Arwen777 Online Arwen777 komentáře u knih

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Zklamání a ztracený čas. Vybrala jsem si knihu podle recenze, ale "děsivě, skvěle napsaný horor" to pro mě rozhodně nebyl. Vcelku slušný a slibný začátek, ale pak následovala spousta nepropracovaných, nelogických událostí a smyšlenek, velké množství narušených postav a podivných "splácaných" souvislostí. Dočetla jsem to do konce, ale pro mě je to kniha bez jakékoliv hodnoty.

18.11.2018 2 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Je těžké se vyjádřit po přečtení této knihy. V člověku víří moc emocí a špatně se pojmenovávají. Já jsem se na Grace moc těšila, kdo by si také po Světlech nechtěl přečíst další Doerrovu knihu... Ale byla jsem asi trochu zklamaná po většinu knihy. Příběh je zajímavý, chvilkami jsem si ale říkala, že je David tupec a že mu to trvalo, než přišel na to, že může osud změnit. Od půlky knihy mi přišlo líčení přírody a pocitů už rozvleklé a v podstatě se opakující. Ale pak se to na konci všechno spojilo a ejhle, zůstal zase ten pocit dokonalosti. Doerr je bezesporu mistr vyprávění. Na chlapa se až neuvěřitelně zabývá pocity a dokáže kouzelně vylíčit emoce, prchavé myšlenky a přemítání. Takže moje výsledné hodnocení výborné, ale lehká kniha to není...

24.08.2018 5 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Po přečtení knihy jsem zmatená, nemůžu se rozhodnout, jestli se mi líbila nebo ne.
Když z toho vyjmu linii příběhu, tak ta se mi líbila. Svět je zajímavý, děj se pomalu rozvíjí, střídá se minulost a přítomnost, napínavé a vysvětlující pasáže. Konec byl velmi napínavý a po poslední větě máte chuť hned vzít druhý díl a zjistit, co tím autorka myslela...
Ale ten styl psaní mi nesedl. Nelíbila se mi snaha dát za každou cenu i normálním (nám známým) věcem, povoláním nebo částem přírody nová, originální jména. Pro mě se tím kniha stala špatně čitelnou a některé výrazy mě vyloženě rozčilovaly. Stejně jako podle mě úplně zbytečné sprosté výrazy (ty měly překvapivě nám známou formu, ačkoliv "sakrování" bylo zase originální).
Takže ve výsledku jsem z knihy rozpačitá. Kdyby to bylo psané normálním jazykem, určitě bych sáhla po dalších dílech. Takhle si nejsem jistá.

13.02.2019 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Souhlasím, že třetí díl série je asi nejslabší, přesto je to velmi povedená fantasy trilogie. Závěr jsem si asi představovala dramatičtější, ale po tom množství bojů a mrtvých už asi nebylo co stupňovat. Rozhodně doporučuji a těším se na další sérii tohoto autora.

12.09.2018 4 z 5

Ocelová křídla Ocelová křídla Jiří Šitler

Věřím, že pro ty, kteří se zajímají o válku a o válečné piloty, to je přínosná "jednohubka". Pro mě to ale nebylo příliš zajímavé. Moc stručné, dějově chudé, takové prolétnutí životem, aniž by se do toho člověk měl šanci začíst.

21.06.2019 3 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Série Zámek a klíč se stala mojí srdeční záležitostí. Bezmezně obdivuji kresbu a nedočkavě hltám příběh. Tento díl je o poznání krvavější, což úplně nevyhledávám, ale jinak napětí opět graduje. Trochu mě mrzí přílišná rychlost a jen schematické naznačení vlastností dalších klíčů a bojů. Bohužel jsem se v tom ztrácela, bylo to složité na pochopení. A zároveň je to velká škoda, protože právě magie klíčů a boj se zlem, které je neustále o krok napřed, je v tomto příběhu důležitý aspekt děje. Ze všech dosavadních dílů je konec tohoto nejnapínavější a situace vypadá beznadějně. Chvilku si nechám v hlavě doznívat strach a promítat scény a obrazy a pak se vrhnu na další díl.

29.03.2019 5 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Vcelku dobrá detektivka, jen jsem očekávala, že ve mně vyvolá více napětí a silnější pochybnosti. Možná je to tím, že jsem na čtení neměla tolik času a ztrácela jsem nit. Ale konec byl napínavý a rozuzlení celkem nečekané.

20.01.2019 4 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Na knihu jsem se těšila a nezklamala. Možná jsem čekala víc, ale zklamaná nejsem. Krásné připomenutí ceny přátelství a pospolitosti. Tolik potřebné v dnešní době, kdy se lidé stále více izolují, navzdory jejich pocitu, že jsou díky sociálním sítím ve společnosti.
Asi bych knihu trochu zkrátila, vynechala některé opakující se dialogy, ale celkově bylo potěšení ji číst a rozhodně doporučuji.

15.12.2018 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Stará dobrá Deaverovská klasika. Po slabším předcházejícím dílu je opět zpátky obvyklý rámec příběhu a známé prostředí New Yorku. Líbí se mi, že každý díl zabírá jiné prostředí, o kterém se čtenář dozví zajímavé informace. A diamanty jsou víc než zajímavé, jsou tajemné a překrásné. Děj je napínavý, při popisech úniků plynu mi běhal mráz po zádech. Je pravda, že zápletka je trochu překombinovaná, tolik nastražených a najatých padouchů, ale dedukce jsou jako vždy překvapivé a chytré. Jsem ráda, že se série dostala zpátky na svou úroveň a těším se na další díl. Jedna kniha za rok je úplně akorát.

04.04.2019 5 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Stejně jako čtenář midloch jsem zhruba do půlky zvažovala, jestli mám vůbec číst dál. Nakonec se to dalo zvládnout, ale víceméně jen díky hlavní postavě neúplatného detektiva a mírně vtipným rozhovorům s roboty. Až závěrečný dialog Leonarda Blacka se Zackonem mě opravdu pobavil. Asi nejsem na styl noire, možná jsem měla jiná očekávání. Podle mě si tuto knihu klidně můžete nechat ujít...

09.01.2019 2 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Letos bohužel už druhá kniha, kterou jsem dočetla jen se sebezapřením. Málo zajímavý příběh, styl psaní mi nevyhovoval, slabé dialogy, špatná práce vydavatele. Celkově velké zklamání. Další díly vynechám.

17.10.2018 1 z 5

Vytoužené dítě Vytoužené dítě Catherine Chidgey

Silný příběh, velký potenciál, ale pro mě špatně napsaný. Do půlky knihy bych řekla až nečitelný. Druhá půlka to trochu vylepšila, ale celkový dojem z knihy už nevymizel. Příběh byl na začátku nezajímavý, pasáže o německé propagandě sice poučné, ale strašně rozvleklé, a styl psaní mi vyloženě nesedl. Až s končící válkou vyprávění nabralo spád a konec byl čtivější a mnohé vysvětloval. Pokud máte rádi umělecký styl, zkuste to, ale já už se ke knize určitě nevrátím.

24.01.2019 2 z 5