barusa.s barusa.s komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ač je tato útlá kniha malá velikostí, tak emocemi je doslova nabitá. Stále jsem doufala, že v té temnotě se najde světélko naděje, ale konec mě vyvedl z omylu. Ještě dlouho jsem o tom silném příběhu musela přemýšlet, vstřebat ho pro sebe. Zároveň jsem na něj pohlížela jako dcera i matka a viděla sebe samu v některých situacích. Až z toho zamrazilo... Jak zpočátku banální téma (vyprávění dvanáctileté dívky o rodině a lásce ke kreslení) může přerůst v něco tak depresivního a temného. A nejhorší na tom je, že se to skutečně děje...

27.03.2021 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Má oblíbená sbírka básní ze školních recitačních soutěží... S věkem si člověk uvědomuje tu rozsáhlou paletu emocí, které se v básních prolínají a mám ji radši víc a víc.

07.10.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, velmi čtivá. Autorka umí krásně vykreslit lidské osudy, scenérii a vytváří pro čtenáře ucelený obraz. Na pozadí se pak odehrávají historické události, ale nejsou v příběhu to hlavní. Prim stále hrají lidské příběhy. Mohu jen doporučit.

09.12.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Kniha naplnila má očekávání a možná je i předčila. Směle může stanout vedle prvního dílu a už se moc těším na třetí pokračování. Potěšilo mě více nářečí, které je mi velmi blízké a písničku "šedi mucha na ščeně.." už umí i děti.

25.04.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nevšední příběh, ať už pohledem na 2.světovou válku nebo vypravěčem, kterým je smrt. Příběh je podán velmi čtivě, s citem i s dávkou humoru. Pozadí války dá vyniknout lidským osudům. Mohu vřele doporučit.

15.03.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po knize Vrány jsem byla zvědavá na další tvorbu této autorky a nezklamala mne. Kniha byla velmi čtivá a postavy i děj uvěřitelný. Problémy, se kterými se Hynek, Markéta a jejich děti potýkaly byly reálné. To, jak autorka popsala Hynkovy pády a démony, se kterými bojoval mohu jen vyzdvihnout.

30.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělý nápad s alternativní realitou, velmi čtivé a záživné. Autorka opět nezklamala.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělá kniha, napínavá. Byla to pro mě první kniha tohoto autora a určitě ne poslední.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Bryndza opět nezklamal. Ačkoliv jsem začala uprostřed série o inspektorce Erice Fosterové, nevadilo to. Postupně se probírám ostatními tituly a dávám si dohromady ucelený obrázek. Tato kniha jistě nebyla poslední.

30.05.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh. Knihy s tématem holokaustu se Vám téměř vždy dostanou pod kůži. Zde je to umocněno láskou vznikající mezi Lalem a Gitou na pozadí hrůz, které jsou všude kolem nich. A i přes to všechno se nakonec dočkají svého happyendu a společného života. Kniha se četla sama...

09.06.2020 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jedním slovem skvělé. Autoři opět nezklamali.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Tato kniha mě chytila za srdce. Četla jsem knihu návazně po Tatérovi z Osvětimi,který ve mě zanechal hlubokou stopu. Ale Cilka to ještě prohloubila. Ačkoliv je děj uváděn v úvodu jako smyšlený, přesto si autorka dala velkou práci, aby vše bylo historický správně a dohledala maximum ze života Cilky. Kniha je velmi čtivě napsaná a byl velký problém se od ní odtrhnout. Ani si nedovedu představit, co musela hlavní hrdinka ve svém věku přestát. Toto byla první kniha, ve které jsem se dočetla více o gulazích a velmi mě to zasáhlo. Ty v konstruované procesy, nelidské podmínky a těžká práce, to si dnes jen těžko člověk dokáže představit. Proto smekám před všemi, kteří si tímto prošli...

07.07.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mne to byla první kniha tohoto autora a rozhodně ne poslední. Mám v plánu přečíst celou sérii s Joonou Linou. Velmi zdařilá severská krimi.

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako vždy autor nezklamal. Napínavé až do konce.

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Děj mě zpočátku moc nezaujal, trvalo mi, než jsem se skutečně začetla, ale poté už měla kniha spád. Bylo to napínavé a i když jsem závěr trochu očekávala, byl strhující. Mohu doporučit.

06.02.2020 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příjemná odpočinková kniha se zajímavým dějem. Nejvíce mě zaujal epilog "co by, kdyby". Autorka krásně prolíná osudy jednotlivých postav. Můžu doporučit.

08.10.2019 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Knihy Larse Keplera jsou přesně to, co od severské krimi a thrilleru očekávám. Opět nezklamal.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tato kniha se mi zatím četla ze všech nejhůře. V jiných autorčiných knihách jsem se vžila do děje, četba rychle ubíhala a bylo mi líto, že přišel konec. Po přečtení této knihy ve mě nezůstal žádný výrazný pocit až na závěr, který byl vskutku vyvedený. Přesto se již chystám na další autorčino dílo.

30.05.2021 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha přečtena jedním dechem. Barbořin smysl humor a cynismus mi sedl, stejně jako náhled na svět. Skvěle napsaná kniha. A krásně navazuje Vlaštovka v bublině. Ještě se chystám na Pandu v nesnázích. Ta unikla mé pozornosti.

08.05.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opakovaně dobrá četba. Nezklamalo.

08.05.2021 4 z 5