ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

80%

Poutavé vyprávění o tom, co všechno se odehrává za lákavým pozlátkem luxusní čtvrti. Lži, závist, podvádění...Každý má své tajemství. To všechno vychází na povrch, když někdo zveřejní podcast, ve kterém slíbí, že odhalí to, co se skutečně stalo na oslavě jedné hallowenské noci, kdy jedna z obyvatelek domu v luxusní čtvrti spadne ze stromu ze zahradního domku. Byla to nehoda, jak se původně uzavřelo, nebo vražda?
Knížka mi připomínala Slepou uličku od Joy Fielding, kterou jsem četla nedávno, taky bohatá čtvrť a na konci vražda.
Ráda tento psychologický thriller doporučím.

11.01.2023 4 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

81%
..."Říkají o mě: "To je Hercule Poirot! Veliký - jedinečný! - Nikdy nebyl nikdo jako on, a nikdy ani nebude!" Eh bien já jsem spokojen. Jsem skromný člověk."
Bezvadná detektivka! Jako -náctiletá jsem četla Agathu Christie, ale hlavně slečnu Marplovou. Teď se vracím k šedým buňkám Hercule Poirota. Vypravěčem je tady Hastings. Vraha jsem netipla, u mě žádný div.
Knížka se mi moc líbila, doporučuji ji.

10.01.2023 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

81%
"Mluvím, nikdo mě neposlouchá. Ptám se, nikdo neodpovídá. Neviditelný."
Tak tohle je rozhodně pětihvězdičková knížka. Thriller jsem si přečetla znovu a chci pokračovat dalšími díly. Velice napínavé, parádní zvraty, skvělá, i když ne příliš věrohodná zápletka. Ono to celé, jak vrah pořád unikal a přibývalo mrtvých bylo nepravděpodobné, ale jak jsem tady už několikrát psala, je to thriller, takže to odpouštím. A doporučuji. Ještě musím připsat, že stejně jako minule mě překvapilo to, kdo je autor deníku.

07.01.2023

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

81%

V konečném důsledku ve vás sekta vytvoří pocit bezmoci, strachu a závislosti.

Další výborná detektivka od Agely Marsons. Tentokrát tady důležitou úlohu hraje sekta.
K přečtení ji doporučím.

21.08.2022 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

80%
"...Přišel čas, aby prasátka zakvičela."

Výborná detektivka o sériovém vrahovi. Nepostrádá čtivost, napětí a skvělou zápletku. A vůbec nevadí, že známe vraha od začátku. Já knížku doporučuji, jenom upozorňuji, že se v ní objevují dost drastické scény. Autor mě přesvědčil a už se těším na další díl s Rosalind Krayovou a jejím týmem.

19.03.2022 4 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

80%
...Nevypadal na sériového vraha. Vlastně vůbec nevypadal jako vrah. Vypadal normálně. Jako někdo, koho minete na ulici, ani si ho nevšimnete. Byl to muž, jehož řízením osudu ovládlo zlo...

Svižný, napínavý thriller s pěkně vykreslenými postavami. Přestože příběh není ničím originální, určitě se jedná o výbornou knihu nové série s Lizzy Gardnerovou. Lizzy je sympaťačka a s Jaredem tvoří dobrý pár.
Ráda knížku doporučím k přečtení.

11.06.2021 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Všechny knížky, které jsem zatím od autora četla, se mi líbily a tato není vyjímkou. Vůbec mi nevadilo, že pachatel je známý od poloviny. Doporučuji.

31.05.2019 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

90%

...Když přicházejí k třešňové aleji, začíná se mírně smrákat a Lověšičtí se otočí, aby se podívali na Přerov, je to jejich zvyk, skoro až povinnost shlédnout z výšky na město. Jakmile se vrátí očima zpět, vidí stát u aleje nějaké lidi, není jich pár, ale hodně - možná tři stovky. Jdou blíž a neujde jim, že to jsou převážně starci a ženy s dětmi. Mluví mezi sebou německy, ale taky maďarsky a slovensky, vyčkávají v jakési strnulé póze - dokonce i děti, které už chápou vážnost situace, se pevně drží u žen, asi svých matek. Ty nejmenší pláčou.
_______________________________________________________________________
Skvělá knížka, těšila jsem se na každou chvilku s ní. Velice poutavě napsaná a citlivě zpracovaná. Seznámíme se tady s událostmi od roku 1944 až do června roku 1945 v Přerově a okolí. Konec je hodně drsný a tragický. Opravdu Kyselé třešně. Brečela jsem.
Klidně bych dala víc než pět hvězdiček. Knížka má moje velké doporučení a už se chystám na Páté jablko.

