Antarra Antarra komentáře u knih

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Vhled do tehdejšího nacistického Německa mě potěšil a nesmírně obohatil. Tahle knížka je taková krásně netypická, že jsem nečekala deaverovské zvraty (takže mě překvapily, jako bych ho četla poprvé). Čiší z toho zlo a beznaděj obyčejných lidí vůči zvrácenému systému a nutí čtenáře k zamyšlení. Konec se možná někomu nemusí úplně líbit, ale za mě je takový milý :-)

06.06.2016 5 z 5

Kontrolní bod Kontrolní bod Myke Cole

Dlouho (a možná nikdy) se mi nestalo, aby mi byl hlavní hrdina tak nesympatický. Přesně jak píše Monicay. Číst se to dalo, jako oddechovka dobré. Kdyby mi bylo 9-14 let, tak bych si ji užila asi víc.

22.05.2016 3 z 5

Průlom Průlom Myke Cole

Lepší než první díl, ale konec byl bohužel slabší než k čemu to gradovalo. Naštěstí se kolem nesympatického Oskara točí pouze první díl. Nápad je to dobrý, líbila se mi představa Ježíše jako fyziomanta, na kterého je tam narážka. Lecjaké mytologické záhady se vysvětlí Napojením :-) Bohužel z toho šlo jistě vytřískat víc, příběh na mě působil poněkud jednoduše a přímočaře, na to že se postupně věnuje třem různým postavám (a Harlekýn je určitě nej). Líbí se mi zobrazení mentality - veřejnosti, vojaků, vlády a pravdy o tom, že nespravedlnost systému prostě je a jeden člověk nenadělá nic a jeho existence je do značné míry závislá na tom, jak moc se systému zrovna hodí. Škoda, že to není propracovanější, nevyužitý potenciál zamrzí.

22.05.2016 4 z 5