Barbara182 Barbara182 komentáře u knih

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Kniha naprosto splnila očekávání, čtení mě moc bavilo a děj ubíhal opět ze začátku volněji a postupně nabíral na obrátkách. Postavy jsou mi sympatické (komorník Hopkins si získal obzvlášť velké zásluhy za obranu cti své svěřenkyně :-), a tak s nimi ráda strávím víc času u dalších pokračování. Jen snad by mohla autorka aspoň jednou vymyslet zápletku, aby vrah Viktorii přímo neohrožoval :-)

21.02.2022 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Příjemná oddychová jednohubka, byť některé z povídek mi přišly šité trochu horkou jehlou, ale pro odpočinkové odpoledne ok :-)

15.02.2022 3 z 5

V obležení V obležení Martin Nesměrák

Povedené pokračování, hrad Landštejn se tentokrát ocitá v obležení nezvykle početné tlupy lapků... Líbí se mi, že hlavní hrdinové nejsou žádní hlupáci, ale umí vymyslet efektivní strategii, a navíc to jsou sympaťáci :-) Mělo to spád a moc dobře se to četlo, takové příjemně chlapácké, středověké dobrodružství :-) Už se těším na další díl :-)

14.02.2022 4 z 5

Maják v bouři Maják v bouři Tara Sivec

Skvělá kniha, rozhodně to nebylo tak dojemné čtení, jak jsem se původně bála, spíš naopak :-) Dobře jsem se u toho bavila, bylo to plné naděje a lásky, tuze pěkná romantika obohacená o problematiku posttraumatického syndromu profesionálních vojáků :-)

01.02.2022 4 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Moje první setkání s autorkou a rozhodně se jedná o zajímavý příběh (s překvapivě dlouhými kapitolami 60-70 stran), ale moc neodpovídá anotaci. Na základě množství textu týkajícího se záhadného Olivera jsem prostě autorce tu velkou lásku nevěřila, protože jak autorka, tak hlavní hrdinka ve vyprávění o svém životě věnovala mnohem víc pozornosti své práci v realitce, kamarádkám a kolegovi Vojtovi. Ne že by to nebylo čtivé nebo že bych hlavní hrdince nedržela palce, ale prostě jsem čekala trochu něco jiného, nějakou tu lásku s velkým L, takže jsem malinko zklamaná, že jsem si knihu koupila a raději si ji jen nepůjčila z knihovny.

24.01.2022 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Milé doplnění k původní knize, tak trochu must read pro ty, kterým se líbily Kroniky prachu :-)

22.01.2022 3 z 5

Chýše v močále Chýše v močále Pauline Peters (p)

Detektivky nejsou úplně můj nejoblíbenější žánr, ale u téhle knihy mě zaujala anotace, a tak jsem si ji zkusila z knihovny půjčit. Ze začátku to bylo sice rozvláčnější, ale tempo se postupně rozhýbalo, zápletka houstla a s blížícím se koncem rostlo i napětí. Solidní historická detektivka se sympatickými postavami (např. komorník), dokonce až tak, že se nejspíš podívám i na první díl série, což jsem původně vůbec neměla v plánu :-)

22.01.2022 4 z 5

Požár v klášteře Požár v klášteře Marie Cristen (p)

Obsahově rozhodně lepší než druhý díl, postavy měly závažnější dilemata, která mohly řešit. Opět milostný trojúhelník, ještě komplikovanější než v Hodině Benátčana. Ale na druhou stranu oceňuju hezky nastíněné fungování tehdejší královské a církevní moci a jejich neustálé přetahování o nadvládu a peníze (že jim klidně coby prostředek poslouží templářský řád či bekyně). Jen škoda, že to nebylo podáno čtivěji (nebo nemělo méně stránek - to by možná taky pomohlo :-), takhle to byl slušný průměr. Osobně by se mi klidně líbilo víc stránek o sbližování Yssé s Mathieum, protože ten mi byl přece jen o poznání sympatičtější a autorka to celé odbyla během jedné krátké kapitoly, což mi v poměru ke všem ostatním událostem připadalo nespravedlivé (aneb když by kniha konečně začala být zajímavá, tak to autorka odbyla raz dva :-(

