_Bára_ _Bára_ komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tohle byla teda jízda! Děj mi přišel mnohem víc napínavý a mnohem víc akční. Hodně se mi líbilo napětí mezi Kazem a Inej, ale kdyby došlo k něčemu víc, tak bych se nezlobila. A samozřejmě Jesper s Wylan to totálně podtrhli.

02.04.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

K tomuhle dílu jsem se dost dlouho přemlouvala, a dokonce jsem si první přečetla čtyřku. Ovšem jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Za mě je to možná i nejlepší díl ze série. Sawyer mi začala být mnohem víc sympatická a byla nejspíš jediná hlavní postava, které jsem už od začátku rozuměla. Isaac byl hodně velká záhada a musím uznat, že zrovna v něm jsem se dost ztrácela, ale na druhou stranu byl skvělej. Troufám si říct, že dokud bude mít autorka chuť budeme číst sérii znovu ještě nějakou tu chvíli.

16.03.2021 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Massová opět dokázala vytvořit happy end z něčeho co tak na první pohled nevypadá. S každou další knížkou je víc našláplej děj a je to prostě jízda. Konečně se na scéně objeví Jeřáb (pardon, ale ten překlad je děsnej) Tenhle díl nic nepostrádal a hrozně moc se těším na další díl.

03.03.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha byla skvělá. Přečetla jsem ji na jeden dech. Musím, ale říct, že jsem měla stejný problém jako u dvorů. Nejdřív mi myšlenka, že Celaena bude s Dorianem nevadila, jenže jakmile mezi něma něco proběhlo, nebylo to ono (stejně tak jsem to měla u Tamlina). Na druhou stranu Chaol, ten je skvělej. Hrozně moc se těším na další díl.

18.02.2021 4 z 5

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Knížka co neurazí, ale zase z ní člověk není úplně odvařený. Hodně mi to připomíná styl psaní Estelle Maskame. Možná trochu uspěchaný konec, ale celkově se mi knížka líbila.

06.02.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Colleen prostě umí psát! Není to první knížka co jsem od ní četla a všechny její knížky se mi moc líbily. Hrozně moc se mi líbil dvojí pohled na situaci. Tahle knížka byla drsná. Nemám co vytknout. Možná není tak dobrá jako Život jedna báseň nebo Odvrácená tvář lásky, Ztracená naděje, ale i tak. Bylo to něco nového. A moc se těším na další kousky od autorky.

01.02.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Tahle knížka byla prostě krásná. Trochu jsem se bála toho, že film a kniha budou hodně odlišné, ale bylo všechno téměř stejné. Kniha nepostrádala radost, dobrodružství, vztek a smutek. Hrozně se mi líbilo vyprávění děje z pohledu obou postav. Byly okamžiky, kdy jsem byla vzteky bez sebe, jak to bylo nespravedlivý. Ovšem byly i okamžiky, kdy jsem se smála. A rozhodně jsem taky musela spotřebovat tak stovky kapesníků. Je to prostě nádherný. Pokud se vám líbilo tohle, tak s knížkami Tisíc polibků a Hvězdy nám nepřály neuděláte chybu. Stejně jako byl příběh sladkej, tak i ta obálka. Hrozně moc se těším, až u nás vyjde další knížka od těchto autorů. Byla to dokonalost!

17.01.2021 5 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Nemohu říct, že by mě to nebavilo. Spíš jsem byla lehce zklamaná, protože mi to připadá jako příběh Eden a Tylere z jiné galaxie. Nebylo to zas tak něco nového a originálního. Bylo zde spoustu podobností a začátek byl celkově hodně stejný. Kluk, co se ze začátku nechová hezky a holka, co jela někam, kde nechce být. Zápletka pro mě nebyla až tak Wow. Naopak mi ten konec přišel takový, unáhlený. Těším se na další díly, ale asi si to v budoucnosti nepřečtu tolikrát jako DIMILY.

30.03.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nemyslela jsem si, že by mě knížka nějak zaujala, ale nakonec se mi i dost zamlouvala. Rychlé a pohodové čtení.

09.02.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na tuhle knížku jsem se vážně dost těšila a nějak si nedokážu urovnat myšlenky po dočtení. Od čtvrtiny knihy jsem tušila hlavní tajemství, což mi nevadilo, ale zároveň už na mě na konci nečekalo takový wow, což mě trochu zklamalo. Od autorky jsem četla už dva romány, takže na romantickou linku a milostné pasáže si nestěžuju, ale na mě tam bylo málo takového toho pravého a drsného fantasy. Musím ovšem říct, že i tak se kniha četla velice rychle a celková atmosféra mě bavila. Jsem zvědavá, jak se autorka rozpíše v dalších 6 dílech. Na závěr musím nesouhlasit se všemi, kdo tvrdí, že je kniha jako od Maasový, já to tam nevidím. Pro mě jsou tyto knihy odlišné.

