Awča Awča komentáře u knih

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Na další díl jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná.
Přehršel postav na začátku sice trochu ztěžuje orientaci, a také si čtenář nevytvoří k nikomu silnější pouto, ale zápletka byla vymyšlená pěkně, a rozplétání bylo celkem napínavé.
Stále nebylo jasné, jak (a zda vůbec) se propojí minulost se současností, ale klaplo to, jak mělo.
Svižné, čtivé, David opět válí.

08.06.2020 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Čtění pro mě bylo jako milé setkání s kamarádkou.
Byla jsem zvědavá na novou zápletku, život na Islandu, na to, jak pokročil vztah s Matthiasem, co rodinná situace.
Od všeho bylo tak akorát, navíc vtipné repliky a něco z histori Islandu, prostě příjemně strávený čas s Yrsou.
Jen ta první kapitola trhala srdce.

18.05.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Pěkně jsem si početla. Zápletka(y) byla zajímavá, napínavá, vtáhlo mě to do děje.
První díl jsem nečetla a druhý už trochu zapomněla, tak jsem měla jisté mezery v souvislostech/osobních vztazích, ale nebylo to nic obtěžujícího.
Klasické schema: dvojice vyšetřovatelů, jiskření, vraždy, komplikace v osobním životě, možná klišé, ale podané čtivým způsobem, zkusím další díl.

29.04.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Marketingová kampaň mě nějak minula a To od mistra Kinga jsem nečetla, takže jsem ke Kříďákovi přistupovala jako ke každé jiné knize. Přečetla jsem ji jedním dechem, líbila se mi zápletka, vlastně jich bylo několik, bavilo mě přecházení kapitol z minulosti do přítomnosti. Hlavní hrdina mi byl sympatický tak akorát a rozuzlení pro mě bylo překvapivé. Pro mě thriller jak má být!

14.07.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velmi čtivá a napínavá kniha. Trošku návyková, musela jsem stále číst a byla jsem velmi zvědavá na vyřešení. Na Eriku jsem si z minulého dílu už zvykla, baví mě její rodinné i pracovní vztahy. Tak tedy vzhůru na další díl!

22.05.2018 5 z 5

Ťaživé ticho Ťaživé ticho Robert Bryndza

Autora mám velmi ráda, série s Erikou a Kate mi přirostly k srdci.
Maggie není silná hrdinka, je spíše unášena událostmi, ale ani ty dramatické s ní nějak nedokáži prožívat.
Kniha má všechno, co k thrilleru patří, mě ale nějak nedokázala uchvátit.
Možná byla navíc ta duchařina nebo ty nápovědy, ze kterých se skládaly odpovědi... možná jsme se s Maggie jen minuly v čase a rozpoložení.

27.10.2023 3 z 5

Pouštní hvězda Pouštní hvězda Michael Connelly

Velmi pěkné, ostatně jako vždy. Mám příběhy s Renée a Harrym moc ráda.
Děj minulého dílu jsem úspěšně zapomněla, ale naštěstí na sebe díly úplně úzce nenavazují.
Bavilo mě úplně všechno, nové oddělení, oba případy, buldočí vytrvalost Harryho, Ballardová zvykající si na post šéfové.
Přečteno během chvilky, až mě to mrzí, nutně potřebuji další díl.

31.08.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nebylo to prosté čtení knihy, úplně jsem ten příběh žila, zakoušela záludnosti i radosti života v Ketterdamu, vydala se na výpravu do Ledového paláce, pokaždé jsem byla jinou z vran a dívala se na stejné události jinýma očima.
A ten závěr!

04.05.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další setkání s Kate, však už jsem se na ni těšila!
Příběh byl zajímavý, četlo se mi moc dobře, a četla bych a četla, ale už byl konec...
Tentokrát byly osobní příběhy Tristana a Kate spíše upozaděny, jsem zvědavá, co jim nachystá autor v dalším díle.

24.04.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělé čtení na dovolenou.
Cormorana s Robin mám moc ráda, těšila jsem se na jejich další případ a na vývoj jejich vztahu.
Vyšetřování mě bavilo, i když jsem se v poslední třetině začala trochu ztrácet v postavách a jménech. A také těch svízelí v osobním životě bych jim přála méně. Motiv ani pachatele jsem neuhodla, rozehrané to bylo pěkně, klobouk dolů před autorkou.
Už aby byl další díl.

