvěle zmanipuloval tu rodinku, co hlídala (vy víte koho), mazec. Víc už psát nebudu, abych neprozradil moc.
Jinak celá série s Joonou je super. A otevřený závěr? Kde je další díl! Už hltám další...

19.01.2021 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Skvěle podaný příběh netradičním způsobem, který jsem v jiné knize nezaznamenal. Už jen proto doporučuji si knihu přečíst, jakým způsobem je román postaven.
A přijít s hrabětem Draculou z Transylvánie před více než 100 lety? Skvělý počin a výborný základ pro všechny horory a fantasy příběhy. Bram Stoker touto knihou svým způsobem stanovil "pravidla" pro celou budoucí upírskou tematiku, za což mu děkuji, protože téma knih s upíry mám rád.
Samotná kniha má pár slabších chvilek, kde jsou možná až rozvláčným způsobem popsány nálady a emoce v denících dívek, ale na druhou stranu to k netradiční kompozici románu patří.
Za mě si kniha rozhodně zaslouží hodnocení 85 %, což odpovídá průměrnému čtenářskému hodnocení.

29.11.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nedočteno, odloženo...
V prvních 10. kapitolách se NIC zajímavého nestalo, co by mě vtáhlo do děje. Pomalé rozjezdy toleruji jen u horrorů od S. Kinga, protože... proste King. Ale tady ne.

19.07.2021 1 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Za mě je celá sága o Midkémii od R. E. Feista nejlepší fantasy všech dob. A kdo nepřečetl alespoň prvních 15 knih (z 37), to prostě a jednoduše nemá šanci pochopit. To je jak vidět první díl seriálu (z 37 dílů) a napsat, že to celé stojí za prd.
Mágem to začíná, ale ústřední postavy Pug a Tomas pak ve větší nebo menší míře objevují snad ve všech dalších knihách. Proto zkuste alespoň vydržet příběh Trhlinové ságy (první 4 knihy) a pak to zhodnotit ;)

26.06.2020 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Pozor!! Kniha nemá s filmem, kde hraje Arný Šwarný NIC společného. Rozhodně doporučuji si to přečíst!
Stačí pár stránek a už vás to nepustí :-) Ben je skvělý, ale není to superhrdina (jako ve filmu), což jen pozvedá knihu na kvalitě.
Kratší román (skoro novela), takže si nalejte sklenku vína, pohodlně se usaďte po práci do křesla a o půlnoci jdete spát obohaceni o skvělý příběh.

06.03.2020 4 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Tak jako velká řeka je složena z několika potoků, stejně i Poslední kmotr má na začátku mnoho dějových linek a několik různých příběhů, které spolu zdánlivě nesouvisí. Ale poté se vše začne postupně spojovat a konečné finále je velmi silné.
Za mě naprosto špičkový román nejen z mafiánského prostředí, ale i z Las Vegas a filmového Hollywoodu. Dokonce si to dovolím postavit na úroveň původního kmotra, tento příběh mi přišel komplexnější a zajímavější.

20.03.2017 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Kniha mě dostala tím, jak v ní někdo krásně popsal to, co sám cítím = naše planeta není nafukovací a lidi se množí jak králíci exponenciální rychlostí a spějeme do stavu, že se bude muset něco změnit a nebude to tak dlouho trvat. A ano, v plném rozsahu souhlasím s tím, co se na konci v knize stalo a doufám, že se to opravdu někdy stane.
A vše ještě krásně zabaleno do napínavého příběhu Roberta Langdona z krásných italských měst Florencie a Benátek. Příběh ale už nedosahoval těch kvalit, co předchozí díly, za mě někde na 70 %, ale jak jsem zmínil = za tu myšlenku a nástin řešení dávám 5/5

27.01.2016 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Psal jsem to už u předchozích dílů = od Pentagramu to nabralo ten správný spád a Levharta jsem přečetl jedním dechem. Ano, děj tak akorát zamotaný, aby se v tom čtenář neztratil, ale dostatečně dobře napsaný, aby přinesl mnoho nečekaných zvratů.
Opět je zde několik typických prvků, které se objevují v knihá s HH: nová holka, nová destrukce Harryho, stálé problémy s pitím, politické machinace ve vedení policie, staří kámoši, část děje v nové exotické destinaci (Afrika), zase HH vyvázl z ohrožení života (v tomto dílu několikrát) atd. A vše krásně namícháno s notnou porcí napětí = za mě 5/5

27.01.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Všude vidím knihy od Nesba, všude slyším samou chválu, tak jsem začal číst sérii s detektivem Harry Holem. Na začátku Netopýra jsem byl překvapen, že se děj odehrává v Austrálii, čekal jsem nějakou temnou severskou naturální detektivku.
Toho jsem se nedočkal ani u Švábů, kde se děj přenesl do Bankoku. Nevím, čím to je, ale přišlo mi, že je tady mraky zbytečné vaty, málo akce a na konci rozuzlení tak mega složité, že jsem se v tom jednoduše ztratil. Nezachránil to ani závěr, kdy hlavnímu padouchovi vrtal zuby pneumatickým kladivem. Za mě dokonce ještě slabší, než Netopýr = 50 %
Další díl si přečtu jen díky komentářům zde, protože pár lidí píše, že první dva díly stojí za prd. Tak uvidíme... :)
Doplněno 1. 9. 2015 - Rozhodně doporučuji vydržet! Od 4. dílu Nemesis a dál to nabere skvělý spád a knihy jsou super!

08.03.2015 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Jen 3 hvězdy, protože jsem to čekal. Konec dobrý, ale že bych se z toho posadil na zadek, to zase ne. Dobrá kniha na letní dovolenou.

30.06.2022 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Zdržím se politických komentářů. Zemana jsem nikdy nemusel a tahle kniha jen podtrhuje, kolik je v politice špíny a jak moc je prorostlá korupcí a mafií.
Autora mám rád a vážím si jeho důležité práce. Škoda jen, že tyto fakta čte tak málo lidí.

30.06.2022

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Lepší, než první díl. Zajímavý námět, stavba příběhu a dobré rozuzlení.

17.06.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

(SPOILER) Výborný detektivní příběh o moderním otroctví s poselstvím, že se to bohužel děje, i když se o tom ve společnosti nemluví (nebo raději nechce mluvit).
Kniha v hlavní dějové linii nenavazuje na předchozího Lazara, jde o samostatný případ, ale jak už bylo jinými komentujícími netaktně naznačeno, v epilogu se opět objevuje náznak "Nemesis" Joony Linny. A spisovatelská dvojice Lars Kepler nás opět láká na další pokračování.
Hodnotím 5/5, protože se mi tam líbí jeden logický detail, který spousta jiných autorů ve snaze gradovat napětí úmyslně přehlíží - že si Joona před poslední akcí zavolá z auta na pomoc zásahovku a pomoc. V reálu by to vypadalo stejně a to oceňuji.
Dále se mi líbila pasáž z ilegálního klubu "Orlí hnízdo", kde každý z detektivů prožil vlastní příběh, na který jen tak nezapomene.
PS: Čtěte sérii popořadě, od prvního dílu až sem, jinak vám unikne spousta detailů a souvislostí.

26.01.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Propletený detektivní příběh, kde zhruba v polovině začnete tušit motiv a zápletku, ale konec opět hezky překvapil.

17.03.2020 4 z 5