30.12.2021 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen opět nezklamala. Bylo zde vše, na co jsme od ní zvyklí. Musím v této knížce ocenit nápadivost, protože jsem se ještě nesetkala s knížkou, která by měla kapitoly vždy jako jeden den po roce. Celá kniha vířila emocemi a byla to taková horská dráha. Rozhodně to nepatří mezi ty top knihy od Colleen, ale rozhodně patří ke knížkám, na které nezapomenete.
A doufám, že nejsem jediná koho potěšilo, že jsme zde potkali Tate a Milese z Odvrácená tváře lásky...

26.12.2021 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Tato knížka byla velice zajímavá a nějakým způsobem mě vážně bavila. Lékařské prostředí je něco pro mě. Ze začátku jsem se bála, že tyhle dva budeme řešit celý tři díly, ale naštěstí je druhý díl o Amber a Emmetovi, takže už se neskutečně těším.
Děj měl svá slabší i silnější místa, ale i tak byla všechna poměrně psychicky silná.

02.12.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Námět knížky mi přišel hodně zajímavý a velice jsem se těšila. Ovšem jsem trochu zklamaná. Ani ne tak z použití knížek, což bylo velice dobře popsaný, ale z hlavní zápletky. Na mě byla krapet nepropracovaná. A ani jsem nebyla nějak paf ze všech zvratů. A celkově si troufám říct, že tato knížka byla dost nadhodnocená, rozhodně to není nejlepší knížka co jsem kdy četla.

12.05.2021 2 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Co říct. Kniha má rozhodně kladné stránky, ale je tam i spousta těch špatných. Chyběla mi zde mapa tábora, protože jsem se místy vážně hodně ztrácela. Dále mi vadila romantická linka, ne že by byla špatná, ale vadilo mi bezdůvodné úmrtí Rykera. A co si budem, i tak to nebyla žádná romantika. Chování ostatních dívek bylo velice nevyspělé a připomínalo spíš divokou zvěř. Poté ta záhada s vodou mě nijak nenadchla. Ovšem celkově to mělo dobrou pointu, až tedy na to těhotenství na konci. Líbilo se mi lehké dotčení tématu Hunger games, ale děj mohl být víc propracovaný a každé období mohlo mít svou vlastní knížku.

01.05.2021 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Bylo to hezké počtení, ale nebylo to moc pro mě. Asi jsem už prostě zvyklá na romány z dnešní doby. Ale musím zde ocenit, že knížka byla velice čtivá a roztomilá. Pomalá romantika a líbilo se mi, že zde máme více romantických linek. Ovšem já radši zůstanu u knížek že současnosti.

13.03.2021 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Musím uznat, že tohle mě vážně bavilo. Bylo to poutavý a napínavý. Mare byla skvělá už od začátku a královské sourozenecké duo bylo neskutečný. A ten konec, ten do teď vstřebávám. Rozhodně to není žádný trhák, ale mě to neskutečně bavilo.

25.07.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Musím se přiznat, že do téhle knížky se mi ze začátku nechtělo, četla jsem Zjizveného krále a nelíbil se mi styl jak je napsaný. Ovšem Šest vran je úplně něco jiného. Má to akci a člověk si oblíbí hned několik postav. Ale co mi opravdu vadilo bylo Kazovo chování vůči Inej, snad se v druhém díle posunou někam dál. Hvězdičku strhávám za místy nezáživný děj.

30.03.2021 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Hrozně se mi líbilo, jak už od začátku knížky je vidět, jak Eadlyn dospěla a je připravená vládnout. Tohle bylo asi poprvé kdy jsem neměla tušení co se bude dít a než jsem si k srdci pustila, že můj favorit nebude Prvním, chvíli to trvalo. Ale je vidět, že si vzala někoho, koho skutečně milovala. Celá tahle série v sobě má nespočet různých charakterů, což dodává knížce to kouzlo, že každý najde svou ''spřízněnou duši'', a nebo někoho, v kom se vidí. Tohle se nedá srovnávat se Selekcí Maxona a Americy, tohle je totiž úplně jiná Lovestory.

23.03.2021 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

(SPOILER) Minulý rok jsem knížku nedočetla, nevím proč, ale nebyla jsem už od začátku tak nadšená jako ze Selekce. Ano Selekce bude navždy moje srdcovka a asi nebude nikdy nic lepšího, ale Dcera se mi taky moc líbila. Hodně se mi líbil progres charakteru u několika postav a celkově se mi líbilo prožívat ten proces z pohledu člověka, co není soutěžící. A musím se přiznat, že vůbec nedokážu určit kdo vyhraje. Spousta lidí říká jak je kniha předvídatelná, ale není. A pardon, ale ten konec, přece nemůže zabít tu úplně nejhlavnější postavu.

22.03.2021 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

(SPOILER) Zatím nejlepší díl ze série!!!
Byla to strašně čtivá knížka a autorka se zase ukázala. Od začátku to jede a s každou kapitolou přibude něco nového a ke konci už jsem si říkala, že nic už mě nepřekvapí. Překvapilo. Hodně se mi líbí, že Massová skončí skoro každou knížku tak, že je to vlastně happy end s uzavřeným koncem, jenže je tam příslib hrozby, která slibuje extrémně otevřenej konec. Každopádně to bylo skvělý! A konečně se Rowen a Aelin rozhodli pohnout dopředu, I když jsem si myslela že ho v jedné kapitole zamorduju.

06.03.2021 4 z 5