Barik05 Barik05 komentáře u knih

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Jedna z nejhezčích knih které jsem četla, Amarlis se mi dostala k srdci je to moc dojemné. Pochopíte po přečtení. Opravdu skvělá kniha.

01.12.2017 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Musím bohužel poznamenat, že jsem od této knihy čekala trochu víc. Bylo to sice moc dobré, ale četla jsem už i mnohem lepší knihy na válečné téma, doporučuji třeba V šedých tónech. Tohle bylo oproti tomu mnohem klidnější a nedonutilo mě to tolik přemýšlet.
Příběh mě ale upoutal a bylo hodně zajímavé přečíst si pro změnu něco z druhé strany, za to ode mě kniha dostává palce nahoru. Taky mi připadalo, že to bylo tak akorát dlouhé a nebylo to zbytečně natažené. Asi si nevzpomenu na žádnou scénku, která by mě vysloveně nudila. Jenom konec mi trochu neseděl, chápu, proč to tak autor napsal, ale já osobně bych to uvítala jinak, protože takhle to působilo trochu naivně a ne úplně reálně.
Postavy mi byly povětšinou sympatické a hlavní postava Magdy byla za mě vážně povedená. Četlo se mi o ní dobře a dokázala jsem se do ní vžít, což je hodně důležité.
Ostatní postavy byly fajn, ale bohužel mi žádná vedlejší postava nepřirostla k srdci.
Styl psaní se mi líbil a četlo se mi to rychle a pohodlně. Bohužel mě to ale nějak nezasáhlo a čekala jsem od toho trochu něco jiného.
Takže doporučuji, ale víckrát si to už asi nepřečtu.

05.11.2020 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Wow, nemám slov. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Fakt nemám slov tohle bylo tak dokonalé, tak hořké, tak děsivé a tak nádherné. Moc doporučuji, nejspíš to pro mě bude nejlepší kniha roku 2019. Úžasné!

27.12.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Dokonalost, nemám slov. Jediné, co mě trochu vadilo byly Harryho pubertální výlevy, těch nemuselo být tolik. Jinak já to zbožňuju ❤️

05.11.2019 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Krásné, tajemné a zajímavé. Tuto knihu mi doporučila paní knihovnice a rozhodně nelituji že jsem dala na její doporučení. Rozhodně doporučuji.

09.07.2019 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Super odpočinkové čtení s nádhernou atmosférou. Drahokamy nebo Knihy snů sice nepřekoná, ale stejně byla opravdu úžasná.

05.06.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Příběh jsem si neuvěřitelně oblíbila a nápad mě velmi zaujal. Nasmála jsem se taky dost. Rozhodně moc povedená kniha, doporučuji ji.

16.05.2019 5 z 5

Kompletní příručka přežití pro holky Kompletní příručka přežití pro holky Christina De Witte

Skvělé a sympatické, a hlavně praktické! Rozhodně doporučuji všem dívkám.

21.04.2019 5 z 5

Přízrak Alubenu Přízrak Alubenu Iva Kaspa

Lepší než jsem čekala, dobře napsané a zajímavá zápletka. Jen mi strašně vadila vazba knihy, špatně se držela. Jinak dobré.

06.04.2019 4 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Super, ze začátku mi to přišlo trochu zmatečné. Ale pak se to pořádně rozjelo a ja si knihu zamilovala. Má milou odlehčenou atmosféru a jako oddechovka s detektivní zápletkou je to ideální.

17.03.2019 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Čekala jsem od knihy mnohem víc a celkem mě zklamala. Hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická a s dalšími postavami jsem na tom byla podobně. Ale jinak nápad dobrý a styl psaní byl taky v pořádku. Sahám po dalším dílu a doufám že se mi bude líbit víc.

19.02.2019 2 z 5

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Super, napínavé, akční. Upřímně představa takového světa mě děsí, ale bylo to velmi zábavné čtení. Ten konec mě dostal.

02.01.2019 5 z 5

Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Elizabeth Rudnick

Super, pokud máme rádi piráty z Karibiku a zároveň jste zapálení čtenáři, tak doporučuji.

29.11.2018 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Pěkné oddychovka u které jsem se nahlas smála;)

24.11.2018 4 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Úžasné, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a těším se na pokračování.

05.10.2018 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Super hlavni hrdinka je mi moc sympatická

18.04.2018 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Kniha mě mile překvapila, je skvělá.

12.04.2018 5 z 5

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Překrásné, je to tak skvělá kniha skoro nemám slov. Ale ty různé překlepy a chybějící uvozovky, to je opravdu škoda že tam jsou.

04.02.2018 3 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Skvělý příběh a na to že jsem knihy tohoto typu nikdy moc nečetla tahle kniha mě chytila a já jsem ji nemohla dát z ruky dokud jsem ji nepřečetla a ten konec byl opravdu skvělý a ja jsem to vůbec nečekala že to nakonec bude tak a ne onak. Prostě doporučuji přečíst.

30.12.2017 5 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Moc, moc hezké u téhle knihy jsem se nasmála a myslím že se zařadila k mým oblíbeným knihám. Doporučuji.

29.12.2017 5 z 5