Barbarousus Barbarousus komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Svižný, čtivý a překvapivý příběh.

20.04.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Krásný, úsměvný, smutný a laskavý příběh...

03.09.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Leč detektivky nejsou můj žánr po Kukačce jsem sáhla, jako po oddechové četbě na dovolenou a byla jsem příjemně překvapená. Cormoran si mě získal na plné čáře, sympatie navíc dodávají živé popisy Londýna, který miluju. Jako bonus, docela dobré rozuzlení. Za mě dávám 5* a pomalu si brousím zuby na Hedvábníka :) :)

10.06.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Leč mě tato trilogie opravdu chytla a zhltla jsem ji během čtyř dnů, Aliance v mých očích je asi nejslabším článkem, nebýt konce. Nicméně vyprávění ze dvou úhlů pohledu pro mě nebylo přítěží a na jednu stranu mi ani nevadí (na druhou mě to neuvěřitelně rozčiluje :D), že Tobias z toho tak trochu vychází jako "vyplašená, nevyrovnaná puberťačka" a strhává díky tomu tradiční genderově stereotypní obraz neohroženého maskulinního hrdiny s chladnou hlavou za každé situace.

13.12.2014 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Na Vidořád jsem se těšila od chvíle, kdy jsem dočetla poslední stránku Kostičasu před pár lety. Po několika prvních stránkách jsem si myslela, že bude nejdříve potřeba se k prvnímu dílu vrátit a osvěžit si paměť, ale řekla jsem si, že si přečtu alespoň první kapitolu a nakonec mě kniha doslova "vcucla" a nemohla jsem ji odložit do poslední stránky.
Krásně do detailů vytvořený svět, hlavní postava, která mě svým chybějícím pudem sebezáchovy občas přivádí k šílenství, děj zasazený do prostředí Londýna budoucnosti a příběh, který je strhující doslova do poslední věty. Tahle kniha ve mě vyvolala nadšení ze čtení, jako dlouho žádná ne.
Takže za mě 5* a moc se těším, jak tohle bude pokračovat :o)

30.03.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pro mě zatím nejslabší co jsem od této autorky četla. Příběh jako takový hezký, ale místy mi přišlo, že se příběh až zbytečně vleče. :)

02.11.2016 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Opět strhující a čtivý příběh, který mě držel po celou dobu v napětí a touze dozvědět se, jak to všechno dopadne. Tahle série se zařadila mezi moje nejoblíbenější příběhy a nemůžu se dočkat na pokračování! :o)

02.11.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Z mé strany patří plus této knize za nepatrné doplnění informací, které přinesl pohled hlavního hrdiny (např. plán jak získat Annu zpět). Jinak mi přijde kniha trochu zbytečná. Chvílemi mě to až nudilo. Nemám ve zvyku knihy odkládat nedočtené, takže jsem dočetla a myslím, že to bylo poprvé a taky naposledy, co jsem tuhle knihu četla.

30.03.2016 2 z 5