ArtieLoony ArtieLoony komentáře u knih

Upřímně? Nečekala jsem od téhle knihy mnoho. Její název se mihnul v knižní šifře a objevil se i v kánonu maturitních knih naší školy. A jak už to bývá, tonoucí se stébla chytá a i na mé maturitní já došlo. Název mě zaujal, to ano. A délka mě vlastně i potěšila. Tak jsem po knize v knihovně sáhla a hned ten večer jsem měla přečteno. Děj nebyl sám o sobě nijak strhující, ale mne zaujal. Težko říct jak, čím? Zasazením děje do zajímavé části americké historie, tím, že se tam vlastně tolik neřešilo postavení otroků v tehdejší společnosti, dotýkání se vážných témat s určitým nadhledem a názory, leč skrytými, podobnými těm mým? Na to, jak jsem se doposud dramatům vyhýbala, tak jsem nadšená. Asi bych neměla na tenhle dialogový směr literatury zapomínat.

18.11.2016 5 z 5

Velký mág Velký mág Viktor Dyk

Skvělá hra. Doporučuji všem. Mírně podobná Wildeovi, ale to jen dekadencí.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedním dechem.

21.01.2016 5 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

Jde krásně vidět rozdíl vnímání tohoto světa očima sedmnáctiletého a třiačtyřicetiletého člověka. Mnoho zcela očividně upravených obratů a situací, ale nádherná spolupráce.

"Není to přesně ta kniha, kterou jsem napsal tehdy. Není to přesně ta kniha, kterou bych napsal teď."

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Kniha čtena v rámci čtenářské dílny češtinářských hodin:
První kniha byla rozbita postupným čtením po skupinách kapitol a jejich zpětným rozebíráním.
Ale na druhou a třetí jsem se utrhla a četla bez ohledu na formu projektu.
Je to zvláštní příběh, úplně jiný, než co normálně čtu. Ráda vzpomínám na chvíle strávené spolu se Štepkou na Vejrychovsku.

21.01.2016 4 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Sbírka povídek na queer téma, která mě strašně zklamala. Čekala jsem něco trochu víc. Některé povídky bych si troufla ohodnotit jako výplod průměrné začínající slash povídkářky. Bohužel znám mnohem lépe píšící mladé lidi, kteří by ze svých povídek sestavili knihu kvalitou mnohem převyšující tuhle.
Jeden nápad ale hezký, zůstal mi v hlavě dodnes - Neviditelný.
Taková trochu dekadence, no...

21.01.2016 2 z 5

Piráti na Marsu Piráti na Marsu Rudolf Mentzl

Doba, ve které bude tenhle příběh realitou (jestli vůbec nastane), bude skvělá doba. Jet na školní výlet na Mars? Proč ne? A zachránit při tom celou vědeckou operaci? Přesně tak.

14.11.2015 4 z 5