be_pa be_pa komentáře u knih

Vzkříšený Vzkříšený Jodi Ellen Malpas

Nechce se vám číst skandinávské detektivky, ale vyžíváte se v morbidních vraždách? Přečtěte si tuto knížku.
... a pokud se nechcete dozvědět, jak všechno dopadne, dřív než knížku dočtete, nedoporučuju číst komentáře níže :-) :-((( . Bez varování se tu hintuje.

19.04.2024 3 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Kdyby mi nekapala krev ze čtečky, dala bych plný počet.

22.02.2024 3 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Příběh s netradiční zápletkou. Trochu rozvláčný a se zbrklým koncem. Ale četl se hezky. Bavila jsem se.

19.04.2023 4 z 5

Drsný chlap Drsný chlap Sandra Brown

Trochu mne rušilo přeskakování v čase. Trochu hodně zvratů. Rozuzlení mě napadlo celkem brzy a chování Berry v zaměstnání dost šokovalo.
Ale celkově to bylo příjemné počtení.

07.03.2023 3 z 5

Městečko Thunder Point Městečko Thunder Point Robyn Carr

Několik dějových linek, příjemné téměř bezkonfliktní vztahy sympatickým postav. Až nebyl čas na žádnou podrobnější zápletku. Odpočinkové čtení na letní večery.
Už jsem byla alergická na slovní spojení 'obchod s návnadou' .

05.09.2022 3 z 5

Hriešne bohatý Hriešne bohatý Meghan March

Hodnocení celé série: Příjemné počtení ve slovenčině, čistý překlad, resp.práce editora. Bavili mě oba staříci v chatkách i příběh hlavních postav. První díl super, zápletka byla zajímavá a teprve se rozvíjela. Druhému dílu jsem hvězdu ubrala a za konec 3. dílu dávám hvězdy dvě, to už jsem dočítala jen velice zběžně, jen abych věděla, jak příběh nakonec dopadne. Tahle poslední část mi připadala, jako soupis přírodních katastrof, kombinovaný se seznamem titulků sloupků bulvárních novin.

12.03.2022 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

SPOILER: Kniha se plynule čte, děj rychle ubíhal. Ale holoubek se rozhodovala a jednala zmateně. Nevěděla, co vlastně chce. I rady Americi byly jednou ano, podruhé ne. A ztropit scénu a navíc rozhádat kamarádku s jejím přítelem, jen proto, že si kluk, ze kterým se rozešla, přivedl jinou... no, nevím.
Druhý díl psaný z Trevisova pohledu se mi líbil víc. Trevis to neměl v životě jednoduché a jeho chování se dalo pochopit. I když byl trochu horká hlava.
Pokud si někdo chce přečíst jen jednu knihu série - doporučovala bych tu druhou. I kvůli gramatice. Je zajímavé, že obě knížky překládala Jana Pacnerová. V druhé je jen několik překlepů, ale v prvním díle je velké množství hrubých chyb. A i přechodníků bylo v druhém díle podle mého názoru méně.

18.12.2021 2 z 5

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

(SPOILER) Nestává se mi,že se můj dojem z knihy hodně liší od procentního hodnocení. Ale tady moc hvězd nedávám. Překvapilo mě to, od autorky jsem četla už nekolik knížek této série a ty se mi líbily.
Tady děj plyne vlastně bez zádrhelů, žádné pokroky v pátrání a pak najednou je na pár stránkách všechno vyřešené. Např. nemoc Jane, nebo střelba na Olivii. Odhalení a zatčení finančních podvodníků zabere více, možná stran pět. Ani vztah hlavních hrdinů se nijak nevyvíjí, negraduje. On řekne, ona souhlasí.

21.06.2021 2 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Sladký příběh s neotřelou zápletkou. Byla by to milá romantika, jen kdyby byla poutavěji psaná. Od P.Ward jsem už přečetla více knih, ale nikdy jsem nemusela vynechávat desítky stran, abych rychle pokročila v ději. Že by to bylo překladem?

24.04.2024 3 z 5

Skúška z lásky Skúška z lásky Jennifer Probst

Příjemné čtení, to autorka umí. Ale Connor ať dělal, co dělal, Ella ho měla zaškatulkovaného. Neseděla mi. Tvrdila, že nesnáší kliše, ale její pohled na muže bylo jedno velké kliše.

25.02.2024 3 z 5

Někdo zůstává Někdo zůstává Laura Kneidl

Lucien byl bojovník a stejně jako Aliza plný plánů a stresu. Zase tak rozdílní nebyli. Ne, že by se mi kniha nelíbila, ale je určená spíš pro mládež. Celkově povrchní příběh plný chytlavých povolání, koníčků a životního stylu, co teď letí. Spoiler: A je smutné, že Aliza chce pomáhat znevýhodněným v začlenění, přitom její vlastní původem pákistánská rodina Američanovi Lucienovi nedůvěřuje.

23.01.2024 3 z 5

Asa Asa Jay Crownover

Zase po pár měsících jsem se začetla do dalšího dílu série. Vždycky si musím dát chvíli pauzu, aby nebylo těch svalnatých romanticky smýšlející obrů najednou moc. A byla jsem spokojená. Bavila jsem se.

30.05.2023 4 z 5

Rowdy Rowdy Jay Crownover

Rowdyho jsem teď četla s velkým časovým odstupem od předchozích čtyř knížek série, které jsem hodnotila dost vysoko. Ale tady jsem byla zklamaná. Oba hlavní hrdinové mě bavili, ale příběh byl natahovaný, stále se opakující vzpomínky na dětství, přátelství, zklamání. Kdyby měla kniha polovinu stran, byla určitě poutavější. A další černý puntík uděluji za obálku. Rowdy je blonďák každým coulem a to ten kluk na obálce tedy není.

06.12.2022 3 z 5

Šerif z Thunder Pointu Šerif z Thunder Pointu Robyn Carr

Obdobně jako první díl. Příjemně psané. Knížku jsem přečetla rychle, byla plná sympatických a absolutně nekonfliktních postav, kterým je ale dán velmi malý prostor. Škoda. A všichni mají stejný jeden společný problém - předčasné a neplánované rodičovství. Jedině trápení mladé Ashley je věnováno více prostoru.

09.09.2022 3 z 5