Astarothh Astarothh komentáře u knih

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Přečteno absolutně jedním dechem za dva dny. Super kniha!! Miluju příběhy plný temných tajemství, navíc spojené se starou psychiatrickou léčebnou..Dávám pět hvězdiček. Moc často je nedávám, ale tato kniha si je zaslouží!

17.09.2017 5 z 5

Hovory s Janem Masarykem Hovory s Janem Masarykem Viktor Fischl

Za 20 kaček další krásná kniha o J. Masarykovi. Spisovatel Fischl Masaryka podává jako člověka milujiciho lidi a milovaného zároveň. Na konci knihy spisovatel vyjadřuje přání, aby knihu četli hlavně mladí lidé. Jsem tedy jedna z nich.. Osobnost Masarykova je mi opět o něco bližší díky této krásné knížce...

10.10.2016 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Určitě bych knihu doporučila všem příznivcům minulého režimu a komunismu. Určitě bych ji dala do povinné četby žákům a studentům.

04.04.2014 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Po "Dvojitém kříži" jsem dočetla i tuhle "lahůdku". Další bezva prasárna! Děj trochu jiný, než u DK, o něco málo malinko slabší, už jsem si asi zvykla na autorův styl psaní, přesto si zaslouží určitě dobré hodnocení. Dávám 4 hvězdy a jdu se vrhat na "Nočního lovce" a už se moc těším!

25.03.2014 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Má první kniha od této autorky, ale musím říct, že jsem nadšená. Když pominu prvních vleklých 200 stran, které by se daly zkrátit na 20 stránek, tak zbytek úplně perfektní, napínavé, fascinující, strhující. Od knihy jsem se nemohla absolutně odtrhnout, pořád jsem musela obracet a obracet, až jsem se po několika hodinách intenzivní četby dobrala konce. Perfektní kniha, sahám k další knize od této autorky a už se těším!

11.03.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Při čtení toho bestselleru jsem byla zpočátku (asi prvních 280 stran) poněkud rozpačitá. Na knihu jsem se velmi těšila. Tak tedy: Po první stovce stránek jsem myslela, že s knihou praštím. Ale protože jsem trpělivá čtenářka, pokračovala jsem dál. Kolem dvousté stránky se už konečně začíná něco málo dít. Autorka se od počátku snaží seznámit s povahami postav, děj se velice pozvolna stupňuje, začíná mít grády. Právě kolem 280té strany se to začíná lámat a začíná to být čtivé (čtivé, žádné výkyvy, v podstatě až do konce v jedné rovině). Hodně psychologické, husté povahy, hlavně té Amy. :-) Konec je docela přiměřený, žádný extrém, v podstatě jsem takový konec čekala. Klidně by mohla napsat pokračování. Každopádně budu váhat, jestli si ještě nějakou knihu od této autorky přečtu..

07.03.2014 3 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Řekla bych, že jedna z lepších knih A.CH.. Byla jsem vtažená do děje hned od začátku a do samého konce jsem pořád nevěděla, kdo je vrahem. Hercule Poirot prostě nezklame. Pěkné a napínavé počtení.

23.02.2014 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po Manželích od vedle trochu slabší, ale jízda to byla!

09.09.2023 4 z 5

Hovory o Ukrajině Hovory o Ukrajině Jiří Padevět

Všude, kde se mihne Jiří Padevět, vzniká kvalitní dílo. Děkuju!

19.05.2023 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

(SPOILER) Skvělé pasáže s vrahem mi narušoval a otravoval "vztah" mezi Rhymem a Sachsovou. Navíc vyšetřování pochůzkářky na místě činu mě také úplně nepotěšilo.

(Spoiler - aby oběť čekala, až jí přijde zachránit Sachsová místo jednotky, která tam byla dříve - trochu padlé na hlavu).

Jinak krimi velmi dobrá, až tedy na vyšetřovatele. Zatnu zuby a zkusím ještě pokračování. Třeba mě Rhyme se Sachsovou mile překvapí.

13.04.2021 4 z 5

Anthropoid Anthropoid Jiří Padevět

Padevět je vždy záruka kvality.

09.08.2020 5 z 5

Operace Anthropoid: Epilog. Atentát na Reinharda Heydricha ve světle dobových pramenů. Operace Anthropoid: Epilog. Atentát na Reinharda Heydricha ve světle dobových pramenů. Pavel Kmoch

Tato novější publikace vyvrací některé mylné informace. Kniha je doplněna velkým množstvím fotografií z minulosti i současnosti. Moc pěkná literatura faktu.

04.08.2020 5 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Začátkem jsem se prokousávala, ale po jedný třetině to začalo mít krutý spád. A ten zhruba 150ti stránkový konec... Uaaaa!!! To byla jízda!! Moje první kniha od Prestona & Childa, která nasadila laťku hooodně vysoko.

14.04.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Neskutečná nuda....

07.09.2019 2 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Nemastné, neslané, prakticky žádná extra akce.. Psané pořád v jedné lajně bez extra výkyvů od začátku až do konce...Kniha neurazí, ale také nijak extrémně nenadchne.. Průměr.

22.08.2019 3 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Další neuvěřitelný příběh lidské houževnatosti, touze po životě a štěstí v neštěstí....

15.05.2019 5 z 5

Neznámí hrdinové řekli ďáblovi ne Neznámí hrdinové řekli ďáblovi ne Adam Drda

Kniha popisuje autentické příběhy lidí persekuované totalitními režimy. Všechny příběhy se vyznačují obrovskou silou osobnosti vybraných lidí. Smekám. Jsou to opravdoví hrdinové. Nezapomeneme!❤

13.07.2018 5 z 5

Výlet pana Broučka do XV. století Výlet pana Broučka do XV. století Svatopluk Čech

Pěkná oddychovka. Klasika. Vyprávění vtipné. Líbilo se mi.

11.07.2018 3 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Fašismus? Špatně! Komunismus? Špatně! Totalita? Už nikdy! Díky za každou takovou knihu, která připomíná to zlo a zvrhlost. V tomto případě fašismus, jež nahrazuje komunismus, který je v knize opěvován.

08.07.2018 3 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Velmi silná, před nikým se hrbící žena..Dva kriminály, které jí nezlomily! Obdivuhodná žena! Knihu doporučuji všem příznivcům KSČ(M).

10.06.2018 4 z 5