astroweb astroweb komentáře u knih

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Byl jsem velmi spokojený. Po delší době jsem si přečetl vtipnou českou detektivku.

10.04.2023 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Super pohodové čtení, "povinná" četba pro každého knihkupce.

14.06.2022 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Pro mě již notoricky čtený autor, který nemůže nikdy vyloženě zklamat, historicky zábavný i poučný a přitom lehce místy humorně čtivý.

24.05.2022 4 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Velmi zdařilé, nikoli prudce napínavé, trochu mi to připomínalo jiné čtivé romány pro ženy, které jsem v poslední době s chutí přečetl, určitě se pustím do druhého dílu.

03.05.2022 4 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

V současné situaci nepříliš pohodové čtení. Musím ale stejně napsat, že historické romány autorovy se mi líbí více.

01.03.2022 4 z 5

Tanec v ohni Tanec v ohni Graham Masterton

Super čtení, napínavé, místo hodně drsné, ale velmi inteligentní a poutavý literární jazyk.

12.01.2022 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Silný příběh s dvěma historickými rovinami, spojovaný láskou. Bez ironie musím napsat a rád - nádherné.

21.10.2021 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

Tento autor nemůže dost dobře zklamat, ale tento příběh oproti jeho jiným je podstatně jiný, pro mě tudíž dosti slabší. Více politiky, nežli psychologie postav, jak jsem u něj zvyklý.

01.09.2021 3 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

První kniha historicko romantické série, na starší kolena jsem začal číst spíše ženské romány, ale nejsou vůbec špatné, ba právě naopak, už nyní se těším na další a další podobné.

28.07.2021 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Dočetl jsem od autorky Panský dům a zcela namlsán jsem se pustil do tohoto samostatného díla. Zpočátku jsem se začal obávat, že je to spíše opravdu příliš na můj vkus ženský jednodušší román, ale pak se příběh rozběhl a dočetl jsem zcela opět nadšený.

20.07.2021 5 z 5

Olympia Olympia Volker Kutscher

Více než napínavý kriminální příběh, detektivka, je román perfektní vystižením předválečných poměrů v nacistickém Německu, tím je kniha skvělá i napínavá zároveň.

13.05.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Svělý spisovatel, dosti nevšední námět, napínavé, poučné, současné.

15.02.2021 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Závěrečná část francouzské série. Tenhle autor nemůže zklamat, a když tam výjimečně.

28.11.2020 4 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Nedá se předpokládat, že toto monumentální životní dílo pana profesora se dá přečíst na jeden zátah, proto jsem si ho vychutnával několik měsíců s přestávkami. Dojem velkolepý, včetně závěrečného autorova vyznání. Žižka nebyl černobílá postava a velice oceňuji, ostatně jsem si to dovolil předpokládat, že vykreslení jsem pochopil spíše kladné.

01.10.2020 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Námět xkrát opakovaný, ale tohle zpracování je zase dosti jiný, svým způsobem poněkud výjimečné. Prolínání "obyčejného" života se zásahem nacistických zvěrstev, dokonce z historie vlastní rodiny. Silné, opravdu.

27.08.2020 4 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Povídka zajímavá především námětem z Číny.

12.08.2020 4 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Kromě Morgelandu všechny tři části byly skvělé čtení, Krátký proces třetí a nejlepší.

12.07.2020 5 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Tenhle autor mi prostě sedne. Nejen napínavé a čtivé, i když místy až dost krutě silné popisování, ale scény nejsou samoúčelné. Doufám, že brzy vyjde od něj další, protože všech sedm dosud vydaných mám načtené.

16.06.2020 4 z 5

Smrt ve Vídni Smrt ve Vídni Daniel Silva

Víc, než špionážní, tak spíše historický, tentokrát opět o pátrání po nacistickém zločinci. Výpovědi o zvěrstvech, které byli němečtí nacisti páchat byly otřesné. Skutečně nelehké neodpočinkové čtení, ale právě v dnešní době snah překrucování historie velmi potřebné a poučné.

13.05.2020 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Vynikající historický román z předválečného nacistického Německa, dost jiný Deaver, kterého mám rád, líbí se mi, ale tohle bylo dosti jiné, skvělé !

01.04.2020 5 z 5