Betulefetule Betulefetule komentáře u knih

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Tuhle sérii naprosto miluju! Přivedla mě k ní kamarádka, a jsem za to strašně ráda. Některým lidem možná přijde, že je to kravina, ale prosím berte ohled na to, pro jakou je to věkovou skupinu. Třetí díl je asi trochu lepší než druhý, ale to nemění nic na tom, že jsou všechny díly naprosto boží :)

30.01.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Knihy Lisy Reganové jsem měla vždycky v oblibě, ale nemohla bych je označit za oblíbené. Tahle kniha byla ale dokonalá. Dneska večer jsem si k ní sedla (lehla), a přečetla jsem ji. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. (Myslím to vážně, právě jsem ji dočetla a je půl 12 v noci :) ), takže pokud jad touhle knihou váháte, rozhodně ji doporučuji ;)

26.10.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

(SPOILER) Update: již jsem psala k této knize komentář, a zjišťuji, že ze série. Asi bych si měla pořídit brýle. A měla jsem pravdu, chci vědět jak to s Gavilou dopadne. Prosím, přejte mi, abych neskončila se zlomeným srdcem, protože jsem ještě docela mladá, a nezasloužím si to.

17.04.2023 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Knihu jsem přečetla během dvou dnů - přijde mi, že každý příběh je mnohem napínavější než předchozí. Kniha je určená spíš pro mládež, ale věřím, že si ji kdejaký dospělý zamiluje :) .

23.12.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Kniha je velmi podle mě velmi pěkná, a napínavá. Hlavní protagonistka mě mile překvapila, protože se často setkávám s otravnými a nepříjemnými hlavními postavami, a bála jsem se, že se k nim bude Pipa řadit taky. Jediné, co mě trochu štve, je er forma. Rozhodně stojí za přečtení :)

01.10.2023 5 z 5

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Naprosto boží knížka. Pamatuji si, jak jsem ji dokázala číst pořád dokola a dokola. Za mě je to jedna z nejlepších knih Bohumila Nohejla.

18.02.2023 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Další perfektní kniha ze série! Akce za akcí, převrat za převratem.... A milostná linka vše skvěle doplňovala :)

Spoiler:

Potřebuju si trochu vylít srdíčko, no. Budu tu litovat a obhajovat postavy, tak od toho prosím nic převratného nečekejte :). Dočítala jsem to pozdě v noci, a tak trochu jsem si pobrečela nad Harshawem (skloňování prosím neřešte). Nebylo to tím, že bych si ho nějak oblíbila jeho postavu, ale bylo mi spíš líto té kočky. Jo, třeba jsem dětinská, cokoli, ale byla už noc, a prostě mi to bylo líto... A taky mi bylo líto Alexandra. Nemyslím si, že by byl přímo zlý, ale snažil se jenom udělat bezpečné místo pro grišy ( velmi doporučuji přečíst si Démona z lesů, tam je Temnyj jako dítě a je to skvělý), a pak v podstatě nikoho neměl. A klidně si mě nazývejte zvrácenou, ale bylo mi líto i Baghry. Jop, teď to víte.

Doufám, že nejsem jediná, která to vidí stejně. : )

26.10.2023 5 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Knihu jsem přečetla kvůli povinné četbě, a velmi jsem se bála, že ji nebudu chápat. Nakonec se mi četla dobře, až na některé části a jména bohů. Takže jestli tu brouzdáte, abyste viděli, co si to ta češtinářka zase vymyslela, že máte číst, tak se nemáte čeho bát :) .

19.10.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Jednoduchá zábavná romantika ve vědeckém prostředí. Doporučuji třeba na dovolenou v podstatě kamkoliv. Na začátku jsem se nemohla chytit, ale po pár stránkách jsem začala chápat :)

26.07.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Za mě skvělá detektivka s dechberoucí zápletkou, i když mi časem přišla trochu zamotaná, ale myslím si, že je to čistě mnou a tou věcí, co mám v hlavě :) Jinak doporučuji všem čtenářům detektivek.

02.03.2023 3 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Už dlouho jsem se u knihy netěšila na další díl. A jestli to mám zkráceně popsat? Bylloo tooo skkvvěěěělllýýýýý!!!!!!

