Barbara182 Barbara182 komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Čtivá knížka, ale vlastně jen další ženský román, který nezanechá nijak hlubokou stopu. Od Jojo Moyesové jsem toho prostě čekala trošku víc :-( Navíc mi kvůli všem těm tajnostem ohledně minulosti přišlo, že postavy postrádají na plastičnosti, a konec knihy mě jednoduše zklamal, připadal mi nereálně překombinovaný :-(

28.01.2017 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Bohužel mám u knih Dana Browna neodbytný pocit, že je seká pořád podle stejné šablony, postavy se nijak nevyvíjí a dokonce si ani neberou jakékoli ponaučení z již prožitých předchozích dobrodružství :-( Zkrátka si stačí přečíst jednu knihu s Robertem Langdonem a znáte vlastně všechny :-( Škoda, jinak se to čte moc dobře, děj pěkně odsýpá a tak, ale po další knize od tohoto autora už asi nesáhnu.

21.01.2017 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Původně se mi do čtení moc nechtělo kvůli tomu těžkému tématu, ale nakonec musím říct, že je to skvělá kniha, hodně komplikovaná jako většina od Jodi Picoultové, a rozhodně hodně silná, možná o to silnější, že si člověk při čtení uvědomuje, že nejde o žádnou fikci, ale že se takové hrůzy opravdu děly. Klidně bych ji dala do povinné četby, už jen proto, aby lidé nezapomněli.

05.11.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Hodně dobrá kniha, ozvláštněná onou "dopisovou" formou, zpočátku jsem měla pocit, že je hlavní hrdinka taková až skoro dětinsky naivní, ale postupně vám před očima dospěje v obdivuhodnou mladou ženu, rozhodně doporučuju k přečtení :-)

05.11.2016 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Zatím asi nejslabší kniha od Františka Niedla, kterou jsem četla. Příliš mnoho postav, takže mi tam chyběl nějaký vyloženě hlavní hrdina, kterému bych mohla fandit, k tomu spousta nedořešených zápletek, zkrátka nic moc. Možná pokud je to, jak tu někdo psal, první díl nové série, mohla bych vzít knihu na milost, ale zatím je to spíš zklamání.

10.07.2016 3 z 5

Lumpové a beránci Lumpové a beránci Vladimír Pikora

Překvapivě dobrý román s detektivní zápletkou od dvojice ekonomů :-) Čtivě a vtipně napsaný a zároveň upozorňující na poměrně reálná nebezpečí a nešvary současného finančnictví a politiky a jaké důsledky to může mít pro obyčejné lidi. Moc se mi líbila.

21.05.2016 4 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Další skvělá kniha, závěr "platnéřské" trilogie, četla se jedním dechem.

14.12.2015 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl