barbra7 barbra7 komentáře u knih

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Za mne Weaver získává velikou nulu. Knihu jsem se pokoušela číst jako vždy pozorně, ale předlouhé popisy chůze hlavního hrdiny. Ani popis krajiny nebyl lepší a na krajinu si docela potrpím. Zdlouhavé, zdlouhavé všechno zdlouhavé, ale pozor, zároveň nezáživné. Do poloviny knihy nic. A pak, no nevím, řekla bych skoro stejné. Zápletka(!) Co k ní dodat, já bych řekla, docela pitomá. Hlavního hrdinu jsem si neoblíbila a ani nikoho jiného. Byla to nejdéle čtená kniha v mém životě. A nakonec jsem to odložila těsně před koncem. Takže snad mne minul překombinovaný závěr, o které se zde píše. Ale už jsem o těch lidech nechtěla vědět vůbec nic. Pokud se podivujete, proč jsem knihu neodložila dřív, tak já se podivuji úplně stejně.
Jdu si zpravit chuť na Dokonalém cizinci.
A ještě velká omluva Taně French. Někdo zde srovnával knihu s jejími díly. Tak to tedy opravdu ne!

28.04.2016

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Jistěže. Tento pitomý blábol nemá absolutně nic společného s Bridget J. Bývalo dobrým zvykem se pod anotaci podepsat. Kdo tohle píše? Četl(a) knihu? Zaskočila jsem na Amazon, tam pochopitelně není ani zmínka o jakékoliv postavě z jakékoliv jiné knihy. Příběh hodnotí nějaká Leah Steward (autorka knihy Manžel a manželka) jako uspokojivý(!) a zábavný(!). V celé knize není jediná vtipná věta. Jen trapné, trapné, trapné. POZOR, SPOILER. Jako ženu mě uráží, že osoba, zpočátku popsaná jako příčetná, zaplatí obrovskou sumu za sňatek s mužem, kterého nezná. Podle popisu je nepřitažlivý a podle vyjadřování se jeví hloupý. Naprosto nesmyslné. Nejsem na úplném konci, ale protože se bojím, že se ta nána k němu vrátí, tak nebudu riskovat. Hvězda 0.
Vřelý dík DominaCZ za jediný rozumný komentář. Hvězda 0.

05.09.2016

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Opravdu mě hodně moc vadí přirovnávání knih ke knihám jiných autorů. Proč???
Zmizelá je jedinečná, zápletka a skvělý styl psaní. Zmizelá je pro mě skutečná literatura.
Dívka ve vlaku je hodně čtivá a za to také dávám body. Ale co má s těmito knihami společného Dokonalý cizinec? Nic. Slabá zápletka. Nudná kniha, která je i literárně maximálně na úrovni průměrných spisovatelů. A proč je řazena do žánru thriller?

14.05.2016

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Naprostý souhlas s Эvou. Nemám ho ráda od Účastníků zájezdu. Jeho literární styl urážel můj vkus. Skončila jsem hned na začátku. Kromě Viewegha nemám ráda povídky. Ale asi jsem nebyla dost hodná, protože mi Ježíšek nadělil...obojí. Když jsem při listování viděla spoustu barevných listů, aby kniha nabyla na objemu, nedalo mi to a zjistila jsem, že knihkupci si tuto "knihu" cení na cca 290Kč. Omlouvám se, není to recenze, jen sympatie s těmi, co to četli.

25.12.2015

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Napsal toho dost. Jestli se loučí tímhle nic neříkajícím dílkem. No zabránit mu v tom nelze.
Začíná koncem, který chybí, končí začátkem, který chybí. Nevíme, kdo jsou vlastně knižní postavy, proč nějaká Gabriela kohosi zastřelila. Proč má "říjnový seznam" a když už ho má, tak co to je a k čemu. Také jí unesli dceru a musí sehnat 1/2 milionu. Ale vlastně se příliš namáhat nemusí, Protože nakonec (na začátku) únosce ji i další zajímavé literární postavy zastřelí.
A propos - kdo byl ten v kanárkové košili??

27.06.2015