Bebe Bebe komentáře u knih

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Tento autor je jeden z mých nejoblíbenějších. Jeho knihy zpočátku připomínají bezduchou akci zlo versus dobro. Ale jak děj ubíhá, stává se zápletka čím dál více rafinovanější, nejasnější a to, co předtím vypadalo jako hlavní děj se najednou jeví jen jako malá část velkého plánu. Ale ten velký plán, který se na konci první knihy (například zrovna "Noční hlídka") zdánlivě uzavře, je v dalších dílech rozveden do takové velkoleposti, až se tají dech.
Všem, koho "Noční hlídka" zaujala, vřele doporučuji další knihy tohoto autora. Kniha "Hvězdy, ty studené hračky" začíná velkolepou vesmírnou sci-fi a "Bludiště odrazů" je naprosto úžasný příběh z virtuálního světa (který postupně začíná zasahovat do světa reálného).
K filmu: Viděl jsem Noční i Denní hlídku a kdo by ve filmu hledal podobnost s knihami, ten se dočká snad jen jmen hlavních postav. Není divu, že měl tak vysokou návštěvnost - jde přece jen o cosi více akčního. Dále je ochuzen o mnoho magických prvků, a také vstup do Šera je hodně zjednodušen. Ale zase musím říct, že film je pojat značně nekonvenčně a má úžasnou atmosféru jakoby "polosnového" příběhu. O kvalitní atmosféru se tedy bát nemusíte.

To je vše. Doufám, že můj první komentář tady bude užitečný :-)

30.11.-0001 5 z 5