30.03.2024

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

81%

...Už už sahala po klice, když vtom strnula. Byl to spíš pocit než vjem.
Pocit, že už tu není sama.
Někdo tu na ni čekal. V tmavém koutě hned vlevo od vrat garáže, který nezabírá žádná z kamer.
A ten někdo se k ní zezadu blíží.
Neslyšně, v teniskách Vans velikosti 42,5.
Pudově se rozhodla nesahat po zbrani, ale uchýlit se k boji jeden na jednoho. Než však stačila uhnout nebo se otočit, ucítila v krku bodnutí a zšeřelá garáž se ponořila do tmy.
____________________________________________________________________________
Perfektní thriller. Tentokrát policisté řeší řadu znásilnění žen, v jednom případě končícím smrtí. Důležitou roli tady hraje injekční stříkačka. Vypadá to, že pachatelé budou dva. Motiv pachatele(ů) je hodně zajímavý a rozuzlení je překvapivé.
Thriller je opět velmi čtivý a napínavý, s mnoha zvraty.
Těšila jsem se na soukromý život policistů, tentokrát ho tam bylo hodně, skoro víc, než vyšetřování. A pěkně jsem si ho vychutnala. Epilog mi kvůli dvěma věcem zase nasadí brouka do hlavy, ale tentokrát nemusím netrpělivě vyhlížet další díl. Už ho mám doma a čeká na přečtení.
Thriller určitě čtenářům doporučím.

18.02.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

81%

Co je za vraždu? Za několikanásobnou vraždu? Zaručeně doživotí. Ale doživotí už dneska není doživotní. Nejpozději po pětadvaceti letech se člověk dostane ven. Při dobrém chování, dobré prognóze. Vypadám dobře, umím se chovat. Jsem zdvořilý a přátelský. Všude zanechám dobrý dojem. Taky vím, co má člověk říkat psychologům, aby si mysleli, že je v pořádku. ...
.................
Jednou budu zase venku.
____________________________________________________________________________
Bezvadný thriller. Velice dobře se čte, je napínavý, hodně komplikovaný, matoucí, s mnoha zvraty a rozuzlení je dech beroucí. Kate i Caleb mají moje sympatie.
Je tady hodně vražd a když se ukáže, že vraždy souvisí se skoro 10 let starým případem brutálního násilí na 16ti letém velmi tlustém chlapci, který po útoku upadl do kómatu, všechno se pořádně zamotává. Tento případ měl na starosti právě Caleb Hale, ale vyřešit ho přes všechnu snahu nedokázal.
Ráda tuto knížku doporučím. U autorky jsem měla dříve problémy s překladatelkou Dagmar Hoangovou, ale tento překlad mně dokonale sedl.

04.02.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Judith:
Vyšla z pokoje. Napnula sluch. Ticho. V žilách jí proudil koktejl adrenalinu a strachu. Napadlo ji, že nikdy v životě neměla takový strach. Schodiště bylo prázdné a tmavé, nikde ani světýlko.
__________________________________________________________________________
Vynikající thriller, možná se mi líbil z těch s majorem Servazem nejvíc. Je to taky kvůli tomu, že se hodně týká filmových hororů a dozvěděla jsem se o nich docela dost. A já jsem jejich fanouškem.
Thriller je velice čtivý, napínavý, temný, děsivý, vraždy jsou tentokrát velice brutální a dojde tady i k hodně smutné události.
V příloze v knize je uvedeno 150 filmových hororů vybraných autorem a figurují tady i horory Morbuse Delacroixe, významné postavy v knize. Mimochodem, ten seznam je perfektní.
Thriller určitě doporučím.

