barlow barlow komentáře u knih

Středověk v nás Středověk v nás Martin Nodl

Povedená sonda do středověké společnosti, která se ne ve všech liší od dnešní doby. Občas trošku moc odborné, ale jinak velmi zajímavé čtení.

28.08.2017 4 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Čtvrtý díl je pořád stejně vtipný, ale dějově mi přijde rozbředlý. Přesto se dobře čte a kvůli obrovskému háku na konci už čekám na konec srpna...

27.06.2017 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Aaronovitch pokračuje ve svém stylu, který je čím dál zábavnější. Pokud se vám líbil první díl, není nad čím přemýšlet a hurá do četby.

19.03.2017 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Více filozofování, hlavní postava Homéra je postarší muž, který zažil svět před katastrofou a tak se rozhodl polemizovat o člověku. Má k tomu dost času, protože děj se posunuje pozvolna. Ale stejně dostane čtenář k dispozici zběsilou honičku metrem, kdy jedna stanice střídá druhou a na nic není dost času... Významné plus za rozvíjení Hunterova příběhu.

18.03.2017 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Úžasný námět, který je mistrně zpracovaný. Současní bozi si hájí svou pozici proti středověkým reliktům. Vždyť konflikt generací probíhá dnes a denně, tak proč by nemohl zasáhnout také božské jedince.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha založená spíše na tom, aby šokovala. Hlavní hrdina trošku ňouma a postupem času vám ho začne být možná trochu líto....

Marťan Marťan Andy Weir

Zábavné, svižné čtení, které pobaví nejen svou technickou propracovaností, ale také optimistickým a humorným pohledem na svět hlavní postavy.

06.03.2017 5 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Hodně povedený způsob vyprávění. Člověk musí zapojit fantazii při popisech jednotlivých událostí. S charaktery postav se lze z jejich promluv velmi dobře sžít. A tajemný muž vedoucí výslech je frajer ;)

28.08.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Důstojný závěr trilogie, od detektivky se vrací ke kořenům mistrovy slávy a máme zpět tajemno ;)

16.04.2017 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Pořád stejný Aaronovitch, pobaví, případ netradičně vyřeší a dějovou smyčku série posune jen o malý kousek dopředu...

20.03.2017 4 z 5

Anno Dracula Anno Dracula Kim Newman

Děj odsýpá, spousta zajímavých nápadů a alternativní realita, která funguje a je nabušená spoustou popkulturních odkazů na viktoriánskou dobu. Navíc si můžete vybrat "svůj" vlastní konec ;)

11.03.2017 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kniha má zajímavou výstavbu děje/ů. Každá část je psána jiným jazykem, ale nádherně se doplňují a postupně odhalujete jednotlivé vrstvy příběhu. Film si mohl pomoct dynamickým střihem, zatímco knížka na to jde spíše z přemýšlivější roviny.

11.03.2017 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Mám rád i film, ale kniha má mnohem lepší vystavění příběhu a rozhodně "gaimanovský" konec...

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Pro mě absolutní srdcovka. Miluju ten svět, ale zanevřel jsem na všechny jeho adaptace. Prostě jsem si jej díky Gaimanovi vysnil a ta představa je nepřekonatelná :D Teď už jen hledám nápodobu Podlondýna...

Mráz Mráz Bernard Minier

Na začátku jsem trochu trpěl (asi 200 stran), ale konec už se sypal stránka za stránkou....

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Kvalitní závěr trilogie, ale už toho na mě bylo trochu moc. Především závěr mi přišel dost přehnaný i na tématiku ságy.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná záležitost, která mě baví s každým čtením více. Dal bych příležitost i animovanému filmu, který se na celou knihu dívá z jiného úhlu ;)

06.03.2017 5 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Velmi milý příběh, ve kterém to ovšem občas trošku skřípe. Přesto jsem knížku rád přečetl a myslím, že se k ní nejednou vrátím, i přes nebo právě pro její pihy na kráse.

14.01.2018 4 z 5

Za mě povedené kingovské povídky. Jsou různého žánru, přesto je pojí autorův přístup k budování napětí. Pro mě lepší Skryté okno,protože u Časožroutů jsem měl obrovská očekávání. Ale to je jen moje chyba :D

16.08.2017 4 z 5

Obě povídky jsou vcelku povedené, Policajt mírně lepší, ale nevím proč ve druhém vydání neupravila Beta překlad a foťák je tam stále přeložena jako kamera. Opravdu to při čtení ruší. Škoda.

16.08.2017 4 z 5