aquaver aquaver komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Řadím se mezi tu skupinu lidí, co na HP vyrostla, celou sérii jsem četla několikrát a stále patří k mým oblíbeným. Proto bylo taky na čase abych si konečně přečetla i bajky. Škoda jen, že to bylo tak moc krátký... Kdyby tam těch bajek bylo trochu víc, nestěžovala bych si :)

01.06.2022 5 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Už ani nevím kolikátá v pořadí je to má přečtená kniha od autorky... Ale v podstatě až na Okamžik pravdy a té, která ještě nevyšla, jsem přečetla všechny co jsou přeloženy. Možná tentokrát není sice její nejlepší kniha (stále za mě vede Náhradní kluk a P.S. Líbíš se mi), ale jsem s ní spokojená. Je pravda, že kdybych to četla ty 2-3 roky zpátky, líbilo by se mi to asi více. Přeci jen teď už jsem trošku starší a nejsem už tak úplně cílovka. Micahino "co kdyby" jsem chápala a něco na ten způsob vedu taky. Jako oddechovku určitě doporučuji a obzvlášť těm co zbožňují či zbožňovali knihy Kasie West.

10.05.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Na co slova nestačí nezklamalo. Za mě asi stejně povedený jako Dopisy ztraceným (možná dokonce o kapku lepší). Reva příběh byl dost síla a Emma na tom byla dost podobně. Je to celkem dost odstrašující případ dnešní doby, kdy to ukazuje, že PC svět není opravdu bezpečný. A to je taky další důvod, proč jsou taky knihy od Brigit Kemmerer tak skvělý. Určitě doporučuji.

28.04.2022 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Další úžasná a milá kniha od Kasie West. Zařazuji si ji mezi nejlepší tři od autorky. Všechny postavy jsem si oblíbila. Jak samotnou Charlie, Bradena..., její bratry,... Určitě doporučuji těm, co mají rádi i ostatní knihy od autorky nebo těm, co si chtějí přečíst nějakou oddechovku.

28.07.2021 5 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Závěrečný díl se mi líbil, jen mi malinko přišla druhá polovina knihy uspěchaná. Na druhou stranu mi je ale líto, že už tento příběh tímto končí. Proto se těším na další sérii od autorky, která na to má prý trochu navazovat, tak budu doufat, že tam snad bude nějaká zmínka o Lie a Rafovi a dalších postavách z této trilogie. Celou trilogii doporučuji.

28.07.2021 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Falešný polibek jsem kdysi už jednou četla, ale nedostala jsem se k pokračování. Takže jsem si to letos přečetla znovu. Pamatuji si, že když jsem to četla prvně, tak jsem měla problém poznat kdo je skutečně princ a kdo zabiják. Teď už to tak samozřejmě nebylo. A myslím, že to je právě to největší kouzlo této knihy. I přesto mě děj bavil a jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat.

13.07.2021 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tuto knihu si hned přidávám ke svým oblíbeným a určitě ji doporučuju. Nemohla jsem ji vůbec odložit, stránky rychle ubývali a než jsem se nadála byla jsem u konce. Romantická linka byla prostě úžasná. A i ta obálka je skvělá. Jediné mínus, které kniha podle mě má, je slovník Lou. To mi trochu vadilo. Nakonec musím ale uznat, že to asi k Lou prostě patří. Jsem ale ráda, že jsem si ji šetřila tak dlouho, protože to dlouhé čekání na pokračování bych asi nepřežila :D

21.02.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nejdříve jsem se na Prokletý rok moc těšila, pak jsem se ale začala obávat, aby mě nakonec nečekalo zklamání díky velkému očekávání. Tak jsem se této knize nějaký čas tak trochu vyhýbala. A musím uznat, že jsem se bála úplně zbytečně. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila. Mě osobně ta romantická linka nevadila, přestože mám radši když je vyvíjena pomalu. Ale tady mi to ani nevadilo. Chování ostatních dívek mi nahánělo hrůzu, některé popisy byli opravdu dost drsný a morbidní, to ale k tomuto příběhu asi patří. No a pak přišel konec... ten mě fakt dostal. Byla jsem dost překvapená jak to končí, a taky se mi dlouho nestalo, aby mě takhle kniha dostala k slzám. S knihou jsem spokojená. Vlastně víc než jen to a rozhodně si za mě zaslouží 5 hvězd. Určitě doporučuji si přečíst. A někdy v budoucnu si to třeba znovu přečtu.

