Becca_books Becca_books komentáře u knih

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Po skvělém díle opět jeden slabší. Alespoň pro mě. Děj byl pěkně zamotaný a tím, že o Gretchen vlastně nic nevíme tak i uvěřitelný, přesto mi tam něco chybělo. Možná proto, že se to vše nedělo Josie Moc dobrá kniha jen mi nesedla tolik jako ostatní. Taky mě štvala samotná Gretchen a její chování.

28.08.2023

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Knihu jsem začala číst když jsme v dubnu sledovali seriál Černobyl. Je to velmi dobře natočeno, ale číst přímo výpovědi a vzpomínky lidí se mi dostalo víc pod kůži.

28.07.2023 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nápad se mi líbil moc. Bylo to propracované, hned od začátku strhující. Trošku mě zklamal závěr. Asi tím, jak se to stupňovalo jsem čekala trošku víc, než že se z Roberta stane ještě větší superhrdina. Škoda, že krom samotného vraha nic jiného nevypátrá. Na druhou stranu příběh sériového vraha mi přišel až děsně líto a Angela mi byla sympatická. Už se těším až se pustím do nejnovějšího dílu.

27.05.2023

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Krátká jednohubka. Věřím, že by z toho autor udělal i plnohodnotný román. Dokonce to tak ze začátku trošku vypadalo, pak si asi uvědomil, že to má být jen krátká povídka a jednoduše ji během tří stran utnul. Byla jsem trošku zklamaná, chtěla jsem víc. Davida Rakera tam bylo maličko, možná proto mě tentokrát nestihl ani vytočit :) A trošku mi vadily názvy míst. Mohl vymyslet něco originálního. Díky tomu se víc těším na Nářek drozda :)

27.04.2023

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha se mi objevila náhodou doma s objednávkou dalších knih. Netušila jsem co mám čekat ale stejně jsem měla v plánu pustit se do nějakých z Young Adult. Už od pohledu se mi líbila obálka tak jsem dala knize šanci a nelituju. Celá kniha je psaná formou dopisů, kdy se čerstvá středoškolačka pomocí dopisů vyrovnává s velkou ztrátou. Kniha je moc pěkně napsaná, dobře se čte, děj rychle utíká. Lauren zažívá běžné starosti puberťáků. Občas se objevují absurdnosti, ale je to americká mládež tak jsem to přešla :) Knihu určitě doporučím dceři, která víc odpovídá cílovce. Přesto jsem i já knížku přelouskala za pár dní.

09.11.2022

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu jsem si vybrala jako odpočinkové čtení na konec léta než se na podzim pustím do oblíbených detektivek. Říkala jsem si, ať mám trošku přehled, přečtu o prázdninách nějaké ty romanťárny a Young Adult knížky. Takže jsem od knihy nic moc neočekávala a tudíž jsem ani nebyla zklamaná :) "Bichli" o 432 stranách jsem přeletěla během chvilky a díky akci dokoupila zbytek za krásných 79,-/kus :D Postavy mi docela sedly, nikdo mě vyloženě nevytáčel a některé postavy mi byly i docela sympatické :D

23.10.2022

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Cestou do ČR jsem v autě dočetla Nikdyuš a hned jsem si koupila Divomora. A přečetla jsem ho cestou domů do UK. Pecka. Příběh se krásně rozvinul, nevěděla jsem z čeho mám být unešená víc. Děj byl plný překvapení, bavilo mě objevovat víc a víc o celém Moriganině světě, historii, škole a přátelích. Jediné mínus je, že ještě není v češtině další díl :D

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Tentokrát mi kniha přišla strašně prvoplánová, roztahaná a v závěru těžko uvěřitelná. Nápad nebyl úplně špatný, ale vše bylo jasné již asi ve druhé kapitole a pak se to děsně vleklo než vlastně na to co už vy dávno víte všichni ostatní přijdou. Nejsympatičtější byl asi Rye. A možná Goliad :)

Lest Lest Sandra Brown

Sandra je moje stálice. Sáhnu po ní vždy jako oddechovku mezi nějakou sérií nebo více sadistickými metodami padouchů. Vyloženě romanťárny nemusím a tady mám vše dohromady. Napětí, romantiku, rychle ubíhající příběh, zajímavého padoucha i zápletku. A ještě jsem si splnila políčka v čtenářské výzvě za novou knihu roku 2022 :)

02.05.2022

Tuto knihu jsem původně koupila dceři a začetla jsem se do ní rychlostí blesku. Na začátku je trošku moc informací a chvilku trvá než se člověk zorientuje ve světech a postavách ale pak vás kniha pohltí a napustí. Jako generaci která na Harrym Potterovi vyrostla mi ta podobnost zas tak nepřijde. A miluju Fenestru :)

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Opět super knížka. Krásně zamotaný děj, kdy jsem si myslela, že vím, že je to přece jasné a byla jsem vedle jak ta jedla. Opět přečteno jedním dechem v rekordním čase.

