Beruska18 Beruska18 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jakmile se vám kniha dostane do rukou, tak ji prostě otevřete a čtěte a čtěte.... Až se těžko věří tomu, že se to ve skutečnosti fakt děje ....

07.08.2023 5 z 5

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

Když jsem byla mladší, školou povinná, vím, že jsem příběhu nerozuměla. Na příběh Malého prince je totiž třeba dospět a uzrát. Nádherný počin!

20.11.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Hodně silné téma, hodně dobře napsané. Autorka dokázala otevřít a prozkoumat opět těžké téma, o kterém se nejen těžce píše, ale i čte

20.03.2023 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak tato kniha ve mně zůstane ještě dlouho, knih s tématem holocaustu jsem přečetla už spoustu, ale tato je úplným vrcholem.....Dva kamarády od dětství Karla a Viktora osud zavede na rozlišné cesty. Viktor se stane členem židovské mafie a Karel se pohybuje mezi nacistickou elitou. Setkávají se po letech v Osvětimi a tam se ukazuji jejich pravé hodnoty a víra. Praktiky mafie a utrpení a týrání lidí nacisty v Osvětimi to bylo opravdu velmi náročné čtení, uf....

20.06.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Nádherná kniha! Smutný příběh o konci druhé světové války a o osudech lidí v Lověšicích u Přerova nenechá nikoho chladným.

12.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná kniha zachycující těžký život havířů a jejich rodin. Děj plynul tak nenásilně a přesto se pořád něco dělo. Nelze nic vytknout.

25.03.2020 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Taková útlá knížka, a přitom je v ní skryt silný příběh o domácím násilí a božích mlýnech.

04.09.2023 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak pro mě velké zklamání, u knihy jsem se trápila, vůbec se nešlo začíst, připadalo mi to takové chaotické bez nějakého děje .......

21.07.2020 1 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Takové knihy čtu velmi ráda, čtou se totiž sami, děj krásně plyne a vás to nutí čist dál a dál.
Kniha nám otevírá osudy tří generací žen jedné rodiny, které doplatily na chyby, které udělaly v mládí. Příběh se odehrává na pozadí obou světových válek a je ovlivněn tehdejšími zvyky a morálkou.

25.01.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Za mě naprosto úžasná kniha od skvělé spisovatelky. Až mi je líto, že už ji mám přečtenou, tak krásně se četla ....

09.05.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak tato kniha vám nedovolí přestat číst, od samého začátku napínavé, děj měl spád a ani chvíli jste se nenudili. Super.

19.01.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha mě naprosto nadchla. Popisuje osudy obyčejných lidí, tří žen, tří generací jedné rodiny a to na pozadí události českých dějin - od prvni světové války až po dobu pádu komunismu. Určitě si přečtu I dalsi knihy od této autorky.

05.01.2018 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Mám ráda tyto pohodové rodinné příběhy o jedné velké rodině a vánocích nad kterým se každý zamyslí.

10.02.2020 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla v době, kdy jsem byla cílová skupina, což už je pár let. Tento příběh jsem měla moc ráda, stejně jako film, na který se ráda podívám i nyní.

31.12.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Velmi hezký a poutavě napsaná kniha. Zajímavé osudy řeckých uprchlíků a jejich rodin v Československu. Kdo má rád knihy typu Šikmý kostel, tak tato se mu bude určitě líbit taky.

27.11.2022 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Kniha je velmi obsáhlá, říkala jsem si, že to snad ani nemůžu přečíst a ani jsem se nestačila otočit a jsem u konce. Kniha o odvážných ženách s něžnými jmény je velmi poutavě a zajímavé napsaná.

04.04.2020 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Knihy tohoto typu mám strašně ráda, čtou se prostě samy. Tento příběh popisuje osud jedné rodiny ve 20. století, především život Emilky, se kterou prožívame její radosti, i starosti, se kterými se snaží vyrovnat co nejlépe.

10.11.2022 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Kniha má jenom pár stran, ale skrývá v sobě velmi silný příběh z poválečné doby.

12.09.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Každý má své tajemství, ale jen jeden z nich zabíjel. Jeden z nich, ale kdo? Postupným odhalováním souvislostí připadá v úvahu pokaždé někdo jiný, až dojde řada na toho správného....mimochodem jsem ho tipla správně, i když jsem si říkala, že ten snad ne

01.09.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Tak tato kniha se mi velmi líbila. Líbilo se mi nahlížení do "13. komnat" jednotlivých příbuzných a známých Emy, odhalovat jejich životní zkušenosti a pochopit tak jejich chování.

31.10.2021 5 z 5