Awča Awča komentáře u knih

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Velmi čtivá detektivka, ještě o něco lepší než předchozí díl. Tentokrát mě bavily oba vyšetřované případy. Byla jsem napjatá, zda se podaří unesené zachránit, zajímavé byly i životy dívek do osudného okamžiku. Druhý příběh celkem vhodné sekundoval hlavní dějové lince. Dobře vykreslena byla i situace na stanici, návrat Salterové, a přišla jsem na chuť dokonce i Livelimu! Opravdu! Moc se mi líbil hezký vánoční závěr.
Prostě povedený kousek.

09.05.2020 5 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Pro slečnu Marplovou mám slabost.
Kupodivu jsem knihu ještě nečetla, v paměti mi utkvěl film s Liz Taylor, hlavně tedy její divná květinová pokrývka hlavy ve stěžejní scéně, a pak kupodivu i motiv a kdo za tím stojí.
Při čtení jsem si tudíž mohla vychutnat různé náznaky i vedlejší cestičky. Pobavily mě slovní půtky slečny Marplové s její ošetřovatelkou, užila jsem si poklidné tempo vyprávění a starosvětskou atmosféru.
Myslím, že se za pár let ke knize opět vrátím, pro odpočinek a zábavu.

16.08.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Napínavé a velmi čtivé, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Konec mi přišel useknutý, ale epilog to napravil.

09.07.2022 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Se čtením jsem dlouho váhala, měla jsem obavy, že to bude hodně těžké téma.
Příběh je ale napsaný čtivě, napínavě, ústřední dvojice mě moc bavila.
Zápletka je trošku přitažená za vlasy, ale nejde přeci o literaturu faktu.
Zkusím i další díl.

27.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha se mi četla velmi dobře, příběh byl pěkně vystavěný, kauza se dotkla prakticky všech v sousedství a bylo velmi těžké odhadnout, kdo má nakonec oběť na svědomí, zda bude viník potrestán nebo zda bude obviněn někdo jiný.
Kapitoly nebyly dlouhé, cílily vždy na jednoho aktéra, což stupňovalo napětí a mou zvědavost.
Za mě výborná oddychovka, cílena spíše na dámské čtenářstvo.

22.06.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Pecka. Velmi čtivé, závěr tak napínavý, že jsem knihu nemohla odložit.

11.06.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Překvapivě dobrá kniha o těžkém tématu, milá, vtipná, smutná i napínavá.
Pojednává o době nedávno minulé, a přeci tak vzdálené (doufejme).
Barva kůže, původ v jiné společenské třídě a už má váš život úplně jiné podmínky a perspektivu.
Kapitoly byly vyprávěny vždy z pohledu jiné postavy, možná jsem trochu postrádala pohled osob z "druhé" strany, jejich myšlenky a pohnutky.
Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala.
A jsem také moc ráda, že je tato doba již za námi.

09.10.2023 5 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Doslova mi spadla brada.
Tak krásně promyšlený a vystavěný příběh.
Tolik věcí k zamyšlení.
Zrovna tak skvělé jako Temná hmota.

13.09.2023 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knihu jsem slupla během deštivého dne, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Moc pěkně vykreslené postavy i prostředí matek děcek školou/školkou povinných.
Skvělé jsou i komentáře vedlejších postav k různým situacím.
Rozuzlení bylo napínavé a nečekané, závěr mě potěšil.

20.08.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Jemná kniha se zajímavým nápadem a poklidným tempem. Spíše než o cestování časem jde o zamyšlení nad vztahy a osudem, který se možná změní, přestože změna není možná.

14.02.2022 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Skvěle napsáno, nechtěla jsem než číst a číst!
Bavily mě všechny postavy a linie příběhu, i ten konec.
Autorka házela drobečky nápověd, přesto mě konec překvapil.
Velmi povedené, a kdyby bylo pokračování, okamžitě se po něm vrhnu.

03.12.2021 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Nečetla jsem předchozí díly, což ale vůbec nevadilo.
Okamžitě jsem se ponořila do děje, který byl tak napínavý, že jsem nemohla přestat číst.
Jen to bylo celé takové drásavé, temné, možná jsem si až oddychla, že mám dočteno.
Styl autora se mi líbí, zkusím hned další knihu.

23.09.2021 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Po sólo jízdě notáře Barbariče nyní případ jen pro Jaroše se Steinem.
A konečně je také představena Steinova rodina.
Obávám se, že už nehodnotím objektivně, celá série se mi ohromně líbí, tento díl nevyjímaje.

14.05.2021 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Miluji postapokalyptické příběhy.
Do příběhu jsem se úplně ponořila. Líbilo se mi, že je vyprávěn různými postavami. Zamilovala jsem si je všechny. Moc jsem si přála šťastný konec. A protože jsem velká holka, příliš jsem v něj nevěřila.
A byl ... jaký byl. Skvělý!

01.10.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Velmi čtivý mix cestování v čase, historie, vtipu, romantiky a vlastně i kriminální zápletky.
Občas zdlouhavé, občas jsem se nemohla odtrhnout.

01.06.2023 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Knihy této autorky čtu velmi ráda, takže moje hodnocení není úplně objektivní.
Takže subjektivně: pecka!
Napínavé, čtivé, zajímavé hlavní postavy, ale i těm vedlejším byla věnována péče.
Příběh hezky zauzlovaný, a také hezky rozmotaný.
Krásně jsem si početla, už aby vyšel další díl.

26.12.2022 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Terryho Pratchetta čtu různě na přeskáčku, podle nálady a doby.
A právě v téhle zvláštní době mi přišla Noční hlídka úžasně vhod.
Ty chlapíky si nelze nezamilovat. Každý den jsem se těšila na jejich společnost.
Lady Berankinová byla třešničkou na dortu. Bavila jsem se každým slůvkem.
Posloucháno jako výborně zpracovaná audiokniha, kloub dolů před Janem Zadražilem!

01.12.2021 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Skvělé!
Napínavý příběh, nechyběl humor, historické reálie, kniha se četla velmi dobře.
Všechny tři vyšetřovatele jsem si zamilovala, už se těším na jejich další zážitky.

24.04.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Od přečtení předchozího dílu uplynul již nějaký čas, naštěstí není těžké naskočit znovu do příběhu Kate a jejího soukromí, díly na sebe navazují právě tak akorát, něco je zmíněno, aby se čtenář dostal do obrazu, ale není toho tolik, aby to zdržovalo od nového děje. Ten pěkně ubíhá, postav je tak akorát, aby si čtenář utvořil své vlastní teorie, které se posléze zbortí a nutí číst dál a dál.
V představách vidím knihy autora zfilmované, moc ráda bych se na ně dívala. Zvláště na ty králičí bačkůrky :-)
Přiznám se, nejsem objektivní a "bryndzovky" prostě "žeru".

15.11.2020 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Celou sérii čtu od začátku, všechny díly jsou čtivé, případy zajímavé, vše se tak nějak dotýká amišské komunity.
Kate fandím, i když souhlasím s ostatními, že je té vodky někdy až moc a přeci jen jsem ve třetím díle čekala nějakou konsolidaci osobního života.
I tento díl byl pěkný, ale je to tak nějak stejné, díly mi začínají splývat, vrátím se k sérii zase až za čas.

15.07.2020 4 z 5