05.01.2022

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Poslední z trojice této autory co se mi dostala do ruky. Za mě asi nejlepší Někdo cizí v domě, pak Nevítaný host a nakonec Manželé od vedle. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Námět mi zprvu přišel zajímavý. Asi v polovině mi to nápadně začalo připomínat knihy Aghaty Christie. Třeba takových Deset malých černoušků. Přemýšlela jsem jaká zapeklitost bude ve vrahovi. Tušení jsem ke konci měla a bylo správné, jen jsem netušila proč.
Upřímně mě skoro všichni "účinkující" nesedli a rozčilovali mě, že bych klidně nechala na konci jen Gwen :D Možná s Davidem, který mi zas připomínal hlavní postavu z knih Tima Weavera :D
Závěr zajímavý. Kniha se četla dobře, ale myslím, že už se k ní nikdy nevrátím :D

31.10.2019

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Tak to byla přesně kniha, kterou jsem hledala na letní odpočinkové čtení. Už od vidiny obálky jsem si nepředstavovala bůhví co, čekala jsem předvídatelný příběh, romantiku...Přesto byly momenty co mě překvapily, příběh se mi líbil a knížku jsem zhltala během dvou dnů :-)

13.07.2019 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Strašně dlouho mi trvalo než jsem se začetla. Ten úvod mi přišel zdlouhavý. Usínala jsem u něj a první třetinu jsem četla asi měsíc :) Ale věděla jsem, že se to rozjede, že tam bude ten zlom. A měla jsem pravdu. Jak mě to chytlo dočetla jsem dvě třetiny knihy za jeden den :) Nemohla jsem se odtrhnout. Závěr byl perfektní. Takové rozuzlení jsem teda fakt nečekalo. Děj mě totálně dostal. A i když jsem si říkala, že tohle bude můj poslední díl tak se musím pustit do dalšího :D

09.03.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další super kniha. Jsem ráda, že se Eriku nepokusil nikdo celý díl zabít. Závěr s Petersonem mě mrzí. V určitých chvílích jsem úplně zadržovala dech, jak jsem byla napjatá.

05.01.2019

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

No, myslím, že si dám od Davida Rakera na chvilku pohov...Mám z celé série smíšené pocity. Vždy se v knize najde něco co mě zaujme, čte se docela dobře, je napínavá a má dobré momenty. Ale už předtím mi přišel děj překombinovaný a tady to byla jen poslední kapka. Úplně zbytečně autor splácá minulost, rodinné vztahy a nakonec ještě Davidovu dceru, o které 24 let neví. Na tohle fakt nemám. A opět mě štval David, který minule málem přišel o život a za ty roky si nepořídil žádnou zbraň, "zbavil" se parťáka co mu mohl krýt záda a opět se bezhlavě vrhal do nebezpečných situací, kde mohl přijít o život...

10.12.2018

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Super knížka na relax. Musel ajsem ji číst na 3x neb jsem se po třetině vždy nabažila a potřebovala jsem změnu stylu psaní, ale jinak pecka!

05.12.2018

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Mě se tento díl nelíbil a musela jsem se nutit abych se přelouskala začátkem. Zbytečně moc jmen. Navíc mě vytáčelo, jak se děj u Healyho odehrával od doby před pěti měsíci a postupně nás uváděl do současnosti, mě to akorát mátlo a v půlce knihy jsem už nevěděla nic.
Samotná zápletka s únoscem homosexuálů mi přišla zajímavá. Vynechala bych vše to okolo. Zbytečně tam zapletl obchod s bílým masem, děj s Healym a psycholožkou byl taky podle mě úplně zbytečný...No, uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu...

05.12.2018 1 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Námět knihy se mi moc líbil, kopírování sériového vraha bylo zajímavé. Dokonce mě v tomhle díle David tak neštval a měla jsem radost, že má "parťáka" co mu aspoň trošku kryje záda. Škoda překombinování postav a spojení s organizovaným zločinem. Myslím, že to ani nebylo potřeba.
Na konci mi trošku vadil závěr, žádný wow efekt toho, kde se za vším skrývá, žádné wow odhalení a dopadení. Trošku nuda...

28.11.2018 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Do této serie knih jsem se pustila po knihách Jefferyho Devera, kdy jsem chtěla něco podobného a napínavého.
Námět se mi moc líbil, bylo to čtivé a napínavé. Občas trošku přitažené za vlasy. V jednotlivých postavách jsem se ke konci začala trošku ztrácet.
Štval mě David, který přes to co dělal nevlastnil zbraň a klidně nechával odemčené dveře domu. Vypravoval se do nebezpečných situací aniž by někomu něco řekl...
Posledních pár stran knihy mě dostalo, že jsem četla s otevřenou pusou. Takový závěr by mě nenapadl...
Určitě zkusím i další knihy a uvidíme, jestli mě David přestane tak štvát a třeba nebude tak naivní a impulzivní...

26.11.2018 3 z 5