17.01.2022 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Obálka i název mi opět zaváněly fantasy, ale když jsem se konečně dostala k tomu, abych si přečetla anotaci, nebylo moc o čem přemýšlet a já se poměrně rychle pustila do čtení. Kniha je skvěle napsaná a hlavní hrdinku si prostě musíte zamilovat, protože se liší od všech dívek, které jste dosud v podobných knihách poznali - je sice občas až dost neomalená a má ošklivý zlozvyk poslouchat za dveřmi, ale to jí spíš jen dodává na zajímavosti a autorce poskytuje dostatečný prostor pro další příjemně nenápadný vývoj postavy. Líbil se mi odlehčený styl psaní i hlavní hrdinové (a skvělé byly i vedlejší postavy - zejména nemluvný Cody :-). Zkrátka úžasné počtení, které doporučuju, jen snad ten konec nemusel být tak zbrklý, myslím, že bych nebyla jediná, kdo by ocenil trochu rozsáhlejší pojetí a vůbec by se nezlobil, kdyby měla kniha třeba i tisíc stránek, protože s postavami a v prostředí knihovny mi bylo opravdu dobře :-)

13.01.2022 4 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Stejně čtivé jako předchozí díl, i když možná o fous míň napínavé, protože bylo už od začátku celkem jasné, jak to dopadne a jen jste coby čtenář čekali, než to hlavním protagonistům dojde. Tak trochu nechápu, proč to jsou dvě samostatné knihy, ale jinak dobrý, ty chvilky humoru navzdory okolní temnotě byly super :-)

31.12.2021 3 z 5

Hrdinové ohně Hrdinové ohně Nicholas Evans

První zhruba polovina knihy byla super, převažovali parahasiči a jejich kamarádství a montanská příroda a bylo to napínavé a já hltala jednu stránku za druhou, ale pak se děj jaksi rozplizl a objevila se řada nepodstatných dějových zvratů a přibylo nimrání se hrdinů v sebelítosti a citech obecně a kniha ztratila šťávu, která se vrátila až v samém závěru. Osobně si myslím, že kdyby autor skrouhl počet stran na polovinu, bylo by to mnohem lepší :-) Takhle to byl lepší průměr, ale znovu se ke knize vracet nebudu a jsem ráda, že ji mám jen půjčenou z knihovny.

29.12.2021 3 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Moc příjemné čtení, napínavé, chytré, kniha mi svým laděním dost připomínala sérii Rytíři z Vřesova od mého oblíbeného autora Františka Niedla. Navíc se děj odehrává na pro mě známých místech v okolí Landštejna, Slavonicích, Písečném, Bítově a to je vždycky sympatické :-) Hodně se mi líbila i obálka, díky které mě kniha zaujala na prvním místě. Zkrátka v nakladatelství MOBA si umí vybírat autory, určitě se panu Nesměrákovi podívám blíže na zoubek :-)

17.12.2021 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Hodně dobrá kniha, sice opravdu poměrně temná, jak název napovídá, ale postavy jsou sympatické, propracované a uvěřitelné a příběh doslova dechberoucí. Každopádně doporučuju číst pouze v případě, že máte po ruce druhý díl, protože kniha končí hodně dramaticky a otevřeně (byť jsem si s tou myšlenkou celou dobu pohrávala :-)

03.12.2021 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Přestože je to de facto román pro ženy, rozhodně to nebylo tak pohodové a odpočinkové čtení, jak se může podle obálky (či anotace) jevit. Hlavní hrdinka si prochází docela těžkým obdobím a na knize je to prostě znát, ale líbilo se mi, že byly postavy tak propracované a každý z hrdinů měl svoji uvěřitelnou minulost, nechybělo i pár vtipných momentů a tak, ale kvůli celkové náladě knihy se přiznám, že mi asi stačilo jedno přečtení, na návrat to úplně nevidím, proto ty 3 hvězdičky :-)

