bea.mari bea.mari komentáře u knih

Umějí stromy mluvit? Umějí stromy mluvit? Cressida Cowell

(SPOILER) Je to maličká a kraťoučká knížka s hezkými ilustrací. Maminka, tatínek, brouček, Lea, Bobíček, Oli zjistili, díky jednomu stromu, který si napumpovat do svých listů jed, který strašně smrděl, když ho jedly žirafy, že stromy umí mluvit, protože on říkal ostatním stromům, ať si taky napumpují do listů jed.

06.06.2021 5 z 5

Svítí ryby ve tmě? Svítí ryby ve tmě? Cressida Cowell

(SPOILER) Detektivové skočili do knihy a tam se potápěli pod hladinou moře a zjistili, že ryby svítí!

22.05.2021 5 z 5

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Přečetla jsem si to, protože mi připadal vtipný obrázek na první stránce a protože se mi stýská, když jsem byla malá a měla jsem ráda Krtečka.

16.05.2021 5 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

(SPOILER) Musím seznat, že myška byla opravdu trochu hloupá, protože našla jablíčko, ale to se jí nevešlo do domečku, a tak šla hledat jiný a jiný a jiný domeček. A u toho jablíčko ukusovala. Až nakonec našla svůj domeček, kam si lehla do postýlky. Jablíčko už se jí tam vešlo, protože se z něj stal ohryzek.

08.05.2021 5 z 5

Chloe, víla topasového kamene Chloe, víla topasového kamene Daisy Meadows

Byla to hezká knížka. Podobná jako ostatní o vílách, jenomže to bylo o hledání drahokamu. Ráchel a Kristýně se ho naštěstí podařilo najít v koruně u jednoho maškarního převleku.

23.04.2021 5 z 5

Dobříšské přízraky - pohádky, báchorky a pověsti z hradu, zámku a podzámčí Dobříšské přízraky - pohádky, báchorky a pověsti z hradu, zámku a podzámčí Petr Kadlec

Nedočetla jsem to, protože jsem se potom v noci probouzela a pak jsem se bála. Ale přečtu to, až budu větší, protože bydlím kousek od Dobříše.

21.03.2021

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Je to knížka o pavoučkovi, který ztratil svou nejlepší kamarádku pavoučici Janu. Jmenoval se Čenda. Chtěl Janu zachránit a naštěstí se mu to povedlo. Nejvíc bylo napínavé, když je chtěla sníst Ňomura, což byla velká masařka.

18.03.2021 5 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Dávám 5 hvězdiček, protože je to hodně vtipné. Pan Sova pustil do svého domu Zimu a ta Zima mu udělala místo domu sněhový byt.

18.02.2021 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

(SPOILER) Hodně se mi to líbilo. Bylo to o tom, že Ben neměl rád svou babičku. Za prvé, smrděla kapustou, za druhé, protože prděla a říkala, že to neudělala, a za třetí s ní podle Bena byla nuda, za čtvrté, pořád vařila jenom kapustu (koláč, polévku, prostě všechno možné z kapusty), za páté, posmrkaný kapesník si dávala do rukávu a pak s ním Benovi otírala obličej...a tak dále.
Babička si vymyslela, že ukradla všelijaké diamanty. Řekla Benovi, že si naplánovala akci, ve které šlo o korunovační klenoty. Museli je ukrást, ale další den je museli vrátit. Ben vymyslel plán: přeplavou Temži, potom půjdou odpadní rourou a tak se dostanou do paláce, ve kterém žila královna. Uložené korunovační klenoty byly v místnosti, která se nazývala klenotnice. Chtěli zapálit neprůstřelné sklo, ale měli jenom dvě sirky, takže jim to nevyšlo. Potom slyšeli hlas. Byla to královna! Ta jim řekla, co se stalo lupičovi, který naposledy chtěl ukrást korunovační klenoty. Dostal milost! A protože milost byla jejich rodinná tradice, tak jim tu milost dala také.
Potom musela jít babička do nemocnice a řekla Benovi, že si to všechno o kráděžích vymyslela a že mu lhala, když mu neřekla, že dostala rakovinu. Potom šel Ben domů a rodiče tam nebyli. Potom slyšel venku brekot rodičů. Zrovna chtěli volat policii, že se jim ztratil Ben. Ale ten skočil tatínkovi do náruče a tomu vypadl telefon. Pak jeli za babičkou do nemocnice, kde Ben zjistil, že babička umřela. Pohřeb se konal na Vánoce. Pak se všichni sešli u Bena doma. Nakonec se Ben skamarádil s babiččinou sestřenicí Ednou a zeptala se ho, jestli si zahrají scrabble. A když odešla, tak Ben tiše řekl "zahrajeme si scrabble".

