bábuška bábuška komentáře u knih

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Krásné i dojímavé čtení nejen pro dívky, můžeme se k němu vracet i po letech.

17.02.2017

Potulný kominíček Potulný kominíček Tobiáš Eliáš Tisovský

Tento pohádkový příběh mi vyprávěla už moje maminka, která se narodila v roce 1913 a četli ji ve škole. Jak jsem byla šťastná, že jsem ji kdysi objevila v antikvariátu a přečetla si ji. Četla jsem z ní i mým vnoučatům, mimo to je krásně ilustrovaná. Mám ji mezi svými knižními poklady.

17.02.2017 5 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Krásný příběh, stejně jako další Baarovy knihy, dají je číst opakovaně.

17.02.2017 5 z 5

Za jeden provaz Za jeden provaz Jan Václav Rosůlek

Zajímavý příběh obyčejné městské rodiny v nelehkých podmínkách, snad starším čtenářům dokáže lecos připomenout.

16.02.2017 4 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Stará klasika, ale stále dobrá.

16.02.2017 4 z 5

Manžel slavné ženy Manžel slavné ženy Vladimír Drnák (p)

Knížka Bety od Ant. Zhoře vyprovokuje dozvědět se něco víc o dalším soužití Barunky s vnuceným manželem. Neměl to jednoduché ani jeden z nich. Velice dobře napsaná kniha, i když pozapomenutá.

Kamenný řád - I. Kamenný řád Kamenný řád - I. Kamenný řád Vojtěch Martínek

Když před léty vysílala Československá televize tento seriál, zaujal mě. Knihy jsem pak sehnala inzerátem a jsem ráda, že ji mám. Je to krásné čtení!

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Tato kniha mi byla doporučena už před dlouhou dobou a díky ní jsen si různě po antikvariátech a přes inzeráty nasháněla i další dva díly, Rozdělený dům a Synové. Následovaly pak romány Matka, Vlastenec a Pavilon žen. Autorka žila v Číně
dlouhé roky, proto poznala do hloubi mentalitu a způsob života tamních obvatel.
Tyto romány jsou už zapomenuté, ale pořád čtivé a mohou nám stále co říci.

16.02.2017 5 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

Probírám se knihovnou a musím přiznat, že jsem opět sáhla po starých vydáních knížeček Vladimíra Škutiny a znovu jsem se nejen báječně pobavila, ale i vzpomínala na dobu, ve které se to vše odehrávalo. A z toho mi bylo opravdu smutno. Jak tak sleduji tuto stránku většina současných čtenářů je mladšího věku a tím i výběr čtiva. Kvantita vítězí nad kvalitou a to je taky hodně smutné. Odpusťte mi má upřímná slova.

14.02.2017 5 z 5

Nemecké dievča neplače Nemecké dievča neplače Michaela Ella Hajduková

V Čechách asi málo známá kniha. Ani osudy mladinkých německých dívek nebyl v nacistickém Německu jednoduchý, odvedené od rodin na zvláštní místo za železnou bránu, kde se rodí děti pro vůdce. Kniha nás provází domovem Hochland a celou organizací Lebensborn a celou zvráceností Hitlerových rasových zákonů. Krásné, ale smutné čtení.

12.02.2017 5 z 5