Bětuu Bětuu komentáře u knih

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Adriana Wetterová

Když si uvědomíte, jak moc je to nereálné, přitažené všechno za vlasy, místy to nedává smysl, tak je to jinak fakt pěkná knížka a na konci i kapička ukápla. Určitě by kniha mohla být více propracovaná, Aneta měla stále takové divné nálady..Nejvíce sympatický mi byl Marek, ale konec knihy už mi všechno přišlo jen smutné.

18.04.2023 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Knih se mi líbila. Byla pěkná, ke konci se mi líbila většina básní, ale předešlé autorčiny knihy jsou ještě lepší. Moc pěkné a milé čtení.

03.04.2023 4 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Možná jsem to čekala lepší, ale určitě to nebyla knížka k ničemu, jen tam těch lepších myšlenek bylo míň a tak budu jen teď doufat v přeložení dalších knih od autorky.

02.04.2023 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tohle byla zatím nejlepší kniha od Jane Austen. Děj se mi sice opět táhl, ale nebylo to tak hrozné a příběh mě bavil a místy i pobavil. Postavu Harriet jsem si oblíbila a film byl stejně dobrý jako kniha.

24.03.2023 4 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Předchozí knihy od autorky by průměrné, prostě nic velkého a dlouho jsem se proto bála pustit se i do téhle.
A vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla! Kniha má super zápletku, autorka si krásně hraje s pocity, postavy jsou skvělé a rychle se to čte.
Konec mi přišel moc uspěchaný, jinak mohu knihu doporučit! Rozhodně nejlepší kniha autorky!

25.02.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Ačkoliv jediné, co jsem za celé dva díly nepochopila, byly rodinné vztahy a kdo má jakou moc a tak.
Jinak je kniha opravdu čtivá, stránky rychle utíkají, zápletka je naprosto skvělá a postavy jako například Misha nebo Finn mají tak skvělou roli v příběhu a i když jsem obě knihy tak trochu tajně fandila Sebastianovi, musím říct, že Finn to opravdu vyhrál na plné čáře, ale co si budeme, ke konci už to bylo trochu klišé. (Realně, kolikrát řekl v posledních kapitolách slovo pocta a ctí? Xd)
Doporučuji!!

31.01.2023 4 z 5

Kniha útěchy Kniha útěchy Matt Haig

Kniha mě sice nezaujala tolik obálkou, ale obsahem. Celkem jsem se na ní i těšila protože to je něco jiného, než normálně čtu.
A asi jsem měla vysoká očekávání. Kniha má skvělé kapitoly, které bych mohla číst furt a furt, ale bylo i víc těch, u kterých se autor pustil fakt do hloubky a a to bylo zbytečné složité.
Co mi přišlo ale super, byly příběhy lidí, co Matt v knize píše.
Kniha je pěkná, ale čekala jsem teda víc. Alespoň jsem zkusila něco nového:)

22.01.2023 4 z 5

Toto kraťoučké doplnění ke Cardanovi je opravdu hezké. Už jenom ta obálka a ilustrace, od kterých nejdou odtrhnout kukadla. Celé to bylo zajímavé - chápat vše očima Nejvyššího krále..určitě se mi nehorázně líbil námět o příbězích s Aslog.
Knížka je opravdu pěkná a určitě jsem našla i odpovědi k otázkám, které v sérii nebyly zodpovězeny.

18.01.2023 4 z 5

Milostný hlas české poezie Milostný hlas české poezie Václav Kubín

Krásná kniha!!

31.12.2022 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Anna Gajdošová

Knížka má své mouchy, nicméně je jednoduchá a krásně napsaná!

27.12.2022 3 z 5

Okamžiky a vlny Okamžiky a vlny Artur Lundkvist

Lundkvist píše tak, jak jsem to u žádného jiného básníka nečetla. Jak procítěně a zároveň jednoduše. Ale musím uznat, nějaké básně mi daly zabrat ať už na čtení, pochopení nebo rozjímání.

17.05.2024 3 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye jsem čekala o trochu lepší, ale líbily se mi určitě postavy a konverzace s Harrym jsem si nesmírně užívala.
Cantervillské strašidlo se mi líbilo o poznání více. Dej byl jednoduchý a rychle se to četlo.

10.05.2024 4 z 5

Carpe diem Carpe diem Petr David

Možná že jsem od knihy očekávala víc, než mi dala. To nevadí, protože se mi líbily básně stejně jako v autorově předešlé knize.

19.04.2024 3 z 5

A zase láska A zase láska Petr David

Básně mě překvapily a určitě jsem od nich neočekávala nic ohromujícího, na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, a i přes to, že poezii miluju, tak ne tu českou. Petr David si ale umí krásně hrát se slovy a já si uvědomila, že by si jeho básně mělo přečíst mnohem více lidí.

18.04.2024 3 z 5

A básníkem být nechci A básníkem být nechci Emily Dickinson

Moje první setkání s Emily Dickinson nesu za vinu sobě. Básnířka píše skvěle, ale já se nedokázala cítit krásu jejích básní.

25.03.2024 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 5 Srdcerváči. Kniha 5 Alice Oseman

Hned po druhém díle je odteď tenhle díl nejlepší. Téma důvěry zde bylo vyobrazen tak realisticky, skvěle a za mě byl konec prostě úžasný.

23.03.2024 4 z 5

Cítění času Cítění času Giuseppe Ungaretti

Tenhle autor neumí zklamat! Básně byly krásné!

22.03.2024 4 z 5

Pozdní sběr Pozdní sběr Miroslav Hule

Musím říct, že jsem zklamaná. Od autorka jsem četla už dvě básnické sbírky, ale tahle mi přišla nejhorší. Básně byly o ničem, bez citů a mně osobně se nelíbily.

22.03.2024 3 z 5

Namlouvání Namlouvání Miroslav Hule

Od autora jsem četla 99 milostných SMS, ale tahle kniha, ačkoliv podobná, se mi líbila o poznání méně. Některé básně ale byly nádherné!

21.03.2024 3 z 5

99 milostných SMS 99 milostných SMS Miroslav Hule

Tohle bylo skvělé, netřeba víc slov.

20.03.2024 4 z 5