Anniee Anniee komentáře u knih

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Jestli mi nějaká kniha výrazně přehodila myšlení, tak tahle. Jediný co k ní můžu napsat: VŠICHNI si ji přečtěte a VŠICHNI si pořiďte náramky!

07.01.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Tak tohle bylo nabité emocemi.

Začátek je pomalejší, čtenář se seznamuje s postavami a prostředím. To jsem se ke čtení musela i nutit, přece jenom fotbalem nežiju. A velký mínus byly chyby, který byly všude, ale za to autorka nemůže. Ale to co přišlo Pak....

Smršť emocí. Do všeho jsem se zamilovala. Nevím co jiného k tomu říct. Paní spisovatelka vše skvěle rozehrála, nechala čtenáře čekat a doufat (Tak stane se něco? Nedají se první pusu až na poslední i stránce, ze ne? Že se na ni nevykašle? Nebo ona na něj?) a nakonec (no, nakonec, rozkládá vás na posledních 200 stránkách) ho naprosto rozložila a poslala do emocionálního pekla. Příjemnýho pekla.

Obě postavy jsou úžasný a hlavne úžasně reálný. Perfektně vykreslene, až vám přijde že je znáte a máte je v životě už dlouho. To je pak všechno jiný, Ty hádky i usmirovani, přijdou vám jako vaše vlastní. Občas vám lezou krkem, občas mate chuť je obejmout a občas je pořádně praštit. A ty jejich myšlenky a slova jsou tak strašně, strašně moc upřímný až mate slzy v očích a NAPROSTO je chápete. Ono když se na to podívate, tak to má i hloubku, Ty myšlenky a ta jednání (není sobecky občas postavit sebe na první místo).

Na konci vám nezbude nic jiného než knížku pritisknout k srdci a doufat, že to celé zapomenete, abyste to mohli zase někdy prožít znova, plně, od začátku.

15.12.2019 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Taková poměrně jednohubka která chytne a nepustí. To Darcy Coates umí. Zásadní problém s knihou nemám, dost mě bavila, ale ten konec byl opravdu až moc uspěchaný a neseděl mi ke zbytku knihy.

10.02.2024 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Caplinovou mám načtenou skoro celou, a Domek v Irsku je za mě jedna z těch slabších knih. Což o to, popisy přírody a jídla kouzelné jako vždy, ale tady mě nějak nechytla ta romantika. Moc mi nesedla Hannah a chybělo mi tam nějaké to očekávání, ta slow romantika, ale oni spolu byli v podstatě už od začátku. Chemie nula nula nic a celý ten vztah jsem jim vlastně moc nevěřila. A těch klišé a “náhod bylo i na mě trochu moc. Ale čtivé to bylo a jako oddechovka na vypnutí hlavy to fungovalo.

08.01.2024 3 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Tohle je za mě TO nejvíc, co si můžete o výchově a o rodině přečíst. Vlastně všechno od Hermana či Haldy. A i když jsem většinu fejetonů už znala z facebooku, pořád měly co předat a pořád brnkaly na tu správnou strunu. Must read pro všechny učitele i rodiče.

22.07.2023 4 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

John Marrs se pomalu ale jistě stává srdcovým autorem. Jeho knížky jsou hroznej masakr - hlavně co se zvratů týče. Vždycky, když už si myslíte, že trošku víte co se tam děje a začínáte mít nějaký názor na hlavní postavy, se to přetočí úplně vzhůru nohama a vy jen koukáte a nechápete. A za chvíli znova. A znova.
Vůbec mi nepřišlo, že má kniha přes 400 stránek. Byla neodložitelná, doopravdy. I když by se autorovi dalo vytknout kdeco, čtivost to rozhodně nebude. Dám si od autora chvíli pauzu a pak se vrhnu na knihu Když jsi odešel a doufám, že to bude podobná pecka jako toto nebo Spřízněné duše.

10.02.2023 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Já jsem nadšená! Je to milý, inteligentní, má to přesah a najdete tam i erotiku. A moje nejoblíbenější hate to love. Co je lepší, než otevřít takovýhle kombo za studenýho, zasněženýho večera?
Kniha se čte sama a stránky ubíhají pod rukama. Příběh je krásně zasazen do historického kontextu a tím tomu dává zase jinou úroveň. Hlavní hrdinka ma mozek, což se taky jen tak nevidí, a dokonce ho má i náš hlavní hrdina. Neuvěřitelný, budete si opravdu užívat jejich slovní přestřelky.
Určitě se po nějaké době pustím i do dalších dílů Rebelek z Oxfordu.

