Ava365 Ava365 komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Výborná kniha skvělého autora. Název i její úspěch hlavně u žen by mohl evokovat tak trochu červenou knihovnu. Ale naštěstí tomu tak není. Krásně napsaný příběh lásky.

11.12.2019 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Kniha, která nepotřebuje žádný komentář.

10.12.2019 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena je skvělá. Ve svých knihách dokáže velice rychle naznačit velké množství možností, kterými se může příběh ubírat. Umí skvěle popsat charaktery postav a vyzná se velmi dobře v problematice vztahů. Kniha je velice čtivá, neustále se nabízejí nové varianty a vy se snažíte přijít na to, co se stalo a proč. Přestože byl konec překvapivý, něco mi tam scházelo. I tak to byla ale po delší době knížka, na kterou se celý den těšíte. Dávám 5* a doporučuji.

04.04.2024 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Skvělá detektivka odehrávající se v atraktivním prostředí Pašeráckého ostrova. Nad některými momenty v knihách této královny detektivky však musíme lehce přivřít oko ;-)

27.08.2023 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Stejně jako všechny autorovy knihy ukazuje i tato, že Arthur Hailey zná dokonale prostředí, o kterém píše. Jeden z prvních románů z lékařského prostředí. Sice je to trochu smutné čtení, ale i tak velmi poutavé a skvěle napsané.

16.08.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Moc pěkná detektivka, i když se člověk musel občas soustředit, aby se v těch irských jménech vyznal. Vyšetřování mělo svou logiku, postavy byly celkem reálné, stejně jako dialogy. Nevím, zda některé chyby padají na vrub spisovatelky, či překladu. Je tu třeba popis Paddyho - na straně 200 má modré oči, zatímco o 97 stránek dál mu oči zčernaly :-)) Kvůli tomu a také kvůli "nezbytné" politické korektnosti ubírám jednu hvězdu. Jinak si ale určitě ještě od autorky něco dalšího přečtu.

30.01.2023 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Knihy Ruth Ware mají z mého pohledu jedno společné: jsou velice čtivé, takže se celý den těšíte, až zase budete moci číst, ale jejich konce jsou tak nějak nedotažené, nebo jim prostě něco chybí. Vždycky je to tak, že 95% knihy můžu hodnotit jako super a konec to trochu zkazí. I tak ale dávám plný počet, protože zápletka je vždy originální a vtáhne vás rychle do děje. Ještě mě napadá, že na autorčině stylu je znát, více než je tomu u jiných, že to píše žena. A 5 hvězd dávám i za originální prostředí.

15.10.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha se čte dobře, možná i díky grafickému rozložení řádků, i když krátké jednoduché věty - navíc psané často každá na vlastní řádek - jsou trochu zvláštní. U předchozích knih této dvojice mi to trochu uniklo :-) Kniha má asi vše, co má moderní thriller mít, přesto mi tam něco k udělení plného počtu hvězd scházelo. A ty akční scény byly přece jen trochu moc akční :-)

06.05.2022 4 z 5

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Další skvělá Westlakeova kniha, při které se pořádně zasmějete i díky umlautu :-))

27.12.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nádhera!!!

06.12.2021 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Deaverův velmi slušný standard tentokrát na téma internetová zločinnost. Autor umí psát a drží čtenáře ve stálém napětí. Konec byl jako vždy překvapivý.

01.05.2021 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jedno z nejkrásnějších děl české literatury. Nechci působit přehnaně pateticky, ale Ota Pavel má ve svých knihách tolik citu, že čtenáři přímo fyzicky cítí, jak se autor svými slovy dotýká jejich duší.

06.02.2021 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Klasický Deaver. Souboj dvou geniálních mozků. Od začátku víte, že je to celé v podstatě nereálné, ale vůbec to nevadí, děj vás vtáhne a hned tak nepustí. Koneckonců detektivky jsou určeny k napínavé zábavě, ne? :)

13.12.2020 5 z 5

Urputná snaha o humor, která nakonec vyznívá spíš trapně.

12.12.2020 1 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Vynikající thriller! Navíc od tuzemského autora, jehož kniha snese srovnání se zahraničními tituly v daném žánru. Přečteno jedním dechem, napínavé od začátku do skvělého konce.

17.12.2019 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Vančurova naprosto jedinečná čeština rozehraje v této knize naplno úžasný koncert. Výborný je i film.

11.12.2019 5 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Tento autor je skutečný mistr. Všechny jeho knihy jsou vzhledem k tomu, kdy vznikly, stále moderní a aktuální. Dáma v autě atd. je skvělou volbou na dovolenou. Napínavý příběh, který přečtete jedním dechem.

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Všechny jeho knihy vás rozesmějou i rozbrečí. Nádhera.

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Sci fi žánr příliš nevyhledávám, ale tohle je moc hezká kniha. A závěr? Z toho až mrazí.

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Shari Lapena dokáže mistrovsky popsat vztahy mezi lidmi. Barvitě a věrohodně popisuje povahy postav, takže jsou maximálně reálné a uvěřitelné. Píše trochu zvláštním stylem. Její věty jsou krátké a vyprávění je většinou v přítomném čase. Všechny její knihy jsou velice čtivé a je v nich rozehráno obrovské množství možností, jak by se příběhy mohly vyvíjet. Přestože je v této knize hlavní zápletka mnohokrát použita v jiných dílech, autorka ji dokáže uchopit originálně. Knihu doporučuji a dávám jasných 100%

10.05.2024 5 z 5