Black54 Black54 komentáře u knih

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhy díl naprosto famózní. Plný akce a emocí. Pěkná zápletka navazující a v mnohem rozšiřující první díl. Autor zde pořádně rozjíždí akci u které se rozhodně nebudete nudit. Všem doporučuji a už se těším na další díl.

26.10.2019 5 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Sedmileté čekání skončilo, bohužel ne tak jak si většina z nás představovala. Osobně kniha přečtená za dva dny, což mě velmi zklamalo. Bohužel po sedmi letech jsem očekával více, zklamal mě především počet stran. Plus dávám autorovi a nakladatelství za udržení stejné úrovně stylistiky stran a stylu obálky. Bohužel jsem čekal, že autor za tu dobu více vyspěje.
Tohle bych vážně doporučoval na čtení dětem.
Kniha přes to vše věrně háji svůj název. Poutník byl skvělí, rád jsem prožil zase kousek Murtaughova života, zato čarodějnice mě vůbec neoslovila a ať se Angela zlobí nebo ne doufám, že už bude Christophorovi jen pomáhat a ne psát.
Červ nebyl špatný, jen za mě zbytečně natahovaný. Eragon zde vystupoval jako takový odrazový můstek, který se tyto tři povídky snažil spojit, což se moc nedařilo.
Knize přes to všechno dávám v celku vysoké hodnocení, neboť knihu beru jako takovou vsuvku, přípravu na něco většího.
Takže doufám, že nám Paolini v brzké době přinese opravdový příběh z Alagasie a ne jen záplatu nájmu. Neboť tohle byla věc, na kterou brzy zapomenu.

15.10.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Závěrečný díl této ne zcela obvyklé ságy. V prvním případě bych chtěl poděkovat autorce za krásně strávené hodiny u její ságy. Skleněný trůn se velmi povedl i když jsem mu po prvním díle moc nevěřil. Trošku jsem se nemohl ztotožnit v prvním díle s úvahy hlavní hrdinky a bylo pro mě zvláštní nahlédnout takhle do ženské hlavy. Nicméně dalším dílem si mě už autorka omotala kolem prstu a zcela jsem propadl této sérii. Přesto pár kostlivců kniha má. Nejvíce mi Kazilo celkový dojem mnoho příběhových líní, které mi na konci knihy kazily celkový obraz finálních střetů. Druhá zásadní věc je Happy End celý svět v troskách a všechny hlavní postavy ready? No což, nebuďme jako Martin, který si pozabíjí 90% hlavních postav, ale neškodilo by této knize trošku menší pohádkový konec. Jinak se mi kniha a celá série velmi líbila, proto mě mrzí že skončila. Doufám, že autorka začne psát další podobnou sérii nebo bude pokračovat v této leč později/dříve. Takže všem milovníkům fantasy z celého srdce DOPORUČUJI!!!!!

07.10.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knihy jsem se velmi bál neboť všude na mě křičelo Jank Adult. Zbytečtě. Kniha se mi opravdu líbila. První čisté sci-fi v knižním podání. Úplně jsem si to užil. Kniha má pár kostlivců, ale jako celek je to famózní dílo. Velmi čtivé a propracované podání. Všem vřele doporučuji.

17.09.2019 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Takže Hurinovy děti. Somostatná kniha je skvostná, úžasná tragická povídka. Tolkien je prostě génius. Bohužel kniha nenabízí nic nového, kdo četl Silmarion tak tuto povídku zná. Je fajn že je tato povídka vydána sólo, neboť v Celku jako je Silmarion se lehce ztrácí. Bohužel pro mne jako jednotlivce to je jen rekapitulace toho co již bylo napsáno v Silmarionu. Takže kdo se chce dozvědět o Hurinovych dětech více a nechce se zaplétat do složitostech Silmarionu tak čtete.

05.09.2019 3 z 5

Dvanáct králů Šarachaje Dvanáct králů Šarachaje Bradley P. Beaulieu

Knihu jsem obdržel darem, takže jsme k ni zprvu přistupoval odměřeně. Během pár stránek se má nedůvěra vypařila a já se s chuti pustil do tohoto díla. Ceda hlavní hrdinka knihy krásně zapadá do nádherně vypracované atmosféry příběhu. Detailně popsané město v němž se celý děj odehrává je jen kapkou v moři písku této pro mě překvapivě kvalitní fantasy. Autor si před sebe vzal doslova herkulovskou výzvu takže doufám ze to po pár dílech nezabalí. Byla by to velká Škoda. Všem moc doporučuji.

20.08.2019 5 z 5

Darebáci Darebáci George R. R. Martin

Kniha konečně dočtená, má obrovská nemesis. Kniha zakoupena v době dočasného poblaznení smyslů v Martinově horečce. Takže velké zklamání z samotného Martina, neboť jeho povídka byla zdaleka jedna z nejhorších. Jinak kniha pro mě průměr půl na půl něco mě bavilo něco ne. Každopádně slušná možnost ochutnat práci jiných autorů v celku nenásilnou formou. Knihu již asi nebudu v životě číst a ztráta času to také vyloženě nebyla.

