Betuse7 Betuse7 komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

První polovinu jsem se dost často smála, druhou méně, ale ne autorovou chybou, prostě ty příběhy vyprávěné v čím dál bližší době naší současnosti byly pro mě logicky emočně bližší, a tak mi bylo spíš smutno. Tím spíš oceňuji, že vlastně i na ty aktuální "průšvihy", problémy, těžkosti, se dá nahlížet s humorem. Z momentů, kdy jsem se nejvíc smála si pamatuji především příběh dalších životních strastí rodinného psa:)) Autor má skvělý smysl pro humor, nejen ve smyslu že "má aspoň na jeden život pokoj", protože jako žížala byl hermafrodit.

25.04.2017 4 z 5

Deník přátelství Deník přátelství Wanda Półtawska

Hutná strava, ne na jedno zhltnutí, je tam spousta skvělých myšlenek, a mnoho myšlenek, které člověk musí sám na sobě vybojot, k mnohým musí dozrát. Vracím se k ní třetím rokem. Není to jen autobiografie, je to manuál:) Bůh ve své prozíravosti a velkorysosti mluví nejen skrze Bibli. Přesto je třeba číst a filtrovat, ne vše odkývat, z principu pravdivosti k sobě samému (mnohé třeba časem i odkývám, ale teď nemohu, a mnohé odkývat prostě nelze a ani se to nemusí týkat nějaké obecné lži či pravdy.) A to nejen vzhledem k této knize.

16.05.2019 5 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

tak to je skvělý přehled našich i trochu sousedských dějin. mnohá překvapivá a přitom logická fakta. Já bych řekla, že právě tato kniha mohla být povinnou četbou před každými volbami :)

19.02.2018

Potřebuji tvou lásku Potřebuji tvou lásku Ross Campbell

Moc dobrá kniha, je mi smutno, jak tak jednoduchá fakta o výchově a vztazích vůbec stále opomíjíme. Myslím, že je pro naši generaci výzvou vychovat, vymazlit a provést k samostatnosti a k schopnosti nesobecké lásky naše děti, aby tak došlo k uzdravení celé společnosti.

14.05.2015

Na hraně Na hraně Samuel Jan Hejzlar

kniha je skvělá, už tím, jak je jiná, ne tématem, ale stylem psaní, sice je to pro mě těžkopádné čtení, ztrácím se - především ve větách amerického románku (součást knihy) ale i jindy. Asi to bude tím, že jsem tu dobu nezažila a že autor používá slova, která dnes neslyšíme. Ale nejde jen o slovo, jde i o stavbu vět a tak, ale právě proto a hlavně kvůli tématu ji čtu :) Zapadá do mozaiky představ, jak se žilo lidem pronásledovaným pro víru, politický názor, odbojovou aktivitu apod. Ale i lidem obyčejným, všichni byli poznamenáni, každý odpověděl po svém na vývoj událostí. A zde autor neodsuzuje, popisuje a zároveň má pevný názor v tom, co je pro člověka bez výjimky nejpotřebnější.

06.03.2019 3 z 5

Když sloni pláčou Když sloni pláčou Jeffrey Moussaieff Masson

Pamatuji si ji doteď, jako pro mne objevnou a mocnou knihu. Četla jsem ji cca v 17ti a to už je 20let. Teď mi ji připomněla nová kniha Tajný život stromů. Život je prostě úžasný, spletitý a především provázaný a přitom jedinečný.

18.02.2017

Uzdravení rodových kořenů Uzdravení rodových kořenů Kenneth McAll

kniha se mi líbila, nejde zde prioritně o vymýtání, ale o lásku k bližnímu. Znám pár lidí, který pomohla k uzdravení rodin. Vzhledem k tomu, že čtu Terapii pevného objetí od paní Prekopové, kde naráží na stejnou problematiku u svých klientů, pochybuji, že by to byl výmysl. Je to svědectví lékaře a jeho pacientů, tedy subjektivní. Ale kdo má právo říct, že to tak není, jen proto, že nemá osobní zkušenost? Pán Bůh má různé kanály, jak nechat "lásku znovu proudit", nestojí o dogmatická učení "pravdy". Navíc pochybuji, že by to bylo v protikladu s učením katolické církve, když o tom samém mluví Elias Vella, oficiální exorcista. + předmluva ke knize je od p.Kodeta a často doporučovaná je MUDr.Svatošovou a dalšími. Kdo se bojí, nesmí do lesa, nebojte se, a budete obohaceni. Minimálně vás nenechá v klidu a vyprovokuje vás k hledání Kristovi blízkosti. (živého, vzkříšeného nejen umrlce na kříži:)

Vězeňské zdi kdyby promluvily Vězeňské zdi kdyby promluvily Richard Wurmbrand

kniha o nečekané milosti, autora a jeho další knihy doporučuji, rozšíří vám vnímání z černobílého na celé spektrum, naneštěstí rozebrané, minimálně k dostání

Žena neboli kněžství srdce Žena neboli kněžství srdce Jo Croissant

skvělá kniha, pídím se po reedici, mám okolo sebe mnoho zájemců a ta má je už potrhaná - i já se k ní vracím

Běží liška k Táboru Běží liška k Táboru Ladislava Pechová

milá klasika, u nás už lepená, ale 3mi dětmi užívaná i k stavění hradů

18.02.2017

Nese mě řeka lásky Nese mě řeka lásky Jiřina Prekopová

výborná a čtivá kniha, jednoduchý "životopis" formou rozhovoru o člověku, který si tvrdohlavě neproráží vlastní cestu, ale odvážně a pokorně přijímá to, co je jí na cestě podávané, aby zjistila někdy až časem, jak velké jsou to dary. Inspirativní život silné a následováníhodné osobnosti.