bea.mari bea.mari komentáře u knih

Violka, fialová víla Violka, fialová víla Daisy Meadows

(SPOILER) Kristýna a Ráchel šly na pouti na kolotoč a tam našly na obrázku Violku fialovou vílu a ve svých kouzelných taštičkách našly štětec, kterým obtáhly obrázek a obrázek ožil. A tak ožila i Violka. A potom šly za ostatními duhovými vílami a pak se objevil Servác Mráz a duhové víly si udělaly štít. Potom vytvořily čarovný soumrak, ze kterého vznikla duha. Proměnily Kristýnu a Ráchel ve víly a svezly se do pohádkové říše. Tam jim král a královna dali výjimečné dárky: bylo to sněžítko, ve kterém byl uvězněný Servác Mráz.
Knížka se mi hodně líbila, už jsem přečetla plno knížek o duhových vílách a chci číst dál.

17.09.2020 5 z 5

Letnička, prázdninová víla Letnička, prázdninová víla Daisy Meadows

(SPOILER) Moc se mi to líbilo. Ráchel s Kristýnou hledaly mušle, aby zachránily Dešťový ostrov před zlým Servácem Mrázem a šotky. Na konci jim Letnička dala za jejich pomoc nové plavky: fialové s růžovými hvězdičkami. Takové bych si přála taky.

19.06.2020 5 z 5

Iriska, indigová víla Iriska, indigová víla Daisy Meadows

Moc dlouho jsem vymýšlela komentář a on se mi vymazal, protože byl dlouhý, a už to nechci vymýšlet znovu. Líbilo se mi to jako vždycky. Líbilo se mi, jak Povidlová víla upletla košík a Iriska udělala žvýkačkový balón ze žvýkačky.

16.05.2020 5 z 5

Jak žijí lesní zvířátka Jak žijí lesní zvířátka Marie Duval

(SPOILER) Jsou tam čtyři příběhy: o medvědí stopě, liščí stopě, jelení stopě a králičí stopě. Liščí stopa skončila trochu smutně, že lišák odešel od lišky. Králičí a jelení stopa se mi líbily nejvíc, protože se tam narodila hrozně krásná mláďátka. Má to moc krásné, překrásné ilustrace.

07.05.2020 5 z 5

Klementýnka, oranžová víla Klementýnka, oranžová víla Daisy Meadows

(SPOILER) Kristýna a Ráchel běhaly po pláži a sbíraly mušle a najednou našly podivnou mušli, ve které byla schovaná Klementýnka oranžová víla. Potom šla Klementýnka za svojí sestřičkou Rubínkou. Udělala si z hrnce domeček a Klementýnka udělala z mušle postýlky pro všechny sestřičky - barevné víly. Potom přeměnily Kristýnu a Ráchel v malé víly, aby se taky mohly podívat do toho hrnce. Ale potom je víly proměnily zpátky na jejich velikost a potom se koukly do jezírka a viděly tam Serváce Mráze. Potom silně zafoukalo a jezírko zmrzlo. Kristýna a Ráchel se zeptaly, co to znamená, a Bertram (to byl žabák) jim řekl, že to znamená, že jsou poblíž šotkové, sluhové Serváce Mráze. Potom se schovaly za křoví a najednou se tam objevil stín. Uviděly tam dva šotky. Ti se hrozně hádali. "Au, šlápl jsi mi na nohu," řekl první a druhý odpověděl: "Vážně jsem ti šlápl na nohu?" První řekl:"Šlapej si na svojí!" Potom šotkové odešli a Kristýna s Ráchel se vrátily ke svým rodičům, kteří balili ručníky. A víly potom zachrání celou Pohádkovou říši.
Tuto knížku vám doporučuju taky.

26.04.2020 5 z 5

Popelka / Kniha džunglí Popelka / Kniha džunglí kolektiv autorů

Jsou tam dvě pohádky. Líbily se mi obě dvě.

16.04.2020 5 z 5

Tetka vrána Tetka vrána Pavel Vrána

Je to básnička o tetce vráně, která měla zlobivé bratry. Odletěli do teplých krajin a tetka vrána byla jediná modrá a zůstala doma.

14.04.2020 5 z 5

Včelka Adélka se učí barvy Včelka Adélka se učí barvy neznámý - neuveden

Tuhle knížku máme doma od malička. Máma mi ji četla, když jsem byla malá a neuměla jsem barvy. Teď už ji umím přečíst rychle sama a barvy taky umím.
Líbilo se mi, jaké má včelka Adélka nápady a že je taková pilná jako včelka.

10.04.2020 5 z 5

Zvířátka a jejich rodiče Zvířátka a jejich rodiče Brenda Apsley

Píše se tam málo, ale je tam hodně fotek zvířátek. Když jsem byla malá, tak jsem si to prohlížela a dnes jsem si to přečetla.

10.04.2020 4 z 5

Podívej, co všechno hasičské auto dokáže! Podívej, co všechno hasičské auto dokáže! Julika Winter

Přečetla jsem to bráchovi na dobrou noc. Je to o tom, co dokáže hasičské auto. Je to knížka pro kluky.

28.02.2020 4 z 5

Evelína, mlhová víla Evelína, mlhová víla Daisy Meadows

(SPOILER) Kristýna a Ráchel se potkaly s vílou Evelínou, která bez svého kouzelného mlhového pera byla úplně ztracená. Tak Evelína je proměnila v malé víly a pak si sedly na větev a viděly Šotka, který seděl na vyvráceném stromu a fňukal, že chce chleba se slimáčí pomazánkou, palačinky s muchomůrkovou marmeládou a knedlíky s larvovou polevou. Při tom mával kouzelným perem a vyráběl spoustu mlhy a k tomu říkal, že to není fér. Ráchel s Kristýnou ho postrašily, že přijde Cimprcampr, a Šotek jim dal pero. A pak Evelína Kokrháčovi dala páté pero a Kokrháč promluvil: "Pozor, přijde Servác Mráz..." a to byl napínavý konec.
Knížka se mi líbila hrozně moc a chci přečist všechny knížky o vílách.

23.02.2020 5 z 5

Madlenka a brejličky Madlenka a brejličky Lenka Zemanová

(SPOILER) Byla jedna malá holčička, jmenovala se Madlenka. Jednou s maminkou šla domů, a když přecházely silnici, Madlenka řekla mamince, že nevidí panáčky na semaforu. Maminka druhý den vzala Madlenku na oční. Madlenka se posadila na židličku. Paní doktorka jí ukázala opičku na malé tyčce. Měla na krku rolničku. Pak paní doktorka ukázala Madlence tabulku. Madlenka rozpoznala jenom ten největší obrázek. Pak paní doktorka řekla Madlence, ať dá hlavu do přístroje. Madlenka tam viděla maličký domeček. Nakonec Madlenka s maminkou šly do obchodu, který se jmenoval "Oční optika" a tam jí pan optik ukázal ty nejmenší brejličky a vybrala si růžové pouzdro. A nakonec všechno dobře viděla.
Knížka se mi líbila hrozně moc.

18.02.2020 5 z 5

Noe a jeho zvířátka Noe a jeho zvířátka Christina Goodings

Přečetla jsem to sama asi za 10 minut. Je to i pro menší děti.

09.02.2020 4 z 5