auA auA komentáře u knih

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Skvělá kniha se střídajícími se hlavními hrdiny. Příběh klade důraz na fyzikální teorie a kosmologii namísto např.akce a zbytečného popisování toho co měl kdo na sobě a jak vypadal :) Ten kdo má rád opravdové sci-fi, tak ho kniha musí nadchnout.

20.05.2019 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Chvíli mi ležela na polici a rozhodoval se jestli ji mám vrátit do knihovny nebo začít číst. Říkal jsem si proč bych měl rozjíždět zas nějakou další Kulhánkovinu, když už jsem jich četl tolik. Po přečtení však musím říct, že s Kulhánkem s kterým je to tu stále srovnáváno to má společný pouze žánr a téma. Jinak je to úplně své, nápadité a originální. Silně doporučuji.

01.07.2018 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Vlastně jakžtakž dobrá kniha, která má ale jednu velkou chybu. Má přes 500 stránek, což samozřejmě nevadí, ale nemohu se zbavit dojmu, že by se s přehledem vlezla na stránek 300. Kdyby to autor udělal, děj by dostal spád a šmrnc. V současné podobě je však čtení tohoto díla spíš práce než zábava.

14.02.2017 2 z 5

Kniha je originální a mistrně napsaná. Díky spisovatelovu vypravěčskému umění jsou např. čitelné pasáže, kdy autor vyjmenovává kdo všechno sedí v cukrárně a jaké má zákusky na talíři. Bohužel pasáží tohoto typu je tam až úchylně mnoho i když je jasné, že je to autorův rukopis. Knihu bych přirovnal k písničkám Eda Sheerana - řemeslně jim není co vytknout, ale nechytnou vás za srdce... A taková je i tato kniha.

25.04.2018 3 z 5