že jaro vydá,
cos chtěl skrýt.
________________________________________________________________________

Tak to byla BOMBA!
V první části se v zapadlém okrese Mittel ztratí v létě desetiletý Jeremiah Sloane. Před několika měsíci zde navíc došlo k vraždě Colleen Whalenové, z níž byl podezřelý její manžel, ale nebylo dostatek důkazů. Jeremiaha hledá policie v čele s šerifem Tomem Ginnem a jeho zástupci Shelby Lakeovou, jeho nevlastní dcerou, a Adamem Twilleym. Shelby mi byla moc sympatická. Do pátrání po Jeremiahovi se zapojí také všichni místní obyvatelé. Ale ani to nestačí. Nakonec je povolána FBI. Indicií k nalezení Jeremiaha je málo a také nalezen není. Někteří si možná myslí, že ho zabila Ursulina, bájná stvůra s dlouhými drápy, kterými člověka rozsápe a která se vyskytuje v lesích okolo. Aspoň je objasněna vražda Colleen a viník se dostane za mříže.
Druhá část knihy se odehrává deset let po zmizení Jeremiaha. V jeho případě se objeví nové skutečnosti a znovu se rozjede pátrání. Šerifem už je Adam Twilley a opět je povolána FBI.
Thriller je ukrutně čtivý, nedalo se od něj odejít (začala jsem ho číst odpoledne a skončila jsem v ranních hodinách), napínavý, emotivní, s překvapivým rozuzlením, při kterém je všechno objasněno.
Knížku k přečtení bez váhání doporučím.

26.11.2023 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

85%

Většinu života se bojíme vlastního stínu. To mi řekl. Řekl, že ten stín žije hluboko v každém z nás. Tak hluboko, že ani nevíme, že tam je. Občas ho letmo zahlédneme, když se prudce podíváme stranou. Ale protože nás děsí, pohled zase rychle odvrátíme. A právě díky tomu stín přežívá - protože na něm nedokážeme spočinout očima. Nejsme schopní čelit svému pravému já. To dodává stínu sílu. Nutí nás to lhát. O tom, co chceme a kdo jsme. Stín rozdmýchává naše vášně, naše nejtemnější touhy. A čím je silnější, tím větší z něj máme strach a tím usilovněji se snažíme skrývat, čím ve skutečnosti jsme...
____________________________________________________________________
Skvělý thriller, opravdu se moc povedl! Určitě nejlepší ze zatím vydaných autorčiných knih u nás.
Podcasterka Trinity Scottová se zaměřila na více než 20 let starou vraždu čtrnáctileté Leeny, nehezké, neoblíbené dívky, kterou ostatní nechápou a která touží získat přátele. K vraždě se přiznal Clayton Pelley, spořádaný manžel, otec a oblíbený učitel. Clayton souhlasí s rozhovory s Trinity, ale hned při jejich prvním setkání v poslední větě řekne, že vraždu nespáchal.
Thriller je velice čtivý, má spád, je napínavý, nemá žádná hluchá místa, zároveň hodně temný, emotivní, má výbornou zápletku i motiv. Ve druhé polovině přijdou zvraty, že jsem nestačila zírat a na konci je objasněna strašlivá vražda Leeny. Bohužel je uvěřitelná.
I obálka se mi líbila.
Tuto knížku jednoznačně doporučuji.

13.11.2023 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

90%

Melnyk si prohlížel balík, jako by to byl podezřelý, který odmítá vypovídat....Prsty nahmatal na dně nějaký předmět. Na dotek byl hedvábný a lehký. Melnyk trochu rozhrnul polystyrenové kuličky a objevilo se něco oblého, duhově modrého. Hrabal dál a brzy se ukázala hlava ptáka. Byla to vycpaná vlaštovka v tak přirozeném postoji, až se lekl.
_____________________________________________________________________________
Skvělá originální kniha z atraktivního prostředí Černobylu od francouzského autora. Odehrává se v oblasti Černobylu v současnosti a v roce 1986, v době výbuchu jaderné elektrárny. Brutální vraždu muže v městě Pripjať a současně vraždu dvou žen v roce 1986 nedaleko jaderné elektrárny vyšetřují nezávisle na sobě kapitán Melnyk za ukrajinskou policii a ruský míšenec Rybalko. Oba dva jsem si oblíbila. Autor se vrací ke katastrofě v Černobylu, popisuje, co se kolem dělo, popis radiací zasaženého území je velice výstižný.
Kniha je nesmírně čtivá, napínavá, s perfektní zápletkou a rozuzlením. Současně je hodně náročná na emoce, několikrát jsem brečela, nejvíc v části adrenalinového závěru.
Vřele doporučuji, nenechte si tento thriller ujít!