12.02.2021 5 z 5

Pohádky o vílách Pohádky o vílách kolektiv autorů

(SPOILER) Nejvíc se mi líbil příběh "Važte si toho, co máte". Bylo to o tom, že jeden delfín chtěl křídla. Tak mu je vílí královna dala. Pak delfína jeho kamarádka provedla zemí a delfín si poletoval nad lesem, ale byli tam pytláci a vzduchem lítaly kulky. Potom víla chtěla mít místo malých nožiček ploutve. Chtěla se stát mořskou pannou. Tak jí královna víl přičarovala ploutve a víla radostně skočila do vody a viděla velikánskou rybu, která ji chtěla sníst. Tak se schovala do mušle a čekala, až ji její přítel ochrání. Když vylezla z vody, tak jí královna zase přičarovala nožičky a řekla: "Važte si toho, co máte."
A delfín i víla souhlasili. Takže tam bylo i ponaučení.

29.01.2021 5 z 5

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

Je to o tom, jak vždycky paní Láryfáry vyléčí dítě s takovou divnou diagnózou (jako třeba Bulibulitida), aby bylo hodné. Nejvíc se mi líbila kapitola Lenochod. Je to moc vtipná knížka.

14.01.2021 5 z 5

Čarodějnice Bordelína Čarodějnice Bordelína Sandra Dražilová Zlámalová

(SPOILER) Je to moc hezká knížka. Vystupuje tam čarodějnice Bordelína. Ta si v lese dělá všechno podle sebe: pohazuje tam papírky od bonbónů (ale pak je musela uklízet). Potom se chystala na masopust a to se měli převléknout. Veverka Drzečka se převlékla za Bordelínu a Bordelína se převlékla za vílu. Musela si hezky pročesat vlasy, pořádně se umýt...pomáhala jí s tím víla Vlasomilka. A pak už Bordelína nechtěla být Bordelínou a uklidila si celou chaloupku naruby. A její bratr čaroděj Puchonosodor se na ní za to zlobil. A pak si povzdechl a odletěl.
Je to hodně vtipná knížka a nejvtipnější je kapitola Bordelína a Puchonosodor. Tu jsem přečetla dvakrát.

25.12.2020 5 z 5

24 vánočních příběhů 24 vánočních příběhů kolektiv autorů

Každý den jsem přečetla jeden příběh. A každý je o tom, jak se máme chovat o Vánocích a jak se narodil Ježíšek.

24.12.2020 5 z 5

Pinocchiův sen Pinocchiův sen An Leysen

Je to úžasná knížka. Jsou úplně stejně krásné obrázky jako příběh.

14.12.2020 5 z 5

Louskáček Louskáček An Leysen

Je to moc hezká knížka. Je to o tom, že Louskáček vzal Klárku do pohádkové říše a tam jí vyprávěl o princezně Pirlipat a Myší královně. Ta kousla princeznu do tváře a místo malinké pusinky princezně narostla velikánská pusa a obrovské tesáky. A Louskáček ji zachránil, že jí zubama vylouskl ten největší a nejtvrdší ořech. Princezna nechtěla vojáka, ale chtěla mít prince, a začla plakat. A tím se Louskáček proměnil v loutku.

13.12.2020 5 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Je to hodně vtipná knížka. Například tam jeden kluk (Gregory) říkal, že nechce mít omrzliny na nose, protože člověk bez něj vypadá fakt divně. A pak tam bylo, že nechce přijít o ucho. Pan učitel se zeptal toho kluka Gregoryho: "Pane Heffley, máte domácí úkol?" A Gregory řekl: "Cože?"

09.11.2020 5 z 5

Jak vyzrát na duchy? Jak vyzrát na duchy? Roland Garrigue

Je to velmi zábavná knížka!

06.10.2020 5 z 5

Scamp v cirkusu Scamp v cirkusu Walt Disney

Je to moje první knížka, kterou jsem přečetla za jeden den! Moc se mi to líbilo, bylo to o roztomilém štěňátku. A bylo tam spoustu krásných ilustrací.

15.08.2020 5 z 5

Emílie, víla smaragdového kamene Emílie, víla smaragdového kamene Daisy Meadows

Tato knížka se mi moc líbila a nejvíc se mi na ní líbilo, že šotek byl v letadélku. A také se mi líbilo na konci, že pan Walker si chtěl na půdě postavit dráhu pro vláčky. Tahle knížka je zábavná.
A Kristýně a Ráchel se podařilo získat smaragdový kámen pro vílu Emílii.
A ještě se mi líbilo, jak vjel šotek na skateboardu do výtahu a ten se za ním zavřel.
Vílám budu vždycky dávat 5 hvězdiček, pokud tam nebude něco strašidelného.

18.03.2020 5 z 5

Jonáš a velryba Jonáš a velryba Christina Goodings

Byl jednou jeden Jonáš a ten nechtěl poslouchat, co mu Bůh nařídil. Nechtěl pomáhat lidem. Tak utekl a zaplatil si jízdu na lodi. Pak přišla velká vichřice a Jonáš spadl do vody a spolkla ho velryba. A pak ho vyplivla na souš a on potom šel a pomáhal lidem.

16.02.2020 5 z 5