05.01.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásné doplnění příběhu. Líbilo se mi, že nám autorka ukázala i kratší příběhy ostatních postav. Přesně tak jsem si to představovala. Sice bych možná i ocenila, kdyby to bylo aspoň ještě o trošku delší, protože nemůžu uvěřit, že se už musím rozloučit s příběhem Animant a Thomase. Obzvlášť když tu tentokrát neměli až tolik prostoru. Ale i tak jsem moc ráda za tento dodatek. Určitě doporučuji těm, co četli Kroniky prachu, aby si toto přečetli.

05.01.2021 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak toto bylo naprosto... nádherný, napínavý, úžasný, originální,... Vlka mi bylo opravdu hodně líto. Na to že jsem Jacina dřív moc nemusela, tak teď patří k mým oblíbeným postavám. Stejně tak Thorne, Iko, Cinder, Winter a Kai. Samozřejmě ostatní jsou taky skvělý. Kdybych si ale měla vybrat jaký díl této série se mi líbil nejvíc, nedokázala bych si vůbec vybrat, všechny jsou totiž naprosto boží. Rozhodně doporučuji, a teď nemyslím jen Winter, ale celou sérii. Od autorky mám v plánu si přečíst i Renegáty, na které se už teď moc těším :)

24.09.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Kniha byla přesně taková jak jsem čekala. A možná byla i o trošku lepší. I když byla celá kniha předvídatelná, tak i přesto se mi velmi líbila. Sice mi ze začátku trvalo než jsem se začetla a zvykla na ty postavy. Oakley i Vaughn byli úžasní. A ten její expřítel byl strašný, nebyl mi už od začátku vůbec sympatický. Chvíli jsem přemýšlela, jestli mám dát plný počet hvězd a nebo jednu ubrat. Kdybych to totiž měla porovnat třeba s Cinder & Ella tak bych musela dát o jednu míň. Ale nakonec jsem se to rozhodla ohodnotit jako každou jinou knihu, co hodnotím, a to tak, že jaký pocit z knihy mám. Proto dávám knize 5 hvězd. Doporučuji těm, co si chtějí přečíst nějakou oddechovku.

24.09.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Původně jsem měla v plánu dát 5 hvězdiček, ale díky tomu, že jsem se hned potom pustila do druhého dílu (a ten se mi líbil o trošičku víc), rozhodla jsem se (po těžkém rozhodování) 1 hvězdu ubrat. To ale nemění nic na tom, že se mi kniha velice líbila a že ji mohu jen doporučit.

05.09.2020 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Sice celou knihu víte, kdo si s Lily vyměňuje vzkazy pod lavicí, a taky víte, jak to celé skončí. I přesto je to pěkná kniha, u které se nudit nebudete, ani nebudete litovat, že jste ji obětovali volný čas. Kniha je krásně napsaná a čtivá, přečtenou ji máte za chvíli. Navíc, komu by se nelíbilo si dopisovat s někým, kdo vám rozumí, ještě ke všemu když je to na nudný hodině. Knihy, kde si hlavní hrdina s někým píše vzkazy, dopisy, …, přitom neví, kdo to je, mám ráda. Takže, kdo má taky rád tyto typy knih, rozhodně mu doporučuji, aby si knihu přečetl. Určitě si jí někdy opět přečtu.

22.10.2019 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Příjemná oddechovka, když nechcete číst něco náročného. Nejprve jsem se obávala, aby mě nečekalo zklamání, když byla knížka tolik opěvovaná, ale naštěstí se tak nestalo. Můžu jen doporučit.