17.08.2019 2 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Moje první audio kniha. Hraničaři jsou super námět jen mě občas mátla zbytečná omáčka kolem všeho, autor prostě rad dopodrobna vysvětluje i ty nejzákladnější věci. V jeho popisech míst jsem se taky pěkně ztrácel, zato popis postav byl super z toho by si většina autorů měla vzít příklad. Hlavní hrdinové jsou klasikou hraničářů kde mě trochu zaraželo jejich až dětinské popichování. Příběh místy pokulhává, hodně zde chybý autentičnost doby, vlastně v tolika šarvátkách kde se ocitli a nikoho nezabili. Proto jsou postavy v knize hodně černobílé je jasně definováno kdo je padouch a kdo hrdina. Celkově se mi kniha líbila, ale je spíše koncipovaná pro mladší čtenáře.

19.07.2019 3 z 5

Tolkienovy bitvy Tolkienovy bitvy David Day

Po přečtení Tolkienových hrdinů a Silmalirionu velké zklamání. Kniha nenabízí nic nového jenom papouškuje informace z ostatních knih. Bitvy jsem si představoval úplně jinak a jejich mapy přehledu bitvy jak si představoval autor jsou k ničemu a velmi nepřehledné. Chybí zde mnoho informaci a i zde pokulhává konečná korekturu textu knihy. Hvězdu dávám za opět nádherné ilustrace i když je jich tu o poznání méně než v Hrdinech a většina ilustraci je ze starších knih. Druhou hvězdu dávám čistě z fanouškovského hlediska. Celkově kniha mě moc neoslovila a obsah knihy jsem si představoval jinak.

08.07.2019 2 z 5

Tolkienovi hrdinové Tolkienovi hrdinové David Day

Krásně ilustrovaná a vázáná kniha, která se bude vyjmat v knihovně každému fanouškovi Tolkiena. Kniha se podrobně zabývá všemi důležitými postavami z Tolkienova světa. Je zde vesměs přirovnání každé postavy k realitě a tudíž kniha představuje Tolkienovu inspiraci starými legendamy. Kniha je takové rozšíření o panu prstenů a hobitovi proto doporučuji přečíst první Silmarion. Bohužel kniha obsahuje řadu nepřesností jak překlepů tak i špatných informaci. Dále je kniha určena převážně skalním fanouškům Tolkiena. Oproti tomu má nádherné zpracování a je skvostem v mé knihovně.

28.06.2019 3 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Kniha pro skalní fanoušky Pána prstenů. Kniha se velice podrobně zabývá historií Středozemě od vzniku, až do konce období čtvrtého věku kdy byl Sauron definitivně poražen a nastal věk lidí. Celou knihu je velmi těžké sledovat osudy všech postav, protože je jich tam bezpočet a v hlavě mi zůstalo jen pár jmen, která mě zaujali. Krásně popsaný vznik světa spolu s příchodem Valar což je takové božstvo Středozemě přes příchod prvních elfů trpaslíků a lidí. Samotný vznik dvou stromů z Valinoru přes jejich zánik a vznik slunce a měsíce. Války mezi Valar a Melkorem, výroba Silmarionů, odchod elfů ze zaslíbené země opět válka s Melkorem a úpadek elfů. Nejvíce mě asi zaujala povídka o Belenovi a Lúthien a jejich pouti a získání ukradeného Silmarionu. Knihu doporučuji, ale s upozorněním, že je to vcelku náročné čtení hlavně pro fanoušky Tolkienova světa.

14.06.2019 3 z 5

Kámen slz Kámen slz Terry Goodkind

Druhý díl série. Dárkem Rahl je mrtev a svět muže zase klidně žít. Omyl. Autor staví hlavní postavu do hrozné situace a to buď zůstat se svou milou a zemřít nebo odejít a žít. Rychard zjistí, že kromě toho, že je po dlouhé době pravým hledačem pravdy, je i kouzelníkem a to ne tak ledajakým. Po dvou tisících letech je prvním bojovým mágem. Do toho všeho se musí stát otrokem řádu sester světla, které ho zbaví bolestí hlavy, protože by ho jinak zabily. Navíc se pozvolna ukazuje nová hrozba. Kniha je skvělá všem ji doporučuji začátek trošku zdlouhaví, pak kniha graduje.

24.05.2019 5 z 5

První čarodějovo pravidlo První čarodějovo pravidlo Terry Goodkind

Dlouho se vyhýbám tomuto komentáři, ale resty se mají plnit, takže vzhůru do toho. První úvodní kniha, kde se pomalu seznamujeme s knižním světem. Postavy jsou vcelku strohé a klasicky působí jednobarevně. Hlavní postava mi byla sympatická už ze startu, oproti tomu jsem si musel k dalším postavám udělat vztah až časem. Kniha se dobře čte a autor má velkou originalitu. Bohužel už znovu číst nechci protože knižní série má momentálně cca 25dilů a já u toho defakto vyrostl. Vyloženě mě autor štve vydáváním pořád dalších dílů, které si musím neustále kupovat, protože se od této série nedokážu distancovat. Všem doporučuji, ale zároveň upozorňuji že tato série je velice emočně náročná a přečíst všechny díly je vcelku časově náročné.

