apelttom apelttom komentáře u knih

Endymion Endymion Dan Simmons

Supr road trip, který má hrbolatější začátek i konec, ale ta jízda mezi tím je boží. Je to napínavé, má to grády a s každým novým světem je kniha zábavnější.

Církev je na můj vkus méně zajímavá, nežli Štír, ale nemůžeme mít všechno.

06.02.2022 4 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Je to super, staří známí se vrátí a s nimi i démonický Štír. Ovšem oproti jedničce to postrádá ten cílevědomý tah na branku a trošku moc přeskakuje od příběhu k příběhu. I tak je to ale slušná kvalita.

21.03.2021 4 z 5

Návrat zabijáka Návrat zabijáka Miroslav Žamboch

Dobrá jednohubka navíc.

04.01.2020

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Ufff. Je to za mnou! Pan Brooks zde projevil silnou dávku elánu a nadšení, ale takovým tím neohrabaným a neotesaným způsobem. Je to velmi milé, skoro až roztomilé, ale taky je to trochu natvrdlé a přihlouplé. Nu což snad další díly budou lepší!

12.12.2019 1 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Marianne Curley umí docela dobře psát, takže děj odsýpá, ale někdy je to tak strašně dětské, nedomyšlené a naivní, že se na tu knížku musím mračit. Přesto je to fajn odpočinková literatura.

03.06.2019 3 z 5

S kouzelným světem Harryho Pottera má knížka společné pramálo. Nějak se to ale přelouskat dá.

05.11.2018 1 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Čekal jsem rozuzlení, ale daleko jsme se nedostali. Tak snad v příštím díle. Chytlavé je to pořád stejně.

26.06.2018 4 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Bomba. Celkově je příběh pomalejší a mnohem rozvláčnější než v předchozích knihách. Ale není to špatně. Namísto sprintu k cíli se série nadechla a rozšířila záběr do stran. Úplně skoro cítím, jak si chystá půdu pro finální knížku. Doufám, že mě nezklame! Jdu si koupit räwë.

06.06.2018 5 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

No, není to úplně ta samá jízda, jako první díl, ale zase cením nové spelly a zapojení Illithidů do zápletky.

06.08.2023 3 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Velká paráda. Kulisy postaveny, zápletky rozehrány a my můžeme fandit.

Pokud jste hráli BG, nebo viděli film D&D, bude knížka ještě lepší. Hurá do dalšího dílu!

01.07.2023 4 z 5

Kacíř a spol. Kacíř a spol. Guillaume Apollinaire

Moc pěkná knížka. Ideální na sobotní odpoledne, nebo dlouhé zimní večery. Ta francouzská škola se nezapře. Kvalita jednotlivých povídek je dle mého kolísavá, ale žádná není vyloženě špatná, takže to hezky utíká. Moje nejoblíbenější je jednoznačně Otmica ^.^

03.11.2020 3 z 5

Jak zhypnotizovat Marii Jak zhypnotizovat Marii Richard David Bach

Překrásná, filozofická knížka, která v sobě ukrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Jedna z těch, které přečtete a pak na ni ještě hodně dlouho myslíte. A ve volních chvílích rozmlouváte se svým vyšším já ;-)

16.11.2019 4 z 5

Divadelní román / Mistr a Markétka Divadelní román / Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tohle je tak trošku zvláštní kniha. Hravá, neotřelá a napínavá, ale zároveň i roztahaná, schizofrenní... Z každé kapitoly čouhají pětihvězdičkové kvality, ale přesto se mi nějak nedaří knihu na 5 hvězd hodnotit. Dal bych 4 a půl kvůli pár desítkám stran, které by mi nechyběly, ale byly tam. Jinak závěr byl ovšem šestihvězdičkový.

19.10.2019

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Vyváženější než dvojka. Děj je napínavý a stránky ubývají nevídaným tempem. Perfektní počtení. Rovnou jdu kupovat čtyřku.

28.05.2018 5 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Už to není tak nové a úchvatné, jako jednička, ale zápletka je pořád stejně chytlavá a knížka se čte sama. Nové postavy už mi nesedí tolik jako ty staré (krom Lucasovy sestry), ale to je věc názoru. Dočetl jsem a rovnou si koupil 3. díl.

24.05.2018 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Tohle je úplně luxusní knížka. Můžu jedině doporučit.

15.05.2018 5 z 5