Bedanka Bedanka komentáře u knih

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Parádní čtení, které mi snad ani nedovolovalo od knihy odejít. Prolínání časových i dějových linek - úžasný počin. Na první pohled na sebe nenavazující kapitoly, navazovaly dokonale a stále mě udržovaly v pozoru a emocích.

20.03.2024 5 z 5

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Za mě povedená kniha, která byla pro mě opravdu prospěšným a přitom velmi jednoduchým průvodcem problematiky dechu, ale nejen jí. Autoři zde zmiňují i další oblasti, které jsou pro zdraví člověka zásadní - způsob myšlení, stravování, pohybu a taky otužování. A všechny tyhle kapitoly jsou propojeny právě dechem. Takže některé zde napsané komentáře, že dechu je věnována jen jedna kapitola, jsou opravdu liché a mohl je napsat jen ten, kdo knihu skutečně nečetl a praxi se nevěnoval.
Velmi oceňuji QR kódy, které vedou na videa tzv. Dýchánky, kde se autor dané problematice věnuje do hloubky a ukazuje dechové techniky přímo pro praktické použití. Takže pokud jsem něco zcela nepochopila z textu, mrkla jsem na Dýchánky a vše parádně dovysvětleno a ještě k tomu zdarma. QR kódy odkazují na videa plné souvislostí a technik, které jsou na YouTube zcela zdarma.
V knize jsem si našla mnoho aha momentů nejen o dechu, ale třeba i o fasciích. Prostě mi v té jednoduchosti plno věcí docvaklo. A hlavně teď používám techniky z knihy a nepřestávám vycházet z údivu, jak to může v těle jednoduše zafungovat svépomocí, konkrétně u mě při běhu a turistice.
Navíc na konci knihy je QR kód, který vede i na vědecky podložené zdroje, takže nejde o nějaké vymyšlené bláboly ve stylu jedna paní povídala, což je pro mě taky důležité.

20.03.2024 5 z 5