Benny215 Benny215 komentáře u knih

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Na začátku jsem měl trošku strach, že to bude převážně jen o vydírání, nakonec děj příjemně překvapil. Za mě dobré čtení

12.10.2022 4 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Dvě mrtvoly v dětské knížce v přímém přenosu. Knížka prakticky kromě nějakého pobíhání dětí nemá vlastně žádný děj. Nejlepší na všem jsou ilustrace.

29.01.2022 1 z 5

Moje Rusko: Zprávy ze ztracené země Moje Rusko: Zprávy ze ztracené země Jelena Gennaďjevna Kosťučenko

Nejdřív jsem váhal zda si knihu koupit, teď ale nelituji. Je to ale bohužel smutná kniha, která podle svého obsahu je zcela naděje zbavující! Doporučuji těm, kteří ještě nepochybuji o šlechetnosti Ruska, protože kde není soucit s vlastním národem nemůžeme ho čekat jinde!

09.05.2024 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

"Když člověk nic nežádá, je ze všeho dárek"
E. M. Remarque

Celý svět by měl povinně číst Remarqoa, ale né na základní škole!

06.04.2024 5 z 5

Dějiny Ruska 20. století - 1.díl Dějiny Ruska 20. století - 1.díl kolektiv autorů

Po delší době jsem to dočetl a mohu říci, že ty dějiny jsou krystalické zlo. Doporučuji přečíst každému pomatenému příznivci Ruska nátura lidi se totiž nemění je to v nich!

04.04.2023 4 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Velice smutné čtení

02.03.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Moje první a určitě ne poslední kniha od autora.

03.01.2023 3 z 5

Máme se bát Ruska?: Dramata a osudy největší země světa Máme se bát Ruska?: Dramata a osudy největší země světa Veronika Sušová - Salminen

Je zajímavé si knihu přečíst ve stínu událostí posledního roku. Ano máme se bát Ruska!

14.12.2022 2 z 5

Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Všichni muži Kremlu - Stručná historie dnešního Ruska Michail Zygar

Doporučuji si přečíst, výborná věc na utváření názoru, myslel jsem, že to nebudu schopný přečíst nakonec jsem byl mile překvapený jak to odsejpalo.

20.08.2022 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Co napsat,čas to ukrátí to ano,trochu mi přijdou všechny knihy podle stejné scénáře.Nic k čemu bych se vracel.

18.08.2022 3 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Mám pocit že žiju v roce 1984 už od narození

16.07.2022 5 z 5

Černá rusalka Černá rusalka Martin Müller

Ale jo docela se to dá číst,možná autor mohl trochu slevit na všech těch přirovnáních.Bohužel ale zase případ toho kdy předchozí recenze předčí knihu jako takovou

17.05.2022 3 z 5

Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Alexandr Mitrofanov

běhá z toho mráz s pendrekem po zádech

04.05.2022 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Úžasné pokračování, děkuji

07.04.2022 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Zajímavé zápletky, bohužel děj kazí takové nesmysly jako když se pachatelé z kterých dva mají velice slušné zaměstnání a jeden dokonce hodně lukrativní dohadují se třetím o takové částce jako je 20 000. Vraceni v ději kdy vy už víte co se stalo je také unavující a knihu to nesmyslně natahuje.

29.11.2023 3 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Ačkoliv je to poměrně tenká kniha tak se to nečetlo moc rychle a dobře , rozhodně za to ale nemůže autor.

26.08.2023 4 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Četl jsem to poprvé když vyšla, teď už se tomu tolik nesmějí.

12.07.2023 4 z 5

Putinovy války Putinovy války Mark Galeotti

Zajímavé čtení ,které poskytuje další informace k současným událostem.

24.06.2023 4 z 5

Vzpoura mozků Vzpoura mozků Václav Šorel

Vzpomínka na dětství

23.06.2023 4 z 5

Návrat ze SSSR a Poopravení "Návratu ze SSSR" Návrat ze SSSR a Poopravení "Návratu ze SSSR" André Gide

V poslední době jsem četl dvě knihy, tuto a Ruský deník od Anny Politkovské, je až mrazivá ta podoba a to od vydání té první uběhlo už skoro 90 let. A opět tomu tenkrát lidé nevěřili, jsme nepoučitelní!

10.01.2023 4 z 5