26.01.2023 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Obyčejně thrillery ani detektivky nečtu, ale jsem ráda, že jsem v tomhle případě udělala výjimku. Celá série je za mě boží - jste pořád napjatí, není to zbytečně zamotané a hlavní hrdinka není otravná. Rozhodně všechny knihy doporučuji a dávám plný počet hvězdiček :)

01.04.2024 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

(SPOILER) Achilleova píseň je jedna z nejkrásnějších knih, které jsme kdy četla. A tím nemyslím akční nebo napínavá. Je prostě krásná. U toho konce jsem nevěděla jestli mám brečet nebo být šťastná, že jsou zase spolu. Nevím, jak ostatní, ale naprosto zbožňuji postavu Odyssea. Ani nevím proč, prostě je u mě borec. Kniha je naprosto 10/10 a určitě si ji přečtu znovu :)

A jenom taková "otázka" k zamyšlení: Napadlo vás taky, že Achillova pata je vlastně Patrokles?

29.02.2024 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Knihy od Leigh Bardugo naprosto zbožňuji! Druhý díl Šesti vran je stejně tak chaotický, akční a dokonalý jako ten první. Knihu jsem měla přečtenou snad do dvou dnů, a vůbec toho nelituji :)

05.01.2024 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Podle mě byla kniha naprosto luxusní. Knihy od autorky opravdu zbožňuju, ale tahle je podle mě nejlepší. Velmi se mi líbily postavy, a to, že každá má nějaký svůj příběh, což často nebývá. Takže rozhodně doporučuji :)

02.11.2023 5 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Ke knize jsem se dostala díky škole a povinné četbě, a jsem velmi ráda, že jsem si vybrala Oidipa! Nikdy bych nečekala, že si něco takového zamiluji, a budu si to chtít přečíst znovu :) .

19.10.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Jako první jsem viděla seriál na Netflixu, a zajímalo mě, jak moc je blízko ke knize. Některé části byly od knihy úplně odlišné, a jiné úplně stejné. Ale zpět ke knize. Přečetla jsem ji za pár dní, a podle mě byla skvělá. Takže jestli máte náladu něco originálního a napínavého ze světa fantasy, vážně doporučuji právě Grišu :).

19.10.2023 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tahle novela je sice v porovnání se sérií malinká, ale to nic nemění na tom, že je vážně dobrá. Není nijak důležitá pro sérii (nic převratného se tam nestane), takže se klidně muze číst až po Stříbrných plamenech. Vůbec mi nevadí číst o mých oblíbených postavách, i když tam není žádná extra zápletka, ale celkem by mě zajímala hádka mezi Amren a Nestou na lodi.

Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní :)

26.07.2023 5 z 5

Knihu jsem měla na plici už dlouho, ale myslela jsem si, že mě nebude bavit, a bude nudná, knihy z období 2. světové války mě nikdy totiž moc nezajímaly. Ale zmýlila jsem se! Překvapil mě způsob vyprávění - byl chytlavý a nemusela jsem luštit, co tím autor asi myslel. Fotografie nádherně doplňovaly text. Nenapadá mě nic, co bych knížce vytkla (teda až na to, že jsem pořád válela v křesle a nemohla se od ní odtrhnout :) ).

25.06.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Našeptávač má snad všechno, co by měl "psychothriller" mít. Je napínavý a čekáte, co se stane dál. Každou chvíli se mění ten, komu věříte. A teď bych se ráda dostala k jádru pudla.

Spoiler:
Gavila je moje nejoblíbenější postava z knihy. Ať se cokoli stalo, vždy byl na pomyslném prvním místě. Jenže všechno má své ale. To, co se stalo na konci knihy budu rozdýchavat ještě dlouho. Nevím, jestli jsem ráda, že není druhý díl (minimálně o něm nevím, ale kdyby byl, stejně si ho koupím). Asi bych nezvládla, kdyby umřel. Každopádně doufám, že nejsem sama, kdo se takhle cítí. Možná je sám autor našeptávač, a jeho záměrem bylo, abychom si všichni Gavilu zamilovali. Taky doufám, že můj komentář není zmatený, jako částmi tento thriller a všichni, kdo z toho máme podobný šok, se brzy vzpamatujeme.

17.04.2023 5 z 5