bbarborab bbarborab komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha pro mě představuje jedno ze zásadních sci-fi děl. Příběh mě již po pár stránkách vcucnul a nepustil jako černá díra. Lehce čitelný text a vtipné pasáže jí dodávají už jen šmrnc.

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Na této knize se mi líbily hlavně propracované příběhy osob známých již z prvních dvou dílů, i tajemný a atmosférický příběh linoucí se celou trilogií. Kniha mě doslova pohltila a nemohla jsem se dočkat, jak celý děj dopadne. A že jsem se měla na co těšit. Rozhodně doporučuji všem milovníkům divných knih.

02.09.2016 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Patřím k těm, kterým se kniha velmi líbila. Téma vražd a psychoterapie mě zajímá, proto jsem si ji musela pořídit - a nelitovala jsem. Je čtivá, napínavá, zajímavá, tajemná a dělající husí kůži v jednom. Konec mě jen ujistil, že si musím pořídit další díl.

02.09.2016 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Jedna z nejoblíbenějších knih. Lidé v mém okolí ji buď nenávidí, nebo milují. Příběh je mistrovsky propracovaný (jak by se od pana Steinbecka dalo čekat) a je založen i na dnes aktuálních tématech. Co mi na knize trošku vadilo byl předlouhlý popis prostředí.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Kniha se mi do rukou dostala 2 roky zpět. Od té doby jsem ji četla 3x a stala se jednou z mých nejoblíbenějších. Nápaditý příběh inspirovaný kulturou 80. let spojený s budoucností zaujme každého čtenáře, ať už je hráčem, či ne. Téma příběhu je v dnešní společnosti plné rozmáhající se techniky aktuální. Knihu rozhodně doporučuji. Za zmínku stojí, že příběhu se ujal režisér Spielberg a film pod jeho záštitou vyjde do kin roku 2018 - určitě je se na co těšit.

31.08.2016 5 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

První kniha, kterou jsem od Terryho Pratchetta četla. Velmi mne bavila, utíkala jsem k ní od každodenního života ve chvílích, kdy jsem měla pocit, že potřebuji utéct od reality do světa fantazie, který v téhle sérii funguje bravurně. Možná jen škoda, že jsem před touto knihou nečetla 1. díly ze série Zeměplochy, které by mi přidaly více kontextu.

28.06.2018 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Pokračování pohádkově - hororovo - podivného příběhu nezklamalo. Cestu podivných dětí jsem si již v 1. díle zamilovala a 2. díl mi to pouze potvrdil. Zajímavý příběh plný temna, vztahů mezi dětmi a napínavých situací u mě stále vyhrává.

17.01.2017 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Pro mě rozhodně mistrovská kniha. Obsahuje několik příběhů řazených zajímavým způsobem, ve kterých autor ukazuje problémy lidstva v různých časových úsecích. Zajímavá zápletka plná důležitých detailů mě ke čtení stále více a více lákala.

01.09.2016 4 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Během čtení Pěny dní jsem zažila mnoho pocitů. Kniha je zároveň romantická, krásná, líbivá, krutá, hnusící se. Má mnoho rychlých spádů, které mě velmi překvapily. Krásně se čte a má své kouzlo, na které musí mít čtenář náladu.

31.08.2016 3 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle díky čtivému textu. Pohádkový děj úžasně doplňují tajemné prvky a černobílé fotografie. Už se moc těším na film od pana Burtona a doufám, že vystihne atmosféru knihy.

První příběhy ze Zeměplochy První příběhy ze Zeměplochy Terry Pratchett

Krásný úvod do světa Zeměplochy. Kniha mne, jako jiné knihy od Terryho Pratchetta, bavila a je nedílnou součástí mé knihovny.

29.08.2018 4 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Při koupi knihy jsem váhala, zda na mě nebude moc složitá (přeci jen matematika nebyla mou silnou stránkou), ale rozhodně nelituji. Kniha je čtivá, zapojuje čtenářovu fantazii. Po přečtení jsem ji zařadila mezi nejlepší knihy mé knihovničky.

28.06.2018 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Po prvním díle jsem se těšila, co druhý díl přinese. Byla jsem opět mile překvapena. Knihu jsem měla přečtenou velmi rychle a celou dobu byla v napětí, jak se daná situace vyvine. Postupné odhalování věcí a zamotávání se do případu mě bavilo. Po přečtení mi to nedalo a musela jsem si pořídit třetí díl do mé sbírky.

02.09.2016 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Miluji příběh této knihy, postavy, dobu, ve které se děj odehrává, i celkové kouzlo knihy. Za mě rozhodně jedno z nejoblíbenějších děl.

31.08.2016 5 z 5

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Kniha se mi četla velmi dobře. Od začátku až do konce jsem si dělala teorie, co se to vlastně stalo a postupné rozuzlení zápletky mi přidávalo na touze knihu opět vzít do ruk. Líbil se mi příběh spojený s dinosaury, biologií, detektivkou a nejrůznějšími zajímavými postavami. Za mě rozhodně doporučuji všem milovníkům detektivek.

31.08.2016 3 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Knihu jsem si pořídila ze zvědavosti. Ze začátku jsem z ní měla velmi rozporuplné pocity a nevěděla jsem, zda chci ve čtení pokračovat, či ne. Jakmile jsem se ale zorientovala ve velkém množství postav, příběh mne pohltil a knihu jsem přečetla, jak se říká, skoro jedním dechem.