09.12.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Na tuhle knížku jsem se těšila a byla jsem na ní velmi zvědavá. A jsem opravdu ráda, že mě nečekalo zklamání. Už od začátku jsem sice měla chvílemi déjà vu a přemýšlela jsem co mi to připomíná a musím se opravdu přidat k názoru, že nějaká podobnost se Stmíváním tam přeci jen bude (určitě co se týče milostného trojúhelníku), ale jinak jsem knížku zhltla jak malinu a najednou byl konec... S postavami jsem spokojená, hlavně si mě získal Roth a Bambi :D

30.07.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knížky od Julie Caplin zbožňuju. Vždy dokáží na tváři vykouzlit úsměv a pohladit po duši. A navíc pak člověk akorát touží navštívit tu danou zemi a prozkoumávat a ochutnávat jako její postavy. Za mě je to jedna z nejlepších autorek, co se týče romantických knih. Každou její knížku si šetřím (a to je dost těžký, nejraději bych je přečetla hned všechny za sebou) a tentokrát přišla na řadu Pláž v Chorvatsku... Do těchto teplých letních dnů je ta knížka jak dělaná. Jen mi přišlo, že se tento díl trošku lišil od těch ostatních (co jsem tedy zatím četla). Přesto se mi jinak líbila jako všechny ty díly předtím. Moc se mi líbí, jak na jednu stranu to doslova na sebe nenavazuje, ale zároveň se tu objevují i postavy z těch různých dílů a tím pádem se doplňují. Určitě doporučuji :)

09.07.2023 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Skvělá kniha. Kniha vás hned na začátku chytne a nechce vás pustit. Doslova. Měla jsem to přečtené během pár hodin. Což mě na jednu stranu mrzí, protože nemám druhý díl (což budu muset rychle napravit) a ten konec rozhodně končil tak, že potřebuji další díl. Jen nevím co budu dělat až přečtu i dvojku a to čekání na pokračování bude fakt asi krušné... Proč jen já se pouštím do knihy, když hned nedostanu pokračování? :D Stopro doporučuji. Podle mě to ocení i ti co zase až tolik nepotřebují nutně v příběhu romantickou linku.

10.11.2022 5 z 5

Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích Harry Potter 1–4 (box) – První čtyři roky v Bradavicích J. K. Rowling (p)

Zase jsem se po nějaké době vrátila ke své oblíbené sérii, kterou jsem četla už tolikrát, že už sama snad ani nevím, kolikrát že to bylo. Na HP jsem vyrostla (a to jak na knihách, tak i na filmech). A snad nikdy mě neomrzí. A jsem si celkem jistá, že se za pár let znovu do světa HP podívám. Za mě je to prostě klasika. Ani si nedokážu vybrat, který díl se mi líbí nejvíc... To dokonce snad ani nejde. I když musím uznat že třetí díl mám hodně ráda i ve filmovém zpracování. Vlastně díky Harrymu jsem se i celkově dostala ke čtení... ne tedy doslova, ale čtení mě ve velkým chytlo potom co jsem se rozhodla porovnat filmy s předlohou. A za mou lásku ke knihám vděčím převážně právě Harrymu.

Určitě doporučuji každému, kdo by chtěl začít s fantasy. Sice se najdou i tací, které to neosloví a nebude to podle jejich chuti, ale za pokus to rozhodně stojí :)

27.09.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tohle je první kniha co jsem od autorky četla. Dlouho jsem zvažovala jestli se do toho vůbec pustit, ale byly na to dobré ohlasy a zvědavost vyhrála... Takže jsem to riskla a knihu si pořídila... A za to rozhodnutí jsem vděčná. Jak už tady někdo níže psal, u knihy jsem si celou dobu připadala jako u dokumentu. Ani chvíli jsem se nenudila. Rozhodně si přečtu nějakou další knížku od autorky. Snad co nejdříve.

17.08.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Hodně jsem se u této knihy nasmála. Za mě parádní a ideální oddechovka. Myslím, že víc k tomu dodávat už ani nemusím :)

17.07.2022 5 z 5