Ayen Ayen komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Kniha se četla jedním dechem. Donutí vás se zamyslet nad spousty věcech, o kterých normálně neuvažujete. Velmi hezky napsané.

31.01.2017 5 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Osobně miluju stejnojmenný film a samozřejmě jsem očekávala, že kniha bude stejná. K mému překvapení nebyla. Přestože do filmu je použito jen pár bodů z knihy, odkrylo mi to pár tajemství k filmu. V čem vidím odlišnost od filmu, jsou hlavně větší emoce u Ramba. Jinak se mi knížka líbila, ale místy se až moc vlekla.

27.01.2017 4 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Knížka se mi velice líbila. Jednak, protože mám ráda Japonsko, ale také protože se mi líbí bojové umění. Nejvíce mě v knize zaujala propracovaná psychologie hlavního hrdiny, která je k zamyšlení a má svoji hloubku.

27.01.2017 5 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Může obsahovat spoiler!!!
Toto byla jedna z mých prvních knížek, kterou jsem milovala, a která začala moji lásku ke knihám. Poprvé jsem se k ní dostala asi v jedenácti letech a byla jsem do ní blázen. Po pár letech jsem si řekla, že bych ji mohla znovu přečíst (oživit vzpomínky), ale nyní se mi opravdu těžce prokousávalo příběhem. Je tam zdlouhavé popisování, které jsem v polovině druhého dílu začala přeskakovat, a některé pasáže mi až nápadně připomínaly scény Pána prstenů. Také co mně trošku vadilo bylo nestálé opakování už řečených věcí, jako třeba: Eleas asi milionkrát Aranis říká, že musí s mocí zacházet opatrně, Aranis neustále mluví o tom jak je s jednorožcem spojená atd. Ale abych jen nekritizovala ... popisy krajiny, vesnic, lidí sice byly zdlouhavé, ale zato jste si díky nim dokázaly opravdu dokonale vše představit, a hádky Veragina se Snížkem mně vždy rozesmály.
Hold s věkem vidíme věci jinak. V 11 letech jsem tuto knížku brala, jako nejlepší na světě, nyní jsem byla ráda, že jsem se dostala ke konci.
Je opravdu vidět, že toto byla její první knížka, ale zato od Míši se mi moc líbí Křišťály moci.
Jen doufám, že jsem vás tímto dlouhým textem nějak od knížky neodradila, protože i přes tuto kritiku jsem se díky ní dostala ke čtení :).

12.11.2016 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Přečteno jedním dechem. Jelikož jsem jako první viděla film, tak jsem se knížky docela bála, ale předčila moje očekávání. Ke knížce se budu znovu a znovu vracet.

18.04.2016 5 z 5