Becca_books Becca_books komentáře u knih

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Moje první kniha této autorky. Vybrala jsem si ji, protože ji stále všichni doporučují a inspirovala také pár dalších knih, tak jsem chtěla vědět, co na ni všichni mají. Přestože nejsem cílovka, kniha splnila svůj účel - letnní oddechovka. Romantiku víceméně nečtu, nechávám si vždy pár knih na prázdniny na válení u moře či odpočívání, takže většinou moc nečekám. Kniha se četla dobře, děj ubíhal celkem svižně. Postavy byly taky v pohodě. V knize je vlastně vše - hledání sebe sama, pochyby, první láska, důležitost rodiny i přátelství. Námět se mi líbil moc a doporučím podobný seznam i naší puberťačce :)

28.07.2023 3 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Příběh Hildy je znám nejvíc z komiksů a seriálu. Nic z toho se u nás doma ještě neobjevilo a věřím, že pustit děti ke komiksu a televizi tak knihu neotevřou. Text je dobře srozumitelný, písmo tak akorát a ilustrace příjemné. Asi nemám co vytknout. Už se těšíme na další díl.

27.04.2023

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

První den prázdnin a první přečtená kniha. Sérii s Kim miluju a už jsem se moc těšila na nejnovější díl. Téma a vše kolem super, vedlejší linka s Bryantem také, ale musím přiznat, že mi tam tentokrát něco chybělo. Každopádně se už nemůžu dočkat dalších dílů.

20.07.2022

Strašidelný dům Strašidelný dům Zuzana Pospíšilová

Tuto knihu jsem si přečetla dřív než syn, abych si ji mohla přidat do čtenářské výzvy :)
Každopádně se mi kniha moc líbila i když nejsem cílovka. Děj byl zajímavý a pro děti jistě lákavý. Líbí se mi i zápletka, která je uvěřitelná, postavy se kterými se děti mohou ztotožnit. A pro dospěláka tam najdeme i jistou dávku vtipu, kterou třeba děti tolik nepochopí.
Knihu bych doporučila jak začínajícím čtenářům tak mladším dětem k poslechu.

02.01.2022

Fína Čokoláda Fína Čokoláda Veronika Hájková

Poslouchaly jsme s dcerou jako audioknihu a moc se nám líbil jak příběh, tak písničky. Až jsme si k tomu musely jednu čokoládu vzít. Opravdu povedené.

05.09.2020 4 z 5

Isadora jde do školy Isadora jde do školy Victoria Stitch

Přestože nejsem cílová skupina (už dlouho), kniha se mi velmi líbila. Dcera dostala několik knih o Isadoře k Vánocům. Určitě jsou vhodné pro holčičky už od konce první třídy.
Líbí se mi růžovo-černé pojetí. Žádná přeplácanost. A námět je nevšední a zajímavý.
My jsme je četli v angličtině a i ty anglické doporučuji ke čtení. Angličtina v nich je hodně jednoduchá a dobře se čte. Dcera za celou knihu potřebovala přeložit jen snad 4 slovíčka.

05.01.2020 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Tak první kniha z "povinné četby". Je docela krátká, ale příběh je moc hezký. Líbil se mi styl jakým je kniha psaná. Jsem zvědavá jaká bude v originále. A nutně potřebuju to modré vydání z levných knih :D

12.04.2019

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Knížky od Haliny mám ráda. Jsou to super oddechovky. Líbí se mi její humor i její historky. A tentokrát jsem to propojila i s audioknihou kvůli práci a bylo to super. Dobře se u ní pracovalo a líbí se mi, že si to sama namluvila.

21.02.2019

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Po přečtení všech tří dílů Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti byly tyto povídky takovou pohádkovou knížkou na dobrou noc. Líbila se mi, ale nijak mě nenadchla. Asi jsem čekala nějakou akci nebo něco víc...

22.12.2018 2 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Oddechové čtení. Krátké příběhy ze života. Vtipné. Asi to není úplně reprezentativní, ale mám její knihy na wc :-) Nenadchne, neurazí. Myslím, že od této autorky ai nikdo nic nečeká, prostě čtení na pohodu a pro zasmání.

05.12.2018 2 z 5