Betty96 Betty96 komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knížku jsem si přečetla na popud naší knihovnice, normálně českou literaturu moc nečtu. Nemůžu říct, že se mi kniha líbila ani nelíbila. Jako první jsem začala číst Veroniku a pak Jáchyma. Děj do sebe krásně zapadal a dával smysl, ale bohužel už mě ta druhá polovina knihy moc nezaujala. Ke konci už jsem četla jen z donucení abych knihu konečně dočetla.

07.03.2019 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Už jen samotný název knihy mě velmi lákal. Ze začátku mě to moc nezaujalo, ale nakonec jsem tomu přišla na chuť trošku moc :). Opravdu doporučuji. Akorát si myslím, že by jí mohli zařadit i do hororu, některé pasáže jsou malinko drsné.

02.03.2019 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Pěkný příběh, hodně připomíná Stmívání nebo Legacies (které v knize i zmiňují :)).
Maličko jsem se se čtením sekla cca 100 stránek před koncem. Nevím, zda na mě dopadla čtecí krize nebo na mě hlavní zápletka neměla ten WOW efekt. Ale každopádně si mě autorka získala posledními kapitolami z pohledu Jaxona. Víc takových kapitol v dalším dílu.

26.05.2023 3 z 5

Cirkus Svět Cirkus Svět Pavel Brycz

Noo, co na to říct, dvě hvězdy hlavně kvůli ilustracím. Knížka mě zaujala svou obálkou a to, že je docela propagovaná. A teď nějak nevím, co k tomu říct. Námět dětské knížky se mi líbil, ale ne to, jak to bylo podané. Děti všech barev - bílé, černé, žluté? Anorexie je v podstatě krása? Lev vegetarián - jí šopský salát? Děti zkouší, zda je lev vegetarián - strkají ruce do klece? Černý kašel - použit jako biologická zbraň?

Za mě prostě ne. Je mi líto, ale knihu dál doporučovat nebudu.

16.04.2022 2 z 5

Všechny skryté dary Všechny skryté dary Caroline O'Donoghue

První polovina knihy mi přišla neslaná, nemastná. Říkala jsem si: Proč je okolo knihy takový bum? Neměla jsem tendenci knihu znovu otevřít. Dál jsem četla jen z důvodu "povinnosti". A najednou jsem se začetla a knihu přečetla na jeden zátah. Při závěrečném rituálu jsem se do děje přímo vžila. Připadalo mi, že slyším zvuk bubnů, byla jsem napjatá a četla rychle dál. Potřebovala jsem okamžitě vědět, jak to dopadne...

22.07.2021 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

(SPOILER) Z knihy jsem velmi zklamaná. Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí, ale možná je to tím, že autorka nám nedala víc prostoru k seznámení. Jediné plus k hlavní postavě - hlavní hrdinka je němá. Nevzpomínám si, že bych se s tím někdy v nějaké knize setkala. Co jsem opravdu nepochopila (možná mi v knize něco uteklo), proč je král proti Nadaným? Sám je nadaný.

08.06.2021 2 z 5

Oheň pouště Oheň pouště Karen Winter

Knihu mi půjčila kamarádka na dovolené, jelikož už sem neměla co číst. Myslela sem si, že mě to nebude vůbec bavit. Právě naopak, tak sem se do ní začetla, že jsem se vždy jen šla najíst a hned zase číst, takže sem jí měla za jeden den přečtenou. Hrozně krásně se čte a vůbec to není tak nudné jak to na první pohled vypadá.

10.03.2019 5 z 5