bee88maja bee88maja komentáře u knih

Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Cukrfree - Kuchařka pro malé i velké Janina Černá

Tato kuchařka je oproti prvnímu dílu komplexnější. Ovšem pokud s cukrfree začínáte, z mého pohledu doporučuji začít "prvním dílem" - kde do problematiky nakouknete, (ochutnáte - že bez cukru se dá žít :) a pokud vás zaujme, je vhodné pokračovat touto publikací, kde se dozvíte více informací především o výživě jako takové. A ty fotografie !!!

05.11.2019 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Velmi příjemné čtení. Vtipné a k zamyšlení. :) Kniha, ke které se v době hledání velmi ráda zase vrátím, abych se ujistila, že ne vše černé je opravdu tak černé. :) Je spíše pro čtenáře, kteří nemají pevné ukotvení v kruhu rodinném. Pro čtenáře, kterým se zdá, že jejich život se točí v bludném kruhu neúspěchu.

04.11.2019 4 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Posledních 100 stran graduje, každou větou, se mi zdá neuvěřitelnější s jakou lehkostí se věci kolem hlavních postav najednou komplikují. A když už Vám přijde, že to nemůže mít řešení, najednou je po všem. Plno nedořešených otázek. Ale to podstatné řečeno je. Za mne dobrá kniha. K této sérii se jednou zase vrátím :) Bavilo.

04.11.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nechala jsem se strhnout lavinou nadšených výkřiků, že Nesbo umí, a už i dětem na střední je doporučován jako součást povinné literatury. Tak jsem se do toho vrhla a upřímně? Vůbec mne to nebavilo. Body dávám za téma a zakomponování reálií Austrálie. :)

25.10.2019 3 z 5

Všem sráčům navzdory aneb Válka, o které nechcete nic vědět Všem sráčům navzdory aneb Válka, o které nechcete nic vědět Jan Urban

Když se za humny dějí/děly věci, o kterých nikdo nic nechce vědět, protože to není přece naše/moje/tvoje starost. Být nečinný, když se děje cokoliv proti lidskosti, je podle mě zbabělé, když se nás bezprostřední ohrožení netýká. V teple domova se to jeví jako horor, a výmysl. Ale co ti, co to zažívají? Jak jim asi je? Co se s nimi děje? Jsou méně lidmi? Jenom proto, že se nenarodili do mírumilovné země? Že se nenarodili ve správný čas na správném místě? Z téhle knihy mně mrazilo v zádech. A opravdu pomalu ztrácím iluze o tom, co je lidskost.

27.09.2019 5 z 5

Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy kolektiv autorů

Další inspirace do kuchyně. Za mne skvělý počin. Těším se na další díl, věnovaný uzpůsobení jídelníčku ročnímu období (čili dostupnosti lokálních potravin apod.) :)

Cukrfree Cukrfree Janina Černá

Cukrfree bible. Co víc dodávat? :) Snad jen, recepty jsou překvapivě chutné a díky pravidelné konzumaci, se sníží vaše obsedantně kompulzivní závislost na cukru. Tak to taky vyzkoušejte :) !!!

20.09.2019 5 z 5

Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý Příliš brzy starý, příliš pozdě moudrý Gordon Livingston

Hezká kniha, další z mnoha, která zpracovává téma lovení štěstí. Ovšem převádění rad do praxe bývá poněkud složitější oříšek. :) Každopádně přeji hodně štěstí všem, kdo se o to pokouší :).

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Četla jsem už mnoho knih o seberozvoji, tahle mi přišla jako skvělý nápad, probudit v sobě to, co díky médiím mnohé z nás potlačují. Přirozenou krásu. Skvělý počin. Ovšem pokud se snažíte knihu číst uceleně, přišlo mi, že se mnoho informací opakuje, a působilo to na mne až nepříjemně. Z tohoto důvodu pouze 3***.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Detektivka jak se patří, a sluší seveřanům. Četla se sama, i když tématicky mne neoslnila tak, jako to bylo u Hypnotizéra. A závěr mi přišel takový nedodělaný, proto jen 3 ***.