24.05.2019 5 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Kniha skvělá, jednoduchá, dobře se čte, takřka na jeden nádech. Krásná inspirace a prosté zpracování. Jedna dějová linka, kniha silně poukazuje na rasovou otázku. Děj přehledný místy zbytečně uspěchaný. Česky překlad katastrofa, překlepy, nesmysly. Knihu doporučuji pro každého milovníka fantasy.

20.05.2019 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Úžasný závěr skvělé série o dračích jezdcích. Kniha opět nabídne nevšední pokračování příběhu a autor zde evidentně přidává pořádnou porci akce dokonale promíchanou s pořádnou porcí citů. Krásně zde vypráví o poslední závěrečné bitvě. Zároveň zde vypráví o beznaději a nutnosti najít způsob jak porazit zlo. Závěrečný high kick jsem doslova nečekal a vyrazil mi úplně dech. Konec knihy se nese v duchu melancholie, ale zároveň si nezavírá zadní vrátka pro pokračování. Knižní série o odkazu dračích jezdců je skvostná a velmi mě mrzí že skončila. Ale abych zakončil svou recenzi pozitivně, dovoluji si vypůjčit můj oblíbený citát dračice Safiry. Všechno bude zase dobré maličký.

08.05.2019 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Třetí vyvrcholení ságy o dračích jezdcích. Autor se pořád zdokonaluje a vytváří čím dal více komplexní svět. Kniha je nabita akci a více dějových linek se skvěle doplňuje. Postavy jsou čím dál více propracovanější a dějová zápletka pomalu vrcholí. Úžasné pasáže kde eragon ková svůj nový meč a závěrečná bitva kde se objeví nový stín prostě skvěle. A na konci jakože cože? Čtvrtý díl? No prostě pecka. Určitě doporučuji.

08.05.2019 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Skvělé pokračování prvního dílu. Autor si jde tvrdě za svým a začíná pozvolna odhalovat tajemství Alagasie a dračích jezdců. Je evidentní jak se autor a tím pádem i celá kniha vyvíjí. Autor začíná kovat pravidla magie a odhaluje různé kličky, kterými se pravidla dají obejít. Do toho ukazuje krásu lesní říše elfů a přiblíží nám tak jejich národ a zabíhá i do historie dračích jezdců. Krásně zde kontrastují další dějové linky jako jsou přípravy na nastávající válku a dozvuky jeho útěku z domova se kterými se musí vypořádat jeho bratranec, kterého jsem si naprosto oblíbil. Na konci knihy první složitější bitva kde je již zapojena i složitost magie. Konec je ve stylu velkého odhalení, které mě úplně zabilo. Takže pecka! Doporučuji přečíst.

07.05.2019 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha je prostě pecka! Můj top one! Díky této knize jsem začal ve dvanácti letech číst. OK teď trochu vážněji. Kniha je psaná velmi mladým autorem což je v obsahu hodně znát. Všechny postavy jsou buď černé nebo bílé, šle zase na druhou stranu se velmi pěkně čte. V knize je vše co by mělo v dobré knize být. Úplně mě uchvátila dračice Safira, přesně typ rozvazné ženy, která se umí velice rychle změnit v krvavou bestii ???? Kniha je psaná velmi jednoduchým stylem a přesto neuraží. Postavy jsou komplexní a velmi věrohodné, stejně jako stvořený svět. Takže doporučuji a každý milovník fantasy by měl tuhle knihu mít ve své knihovně.

07.05.2019 5 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

První díl z triologie. Kniha mě zaujala díky masivní reklamě, takže jsem si ji koupil. Je to tak trochu jiné fantasy než jsem zvyklí. Hodně jsem se ztrácel v indickém názvosloví a postavy se občas chovají velice zvláštně. Nicméně má kniha poutavý děj a sám Šiva mě celkem zaujal. Kniha se mi i přes některé nedostatky líbila a určitě si přečtu další díl.

07.05.2019 3 z 5

Tajemství Nágů Tajemství Nágů Amish Tripathi

Kniha nezklamala, drží si kvalitu prvního dílu i když zde bylo o poznání méně akce. V první polovině hodně vysvětlování a cesta za zlem skrze Šivovo duševní osvícení. Druhá polovina knihy už byla pro mne mnohem zajímavější a odehráli se zde pro mne nečekané zvraty i tolik tížená akce. Opět velký problém s Indickým názvoslovím a dosti podobnými názvy postav kde jsem musel dávat velký pozor abych neztratil nit. Celkově se těším na třetí díl.

07.05.2019 3 z 5