bidesh bidesh komentáře u knih

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Příjemné příběhy. Jasně, styl je jiný, než na co jsme zvyklí, ale zkusit se má vše a rozhodně to nebylo zklamání.

11.02.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihy s takovou tematikou příliš nečtu, takže nemůžu úplně porovnávat. Ale právě jako někdo neznalý v tomto směru, ocením spíše románové podání.

16.02.2020 4 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Trochu mě to zaskočilo, ale zároveň je asi v pořádku, že se v poslední knize Terryho Pratchetta znovu setkáme se Smrtěm, který neodchází sám.

25.01.2020 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Jak jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Asi nejvíc jsem se bavila u Bruny. A otázka k zamyšlení: Co dělá z člověka člověka?

08.02.2020 5 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Flavia je přesně ten typ dítěte, u kterého nevíte, jestli mu nařezat nebo ho pochválit.

06.01.2020 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Četlo se to dobře, mělo to spád, jen musím přiznat trochu rozporuplné pocity za závěru.

23.01.2018 4 z 5

Děsivé historky Děsivé historky Michael Dahl

U některých historek jsem se bála i já jako dospělá, nicméně dětem se to líbit bude, i když bych hodně zvažovala, zda to dát dítěti se slabší povahou.

18.02.2020 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Zajímavý příběh, vážné téma. Ale také je pravdou, že při některých pasážích, většinou mimo hlavní dějovou linku, se člověk i zasměje.

06.02.2020 4 z 5

Avlež Kífla Avlež Kífla Roald Dahl

Co by člověk pro lásku neudělal... Ale jak k tomu přijde Alfík?

13.01.2020 4 z 5

Podivné zmizení Podivné zmizení Bryan Chick

Ač dětská kniha, tak se čte opravdu dobře, děj ubíhá a člověk je zvědavý, co bude dál.

01.01.2020 5 z 5

Kašlu na muže! Kašlu na muže! Zsuzsa Rácz

Dočetla jsem to, ale popravdě nejzajímavější mi přišla pasáž s živou kulturou v ledničce, což asi poselstvím autorky být nemělo. Je to jedna z knih, ke kterým se opravdu nikdy vracet nehodlám.

07.04.2020 1 z 5

Tajemství statku Štístko Tajemství statku Štístko Antje Szillat

Roztomilý příběh pro děti. Původně jsem to četla jen kvůli osobnímu přehledu knížek pro děti, ale začínám být zvědavá, co je to vlastně za kocoura, takže je možné, že se podívám po dalších dílech, jakmile vyjdou.

23.02.2020 4 z 5

Princeznou na královské svatbě Princeznou na královské svatbě Meg Cabot

Nebylo to špatné a pro děti tak kolem 11 let to bude určitě čtivé. Navíc Oliviiny poznatky o tom, co dělá a nedělá princezna, jsou docela kouzelné.

19.02.2020 3 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Už jen kvůli Fíglům se člověk na příběhy o Toničce těší. A když je doplní Stařenka Oggová... Aneb další mistrovské dílo.

16.02.2020 5 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Co je důležitější... Co dělá děti šťastnými nebo co si myslíme, že dělá děti šťastnými? Cilčina jablíčka poradí.

10.02.2020 3 z 5

Karlík se mění ve slepici Karlík se mění ve slepici Sam Copeland

Na můj vkus se moc často mluví o zadku, ale děti zrovna tyhle pasáže bavily.

30.01.2020 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Další z knížek, od které se člověk nemůže jen tak odtrhnout, protože chce vědět, jak to bylo a kdo to tedy udělal. V průběhu čtení jsem podezírala snad všechny včetně soucitu...

25.01.2020 5 z 5

Kouzelná cesta Kouzelná cesta Kristin Hannah

Příjemná oddechovka, u které se člověk i zasměje.

20.01.2020 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Nebylo to tak špatné, jen jsem trochu rozpačitá ze závěru. Třeba se to druhým dílem napraví.

18.01.2020 3 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Musím říct, že jsem se dlouho nezačetla s takovým nadšením do dětské knížky.

02.01.2020 5 z 5