ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Masaryk ve fotografii Masaryk ve fotografii Karel Čapek

Krásné fotografie prezidenta, kterého si velice vážím jako člověka.

13.06.2019 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 2. díl Jaroslav Hašek

Jak jsem psala u prvního dílu.

Fotografie Fotografie Jaromír Funke

Prostě Pan fotograf. Zkoušela jsem se od něj učit.

Opilý prales Opilý prales Gerald Durrell

Další kniha od autora, která se mi moc líbila.

13.06.2019 5 z 5

Atlas ptáků České a Slovenské republiky Atlas ptáků České a Slovenské republiky Karel Hudec

Používám ho, třeba když vidím v zimě nějakého neznámého ptáčka u krmítka. Dobré obrázky a dostatečný popis.

Drašar Drašar Teréza Nováková

Smutný, ale dobře napsaný příběh o katolickém knězi.

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Další hodně smutná a depresivní část série.

Řez Řez Vicki Pettersson

Solidní, čtivý a hodně krvavý thriller, který udržuje čtenáře v trvalém napětí. Za mě 5*.

22.08.2017 5 z 5

Svědkyně Svědkyně Jonathan Kellerman

Výborná napínavá kniha se skvěle propracovanou zápletkou. Sérii s Alexem čtu napřeskáčku, teprve tady jsem se dozvěděla, jak se vlastně seznámil s Milem a dal dohromady s Robin.

23.07.2017 5 z 5

Kosti Kosti Jonathan Kellerman

V mokřině se na začátku příběhu najdou mrtvoly - a nejsou zdaleka poslední. Detektivka je možná slabší než některé, které jsem od autora četla, ale pořád si zaslouží plný počet hvězdiček.

10.06.2017 5 z 5

Spasitel Spasitel Jonathan Kellerman

Z vraždy dvouleté holčičky jsou obviněni dva mladiství. Jenže nic není tak, jak se zdá. Je tady někdo daleko zrůdnější, zvrácenější a má toho na svědomí skutečně hodně.
Další velmi zdařilá detektivka od Jonathana Kellermana, napínavá od začátku až do konce.

29.05.2017 5 z 5

Důkaz Důkaz Jonathan Kellerman

Dávám o jednu hvězdičku méně kvůli pro mě nějak pomalému rozjezdu. K závěru si to ale autor vynahradil, objevil se nepředvídaný podezřelý a jsou tady opět excelentní dialogy (výslech nemá chybu), v tom souhlasím s čefem. Je to tak 4 a půl *.

28.05.2017 4 z 5

Leon Leon Mons Kallentoft

Kniha má spád, akčnost a výborně odstupňované napětí.. Čte se velice dobře, takže nemůžu jinak, než dát plný počet *

24.04.2017 5 z 5

Návštěvník Návštěvník Alex Barclay

Tak tahle detektivka by to u mě nevyhrála. Připadala mně dost složitě psaná (přikláním se k názoru evasamankova), zbytečně moc prostoru se dávalo často zbytečným dialogům a také vztahy detektiva Joea s jeho rodinou mě příliš nebavily. Konec nic nenapravil. Je to spíš dvě a půl *.

24.03.2017 3 z 5

Proč jsem jen byla dívka? Proč jsem jen byla dívka? Gabi Köpp

Příběh několika dnů útěku patnáctileté dívky před Rudou armádou. Je hrozný, ale nijak mě nezaujal. Pokud si ho nepřečtete, o nic nepřijdete.

19.03.2017 2 z 5

Desátá panna Desátá panna Stephen Booth

V mokřinách je objevena mrtvola mladé ženy. Nedaleko od ní byla před několika měsíci přepadena jiná žena,ta ale útok přežila. Naneštěstí si nevybavuje co se stalo, nebo o tom nechce mluvit. Pak je objeveno tělo další ženy. Kniha není dostatečně akční a napínavá, ale nemusím mít vždycky všechno. Nečetla se špatně. Ale za ten závěr-vrahem může být kdokoli ubírám jednu*.

28.02.2017 4 z 5

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Děsivé přízraky mě rozhodně neděsily. Autorovi hodně uškodilo srovnání se Stephenem Kingem, k němu má hodně daleko. Nebo lépe-je jiný. Kniha je tak trochu duchařina okořeněná satanisty, je podána čtivou formou s okamžiky napětí. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Za (sice docela akční) ale "nicmoc" konec je hodnocení nižší.

23.02.2017 3 z 5

Neboť jejich je království nebeské Neboť jejich je království nebeské Kjetil Try

Najde se něco, co naznačuje, že před Vánocemi pohřešované osoby na tom nebudou zrovna nejlépe. Uznávaný komisař Lykke má svou teorii, když se ztratí i osel, ale ne všichni mu věří a nakonec pochybuje i on sám. Kniha má místy trochu slabší spád, ale k závěru si to určitě vynahradí.

05.01.2017 4 z 5

Sedmiramenný svícen Sedmiramenný svícen Josef Škvorecký

Tyto povídky mě okamžitě chytly.

01.01.2017 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Trochu slabší než Genesis a Triptych.

01.01.2017 4 z 5