-bad-mad-wolf- -bad-mad-wolf- komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Robinson Crusoe třetího tisíciletí.

21.05.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Laciná červená knihovna meets softporno. Eroticky sterilní softporno. Nevím, co chybí v životě E. L. James (sláva teď už bohužel ne), ale do ložnice a k psacímu stroji bych jí v životě nepustil. Obsahově vyprázdněné koketování naivní pipiny se sadomaso nadsamcem je v první řadě primitivně sepsané, trapně odvyprávěné (celá ta nabubřelá "kontroverznost" je ve skutečnosti chatrný háv urousaných tužeb zanedbané maminy) a hloupoučce vypointované. Brak.

23.05.2015 1 z 5

Robert Fulghum. Člověk s mnoha životními zkušenostmi a neskrývaně pozitivním náhledem na všechno vůkol, byť si to typický čecháček škarohlíd a pseudopožitkář těžko přebere v palici. Dobře mu tak. Mateřská školka je Fulghumovým nejzásadnějším dílem a snadno z ní předvídat budoucí vztah k autorovi - pokud se nelíbila, nemá sebemenší cenu od něj číst cokoliv jiného. Laskavě lidské, hřejivě povzbuzující.

11.04.2015 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Filmovou verzi s názvem Stříbrná kulka (Silver Bullet) už známe skoro čtyřicet let a kingovskými trademarky doslova dýchá - možná víc, než samotná předloha. (:

17.11.2023

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Lebbon je schopný a poměrně dynamický vypravěč, byť je jeho jazyk možná až moc jednoduchý a repetitivní. Dá se to přečíst na jeden zátah, napětí solidní, známé vetřelčí univerzum láká... jenže je to ryzí béčko se všemi svými klady i zápory. Absence překvapení a zvratů zamrzí, laciné romantické pošťuchování otravuje, naroubování mezi první dva filmy poněkud násilné. Jinak ale jo, docela jsem se bavil...

11.04.2015 3 z 5