Miedzianka: Příběh zániku Miedzianka: Příběh zániku Filip Springer

Začátek byl těžký faktografický monolit, kterého jsem nedokázala udolat ani urputným "zbijecím" čtením. Nakonec po několika odkládání jsem zatnula zuby a pak to šlo, osud vesnice ve válečném a komunistickém období tak nějak plynul a člověk v některých chvílích žasnul, co bylo a v určitém smyslu je stále možné. Proč místa i se světově proslulým pivovarem zaniknou?

Běžkyně Běžkyně Peter May

Za mne opět hlavní námět a nápad skvělý. Ovšem toho happyendu je na mne možná už trochu příliš. Chápu, že fikce by neměla být surová, jak někdy realita bývá, ale je opravdu nutné, v každém závěru knihy vytvářet z absolutní tragédie zázračný zvrat v podobě happyendu typického pro romantická melodramata? :)

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Zajímáte se o zdravý životní styl? Pak si tuhle knihu zkuste přečíst. Nebudete litovat :). Úvodem je nutno se trochu prokousat. Na tuhle knihu je nutné trochu uzrát. S některými názory, které jsou v knize uvedeny, ovšem nesouhlasím. Přesto tuto knihu považuji za "bibli" zdravého životního stylu :). A doporučuji ji všem, komu není jedno, co jí, jak žije :).

20.08.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Za mne nejlepší z trilogie. Ovšem místy se mi zdála poněkud chaotická. Mrzí mne rychlé vyvrcholení. Napětí do posledních stránek, a pak během 10 stran šup šup závěr. Působilo to na mne trochu nepropracovaně.

20.08.2019 4 z 5

Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě Kurvítka v hlavě - Proč i chytří lidé jednají hloupě Ivo Toman

Odpovíte-li na většinu otázek na zadní části přebalu kladně, je zaručené, že si tuto knihu budete chtít koupit, nebo minimálně přečíst. Pokud jste těmi, kteří denně vyhodnocují, co a jak a proč, a jste plni pochybností a hledáte nějakou cestu, jak z toho ven, tak právě tohle je dobrý začátek. Samosebou tady najdete i fráze, které jsou přitažené za vlasy a nebudou s vámi rezonovat, ale o tom tyhle knihy jsou, útočí na co největší část "publika". Knih o seberozvoji je mnoho, za mne jedna z lepších je např. Najděte si svého Marťana.

17.08.2019 4 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Ze začátku jsem měla co dělat, než jsem se do knihy začetla, jako již u předchozí knihy Ratajský les. Bála jsem se, že to bude stejné mučení jako u Ratajského lesa ( 3 dějové linky, jsou pro mne trochu komplikované, když si u knihy chci odpočinout). Ovšem tady musím kladně hodnotit jak námět, tak schopnost autora popsat děj i prostor. (3 dějové linky chybí, možná to bude tím :) )Poslední stránky jsem zhltla jako malinu. Za mne dobré, neurazí :)

17.08.2019 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Těžko hodnotit. Dobrá myšlenka, ale některé pasáže trochu přitažené za vlasy...

16.01.2019 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Už se vám někdy stalo, že jste četli knihu, s kterou jste měli pocit, že Vám někdo "vlezl" do hlavy? Dlouho jsem se tak u knihy nenasmála, jako tady. Líbilo se mi i prolínání dějových linek (deník Marie), pohled matky a otce, Pandy :). Uvažuji i o Lososovi v Kaluži. Snad to bude čtivé podobně jako Panda :).

16.01.2019 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Z Čínské série, je tahle pro mne, ze všech nej. Nejspíš to bude ovlivněno tématem, které se knihou line a vědomí, že podobná témata jsou víc než aktuální.

08.01.2019 5 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velmi silné čtení. Pochopení, že svět není černobílý a každý vládní systém má své pro a proti. Stav absolutní harmonie, a spokojenosti všech, nikdo ještě nenastolil. Proč tomu tak je? Vyhovět všem je nereálná záležitost, pokud jednotlivci očekávají od druhých, že jejich vlastní štěstí zabezpečí. Ve svobodném světě, je těžké žít, ale v tom totalitním ještě horší snad...

Svoboda je dar. Ale umí s ní většinová populace zacházet?

28.12.2018 4 z 5