bararich8 bararich8 komentáře u knih

Noc nekryje uprchlíky Noc nekryje uprchlíky Paul Brickhill

Napínavé čtení-celou dobu držíte zajatcům palce a čekáte, jak to dopadne. Je to až neuvěřitelné, co si museli při kopání tunelů zakusit. Určitě doporučuju ke čtení, velmi čtivě napsáno.

11.09.2016 5 z 5

Deník pana Nuly Deník pana Nuly George Grossmith

Knížka, která neurazí, ale místydokonce dost pobaví. Prostě anglický humor. Na oddech dobré :-)

23.06.2016 3 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Až na pár komických situací jsem v tom tu předesílanou komedii také postrádala. Až to budou někde v okolí hrát v divadle musím se zajít mrknout. Přeci jen dramata jsou asi spíš ke hraní než ke čtení.

26.09.2015 3 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Nečekaně velmi poutavá knížka, téměř idylicky popisující ne vždy idylická léta v Africe.

12.09.2015 5 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Četla jsem až po shlédnutí filmu, který mě teda dost zklamal, ale knížka tu reputaci napravila. Styl psaní je takový neotřelý a tím je knížka zajímavá a zábavná.

27.08.2015 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Krásná milá oddychovka. Pan Svěrák bude jedním z mála autorů, od kterého si s radostí přečtu i další knížky.

16.03.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vzadu na přebale knihy píše nějaká čtenářka, že plakala, bála se a nevěřila...a já jsem dělala přesně to samé. Krásná kniha! Jsem zvědavá na film.

01.03.2015 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Skvělá satira, zasmála jsem se, ale i mě při některých pasážích mrazilo. Paráda. Jednu hvězdu ubírám kvůli delšímu rozjezdu-jak už tu někdo psal, skutečně je tomu nutné dát 100 stran a pak chytne a nepustí.

23.02.2015 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Asi je to víc pro děti než jsem předpokládala...ale tak 3*, dobré:-)

03.02.2015 3 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Moje první absurdní drama a po pár stránkách mě to začalo bavit, i když se celou dobu v podstatě nic neděje. Nemusela bych podobné knihy číst pořád, ale bylo to fajn počtení.

13.04.2014 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Máme ji na maturitním seznamu, tak jsem si ji vzala tak trochu jako nutné zlo. A šla bych do ní znovu a znovu! Takhle jsem se u knížky mockrát nezasmála...to jsou prostě hlášky, které vás nenechají v klidu. Bezvadná, přečtená je hned, ani nevíte jak (škoda:-()

25.12.2013 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Právě ji čtu...myslela jsem teda, že je Hugo čtivější. A ač to dělám nerada, přeskakuji několika stránkové popisné pasáže. To co zbyde je příběh a ten je čtivý.

22.08.2013

Milenci a hazardní hráči Milenci a hazardní hráči Jackie Collins

Bichle, do které jsem se tak zažrala, že jsem nemohla od ní. Prostě mě to bavilo, čekat jak se to mezi kráskou a zvířetem vyvine:-)

01.03.2013 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Sice mi asi nějak nesedí čtení dramat, ale místy srandovní, mluva slečny květinářky neotřelá. Znovu bych asi nečetla.

01.03.2013 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Je to zvláštní knížka o zvláštním klukovi. Místy pobaví a místy, jak píše Lady Ef, zůstává rozum stát. Ale co, mně se líbila a bavila mě od začátku do konce:-)

28.08.2012 4 z 5

Představa o nekomplikovaném životě s mužem Představa o nekomplikovaném životě s mužem Helle Helle (p)

Zvláštní. Nic jiného ji nevystihuje. Ocenila jsem, že autorka nenapsala ani o slovo víc, než bylo potřeba.

04.04.2011 3 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Roznese tě na kopytech bylo mnohem lepší čtení. Ale dalo se to.

03.04.2011 3 z 5

1000 důvodů proč se nelíbat 1000 důvodů proč se nelíbat Hortense Ullrich

Docela sranda...ale četla jsem i lepší.

30.11.-0001 3 z 5

Láska, sex a paragrafy Láska, sex a paragrafy Miloslav Mrazík-Mráček

Oddychovka pro zasmání.

15.08.2022 3 z 5

Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Co se nevešlo do dějepisu: Češi, Moravané a Slezané na cestě minulostí Jan Bauer

Fajnová kniha, trochu bulvárně napsaná, což ale výborně podnítí zvědavost po historických faktech.

12.04.2019 4 z 5