07.11.2023 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

85%
Sneijder rozeznal tělo dospělého člověka schoulené do klubíčka. A dvě děti. Mozek mu pracoval na plné obrátky. Schovali se do šatny a udusili? To sotva. Spíš by se snažili utéct. Zřejmě je někdo uvnitř zabarikádoval židlí. Otázkou bylo, jestli po vypuknutí požáru ještě žili. Bylo žhářství jediným zločinem nebo se někdo snažil zamaskovat vraždy?
______________________________________________________________________________
Je vidět, že ani u čtvrtého dílu s Maartenem S. Sneijderem a Sabine Nemezovou autorovi nedochází dech. Naopak, je fantastický. Děj má spád, příběh je napínavý, s mnoha zvraty. Ve skvělém závěru se Sabina po boku se Sneijderem a ještě jedním člověkem pouští do boje o život se svými protivníky.

Určitě doporučím!

01.10.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

81%
..."Viděla jsem ji tam stát, jako by něco poslouchala. Chystala jsem se na ni zavolat, a potom jsem to uviděla, hned za ní. Zaječela jsem dřív než ona. Myslela jsem, že je to medvěd. Byl to takovýhle stín." Amber zvedne ruce do oblouku nad hlavou. "Myslela jsem, že je to medvěd na zadních. Jenže najednou se začal pohybovat jako člověk, a potom vyrazil k Chelsea. Ona mě slyší křičet, a pak se rozkřičí sama. A potom nebylo nic. V těch stínech jsem ji neviděla. Najednou tam bylo ticho, fakt děsný ticho."..
_________________________________________________________________________________________________________________
"Co to sakra děláš, Theo?" zeptám se sám sebe.
"Snažím se přežít," odpovím si. "Snažím se přežít."
Tak tohle byl skvělý thriller! Od začátku byl pro mě dechberoucí, hrozivý, napínavý, s originální zápletkou. Theo se mi moc líbil s tím jeho bádáním a na co všechno přišel a akční konec byl úžasný. Knížka se mně zdála lepší než série se Sloan. Uvidím, co další díly.
Určitě doporučím!

17.09.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

81%

Bezvadný psychologický thriller! Velice čtivý, neodložitelný, napínavý, s výbornou zápletkou a několika zásadními zvraty. K tomu atraktivní prostředí Mohavské pouště s jejími tajemstvími. Autorka opět nezklamala.
Určitě doporučím.

12.06.2022 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

81%
Znamenalo to, že Grace je ve velkém nebezpečí. Znamenalo to, že Maddie ji bude muset najít jako první.

Tento díl se mi líbil stejně jako první, je to pořád skvělé čtení.
Pasáže o domácím násilí jsou někdy hodně drsné, velice sugestivní, a je to tlak na emoce. Já jsem byla dojatá ze závěru. Maddie a Harry jsou opět výborná dvojka (Harry se mi líbí čím dál víc) a zápletka je dobře promyšlená.
Takže na nic nečekejte a pusťte se taky do čtení!

22.06.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

85%
Zoe měla dar. Dokázala vstoupit do mysli takového vraha, dokázala přemýšlet jako on, někdy se jí dokonce povedlo ho předběhnout a odhadnout, co udělá příště. Byl to ale dar, za který musela platit vysokou cenu. Často se jí totiž stalo, že nevstoupila do mysli vraha, ale do mysli oběti. A zůstala v ní uvězněna. Mohla sledovat poslední okamžiky jejího, a v tuto chvíli svého, života, vnímat je, jako by byly její vlastní.

Myslím, že málokomu se tento thriller nebude líbit. Je prostě dokonalý. Neuvěřitelně čtivý, napínavý, knížku nelze vůbec odložit. Navíc je tak nějak uvěřitelný. K tomu osvěžující humor, o který se postará hlavně Tatumův dědeček. A podlá kočka s rybkou, která není zlatá.
Já jsem nadšená a knížku samozřejmě doporučím.

09.05.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

81%
Krásné ženy mrtvé, jež po mém boku. Kdysi léhaly.
Není to hezké?
Zemřít ve věku, kdy jsem nejkrásnější, to je přece lákavé, že ano?

Výborný thriller. Já vím, já vím, bylo to už poněkud překombinované, ale vůbec mi to nevadilo. A co se stalo Elitě, to mě tak nějak napadlo.
Tato kniha svou čtivostí, spádem, tajemnem a skoro trvalým napětím spolu s výborně zachycenými postavami důstojně ukončuje vynikající sérii Roční období a mně nezbývá, než ji doporučit.

11.03.2021 5 z 5