begonie226 begonie226 komentáře u knih

Zavolej smrt znovu Zavolej smrt znovu Ann Granger

Sympatická Meredith Michellová se opět přimotá do nového případu násilného úmrtí. Že se zná s rodinou obětí je samozřejmostí a že pomůže Alanovi s vyřešením zamotaného zločinu je nad slunce jasné. Moc mě tyto detektivky od Ann Granger baví.

04.01.2022 4 z 5

Ráda jsem se něco dozvěděla o přední české malířce a jejím životě v nelehké době, o atmosféře při vzniku Devětsilu i o jejích soupoutnících a vábení Paříže. Tak jako mnohé mě zamrzelo, že v knize nebyla alespoň nějaká grafická příloha.

29.12.2021 3 z 5

Koukám a co nevidím Koukám a co nevidím Ivanka Devátá

Příjemné pohlazení po duši v dnešní hektické době. Z krátkých fejetonů čiší láska k českému jazyku se kterým si autorka víc než zdařile pohrává . Nejvíce se mi líbil fejeton Umělec, Kam s ním? a Chudneme?
Přeji pevné zdraví a nezdolný optimismus.

20.12.2021 5 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Kniha měla určitě svým tématem velký potenciál, ale přišlo mi, že se to úplně nezdařlo. Na můj vkus tam bylo hodně odborné teorie na úkor propracování příběhu.

18.12.2021 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc se mi líbilo prolínání děje z pohledu otce a z pohledu Bohdany, i to, jak jedna kapitola končí a další stejnými slovy začíná.
Skvěle vykreslené hlavní postavy, které s přibývajícími stránkami odhalovaly svá další tajemství.

06.12.2021 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Poctivá severská krimi, která mě mile překvapila. Hlavní hrdina Fabian Risk si určitě zaslouží další pozornost. Opět je to detektiv, který má své problémy, nevyřešenou minulost a jede si tak trochu po vlastní ose. Zajímavé jsou ale i vedlejší postavy jako Dunja nebo její nadřízený Sleizner. Určitě se ponoříme i do dalších knih s Fabienem.

02.12.2021 4 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Dějově napínavá kniha, kterou jsem si ráda přečetla. To co na první pohled vypadalo jasně se po několika stránkách úplně převrátilo a pak už jsem byla zvědavá jak se celé drama rozuzlí a jak z toho vyjdou hlavní aktéři.

29.11.2021 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Ann Granger

Mám ráda příběhy plné napětí z anglického venkova s Meredith Mitchellovou a Alanem Markbym. Tahle dvojice se opět připlete do sledu podivných událostí a společnými silami ho dokáží rozuzlit.

24.11.2021 4 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Oddechová četba od Julie Garwoodové nezklamala. Po Regan a Sofii došlo i na Cordelii. Romantika s dobrým koncem se čte sama.

13.11.2021 4 z 5

Krásně napsaná kniha o neprobádaném umění dechu. Je vidět, že autor se věnoval problematice dýchání několik let na různých kontinentech. Překvapil mě význam oxidu uhličitého pro organismus a jeho blahodárné účinky. Mám-li srovnat toto dílo a knihu od Wima Hofa Ledový muž, určitě u mě boduje James Nestor. Nepůsobí tak ,,zázračně" a neopakuje svoje poznatky stále dokola. Jen se snaží představit různé techniky posbírané po celém světě.

11.11.2021 4 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Pohlazení po duši. Některé verše jem znala z koncertů autora, ale ráda jsem si je připomněla.

05.10.2021 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Pěkný špionážní román plný nečekaných zvratů. Hlavní postavy jsou dokonale propracovány a chvílemi mi tedy naskakovala husí kůže. Už se těším na pokračování.

04.10.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zase další román od Aleny Mornštajnové, který vám zůstane pod kůží. Šedivě mrazivá doba, represe, strach, rozkastování obyvatel a umělé udržování v nevědomosti. Ještě že to dopadlo v listopadu jinak.

23.09.2021 5 z 5

Mecenáš v obnošené vestě Mecenáš v obnošené vestě Valja Stýblová

Ráda jsem sáhla i po posledním románu o Josefu Hlávkovi. Je to osobnost, která vzbuzuje velký obdiv a úctu a jsem ráda, že jsem se prostřednictvím autorky mohla s jeho dílem a nevšedním životem seznámit.

21.09.2021 4 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Moc dobrá detektivka a opět nečekané rozuzlení. Kathryn Danceová opět využívá při vyšetřování metodu kinezické analýzy, snaží se proniknout do světa počítačových her a internetových blogů a aby toho nebylo málo, ještě řeší závažné problémy, týkající se vlastní rodiny.

21.09.2021 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové je pro mě asi zatím nejlepší. Zápletka není tak strašně překombinovaná, děj postupně graduje a hlavní postavy vyšetřovatelů mají obyčejné životní trable. Už se těším na další dílo.

11.09.2021 5 z 5

Lužanská mše - Musis amicus Lužanská mše - Musis amicus Valja Stýblová

Čím víc se toho o Josefu Hlávkovi dozvídám, tím větší obdiv k němu mám.
Opravdu to byla velká osobnost našich dějin. Už se těším na poslední díl této série.

04.08.2021 4 z 5

Lužanská mše - Ars longa Lužanská mše - Ars longa Valja Stýblová

Kniha zpracovává další část Hlávkova života. Čím víc o něm čtu, tím větší obdiv k němu mám.

14.07.2021 3 z 5

Úsměvné vyprávění o několikadenní výpravě tří přátel ( a psa ) po řece Temži okořeněné anglickým humorem. Nechce se věřit, že je této knize už přes stotřicet let.

29.06.2021 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Trochu mi dělalo problém knihu dočíst. Ne že bych uvedenému trojboji ( otužování, dýchání, meditování) nevěřila, ale forma, kterou je kniha napsaná mi zrovna moc nesedí. Neustálé opakování úžasných výsledků, kritika nespolupracující a tak pomalé klasické medicíny, žádná negativa, to vše mě naopak staví do role skeptika.

23.06.2021 3 z 5