21.11.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bylo to čtivě napsané jako celá série Hunger Games a nechybělo tomu napětí, ale přiznám se, že mi prostě Snow coby hlavní postava nepřirostl k srdci a podobně to bohužel bylo i s Lucy Grey. Díky skvělému stylu jsem knihu dočetla až do konce, ale nemůžu se ubránit dojmu, že je to vlastně tak trochu zbytečné dílo :-(

06.11.2021 2 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Řekla bych, že trochu hodnotnější čtení než Cizinka, rozhodně niternější, poetičtější a méně akční (i když o dějové zvraty tu taky není nouze) a taky tklivější. Zpočátku mě děj úplně nepohltil, jako se mi to stalo u autorčiny předešlé knihy Meč a ptáček, ale příběh si mě získával postupně. Za mě rozhodně zajímavé historické události na pozadí příběhu (irský boj o nezávislost a útlaky ze strany Británie) a doktor byl jednoduše skvělý a neuvěřitelně hodný chlap :-) Kniha ve mně doznívá ještě i teď, týden po přečtení, a rozhodně se k ní někdy vrátím znovu a jsem zvědavá, jestli pak budu některé události vnímat jinak :-)

18.10.2021 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Závěr Eastonova příběhu byl rozhodně dramatičtější a napínavější než jeho předchozí díl a zároveň byl smutnější než všechny předchozí díly (nebo alespoň na mě to tak působilo), protože jak Easton, tak Hartley si v životě neprošli zrovna růžovou zahradou, nicméně nechyběl tu ani humor (zvlášť asi v poslední třetině), a i když se nabízel nejmíň tucet různých scénářů, poradila si s tím autorka dobře a byla jsem vlastně spokojená :-) Nejvíc se mi asi líbil Eastonův pokrok a ona dojemná blízkost s Hartley, kdy se oba navzájem potřebovali :-) Moc pěkné čtení, líbila se mi celá série a musím říct, že se mi bude po hrdinech stýskat, tak snad autorka dodrží onen náznak v závěru, že se možná někdy v budoucnu dočkáme dalšího pokračování ze života Royalů :-)

13.09.2021 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

První část s Gideonem a Savannou se mi moc líbila a mimo jiné dává hezké varování, jaké následky můžou mít v dnešní internetové době "nevinné" sexy fotky poslané přes mobil. Druhá část knihy s Eastonem už však byla zase smutnější a zašmodrchanější (holt Easton, který řeší trable alkoholem :-(. Mimochodem za ten konec si Erin Watt klidně může říkat Královna dramatu :-)

11.09.2021 4 z 5

Pán hor 2 Pán hor 2 Hana Marie Körnerová (p)

Další pokračování ságy rodu de Braie, musím říct, že Sebastianův příběh u mě teď po letech vyvolával víc emocí, než ten Christiny a Edmonda (a ne vždy pozitivních :-) a třeba osudy jeho sestry Josefiny jsem si pamatovala už jen matně. Moc pěkný historický román s romantickými prvky, četlo se jedním dechem, přesně jak jsem si to pamatovala z minula :-)

05.09.2021 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

K téhle knize jsem se vracela po letech a musím říct, že je to pořád pěkné čtení, romantické, odpočinkové, u kterého člověk může vypnout a nechat se unášet dobrodružstvím hlavních hrdinů. Opět jsem Christině a Edmondovi držela palce, aby si svoji lásku vyvzdorovali proti všem, a pak jsem stejně tak trnula u jejich syna Sebastiana a něžné Laury :-) Moc pěkná série, která neomrzí, i když se musím přiznat, že Christinino a Edmondovo dobrodružství už pro mě nebylo zdaleka nebylo tolik plné napětí, protože jsem ho četla ze všech nejvíckrát a tudíž si ho taky nejlépe pamatovala, ale to je čistě moje chyba :-) Pána hor rozhodně doporučuji všem milovnicím historických romancí, jen upozorňuji, že je cudné a žádných otevřených popisů milostných scén se tu nedočkáte, jde tu víc o vztahy než o sex.

26.08.2021 4 z 5