09.07.2022 5 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Zcela náhodou jsem četla třetí díl, který mne nadchnul, zkusila jsem tedy i začátek série.
Zde to tak přesvědčivé nebylo, zvláště začátek může spoustu čtenářů odradit, a mě osobně přišel konec překombinovaný, ale jinak je to pěkné počtení, řekla bych nadprůměr.

29.09.2021 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Příjemné překvapení.
Historická detektivka, při které mě bavilo jak vyšetřovaní, tak popis doby, do které byl příběh zasazen. Zjistila jsem, že Cromwella znám jen Olivera a o Thomasovi jsem netušila vůbec nic. Zrovna tak jsem věděla, že se Jindřich VIII. stal hlavou církve, ale co to všechno obnášelo, rušení klášterů a dopad na život lidí...
Kniha mě inspirovala k pátrání po dalších informací o této době.
Četla se velmi dobře, případ byl zajímavý a mistr Shardlake se stal mým oblíbencem, těším se na další díl.

21.07.2021 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Krásné.
Náznaky, kombinace, všeho tak akorát.
A ten konec. Samozřejmě jsem netušila...
Agatha je opravdu královna.

14.06.2021 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Je to pěkně zamotaný příběh, spousta jmen, náznaků.
Miluji paní Oliverovou a skvěle jsem se bavila také u popisu Poirotova strádání, které postoupil, aby mohl případ vyšetřovat. Chvílemi to vypadalo na nezdar, ale takové slovo je u Hercula prostě nepřípustné, nakonec vše skvěle vyřešil (doufám, že to není spoiler).
Místy jsem se ovšem ztrácela, a to jsem již jednou viděla příběh zfilmovaný.
Ale Agathu prostě zbožňuji, a navíc se mi titul hodil do čtenářské výzvy.

04.06.2021 4 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Vtipné verše, čtou se dobře, dílko je překvapivě krátké.
Děkuji za možnost legálního stažení zdarma.

02.06.2021 4 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Jsem velkou milovnicí knih Agathy Christie. Tento příběh jsem již viděla zfilmovaný, ale na první podívání jsem se trochu ztrácela v postavách a motivech.
V knize mi přišel příběh přehlednější a navíc vyprávěný Hastingsem, to skvělé špičkování mezi ním a Poirotem!
Je to taková skvělá odpočinková jednohubka.

07.04.2021 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Přiznávám, že autor patří k mým oblíbencům, a tak asi nejsem moc objektivní :-) Příběh mě vtáhnul již od začátku, byla jsem zvědavá, jak si s tímto téměř beznadějným případem David poradí. Bavilo mě sledovat ty tenké nitky, které vydoloval, a které ho nakonec dovedly k cíli. Ovšem předtím trocha komplikací a dramatu, krásně nadávkované, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

06.06.2019 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Kniha vyžadující stoprocentní čtenářovu pozornost. Nic nedaruje zadarmo. Je to jako číst pět knížek najednou, zprostředka, a číhat na náznaky, zda se příběhy protnou. Závěr je tornádo, spirála. Sbírám síly na další díl.

01.08.2023 5 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Nemohu si pomoci, i tento díl se mi více líbil jako audiokniha, hlas Jany Strykové mi prostě k syrovému severskému prostředí pasuje.
Knihu nelze brát úplně jako detektivku, je to spíše líčení drsného prostředí a popis jednotlivých postav, do jejichž chování a postojů zasáhl příchod nové farářky a její děsivý konec.
Vyšetřování je spíše takové bokem a souhlasím s názory, že je kniha divná.
Ale mě se prostě líbila. Zajímavý byl i doslov autorky.

03.03.2022 5 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Pěkná historická dektivka se kterou si dal autor práci, navíc zajímavé čtení jak to chodilo ve městech v době, kdy byl potřeba kat a o něco méně doktor.
Na mě trošku moc zamotané, ale zkusím další díl, jsem moc zvědavá na osud hlavních postav.

21.02.2022 4 z 5