27.01.2023 4 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Fitzek nezklamal. Přečteno za dva večery, takže mě ani Klara nestihla štvát tak moc, jak mohla. Téma náročné, ale nesmírně čtivé, autorův doslov na konci to celé krásně podtrhl. Konec mindfuck, v dobrým slova smyslu.
Sečteno podtrženo, Fitzek je vždycky výborná, temná volba.

07.09.2022 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Tak tohle byla jízda. Jeden zvrat za druhým, pět příběhů pěti lidí, kteří nemají spolecnyho nic a zároveň hodně, tuna lásky, tuna podezření, ještě víc lží. Nečekejte žádnou poklidnou sladkou romantiku, ale pořádnej, místy dost zvrhlej thriller. Doporučuju.

29.07.2022 4 z 5

Jaká byla Cassidy Holmesová Jaká byla Cassidy Holmesová Elissa R. Sloan

Cassidy byla skvělá! Kniha mě vtáhla a krásně plynula, a i když jsem se občas ztrácela v postavách (který mě místy dooost vytáčely!), rozhodně doporučuju. Je oddechová, ale zároveň jemně otevírá některá těžká témata, jako je #MeToo nebo rasismus a deprese.
Čemu se nemůžu vyhnout je srovnání s Daisy Jones&The Six. Prostředí a hlavní téma knihy je dost podobné, ale hlavní hrdinky se od sebe dosti liší (nebo přece jen mají něco společného?). Pro mě byla Daisy Jones o něco lepší, ať už lépe vystavěným dějem, na což má možná vliv i forma rozhovoru, nebo tím, že Daisy mi byla prostě sympatictejsi než Cassidy. Doporučit můžu s lehkým srdcem ale obě knihy a je Škoda, že Jaká byla Cassidy Holmes není více vidět.

27.04.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Jako, takhle. Toto bych dokázala podle mě napsat i já. Přišlo mi to tak jednoduše napsané, až jsem z toho byla mírně zmatená. Protože bum, a chlap, co musel mít všechno přesně najednou nemusí. Bum, a najednou se navzájem přitahují. Bum, a najednou jí odpustil (tohle ani nepovažuju za spoiler, protože je vám to jasné tak od třetí stránky). Za mě tam ani nebyly ty emoce. A bohužel, nějak extra ani humor.
Přiznám se, tenhle žánr mám docela načtený. A vždycky to bude částečně předvídatelné. Ale dá se to napsat i tak, že vás uprostřed něco překvapí, nebo že budete zahrnutí emocemi, nebo že to bude aspoň tak brilantně napsané, že nedostatek děje vás absolutně nebude trápit. A když už nic z toho, zachrání to chemie mezi hlavními postavami.
A tady jsem tak nějak nenašla nic z toho. Lehká, lehounká oddechovka, kterou přečtete za jeden den, ale zároveň najdete spoustu lepších…

04.03.2022 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

U Verity byla jediná a největší chyba asi to, že jsem čekala něco nepřekonatelného. Všechny recenze slibovaly naprostou pecku.
A je pravda, že knížka byla čtivá opravdu hodně. Autorka má cit na psaní. Nebylo to ani jako u některých čtenářů, že by mi vadily erotické prvky. Jenže ona ta zápletka ve finále nebyla až tak originální, čtenáři dojde, že tam není něco jen tak. A z konce jsem byla chvíli zklamaná, ale nakonec se mi docela zalíbil. Rozhodně ale nemůžu říct, že to byl nejlepší thriller co jsem kdy četla.

06.03.2021 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Prvně jsem si říkala, že nebudu dávat pět hvězdiček, že dám jenom čtyři. Že to není úplně kvalitní literatura. Ale potom se mi to rozleželo...

Sice je to klasická erotická romantika, ale v neobyčejném kabátě. Neobyčejní hlavní hrdinové a jejich neobyčejné setkání. Hlavně ale ty osudy, osudy, který jsou reálný. Autorka umí do romantiky vnést přesah, za což si jí neskutečně vážím. V každé knize má zpracovaný nějaký problém a to, jak se jím hlavní hrdinové prokousávají. A sice má (díky bohu) šťastné konce, ale i v nich je ukrytá realita.

Díky za to.

27.12.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Krásný, krásný, krásný klišé. Bohatý, arogantní a nádherný šéf versus chytrá, sarkastická a nádherná asistentka. Většinu knihy doslova versus, díky čemuž si mě samozřejmě získala.

Jediné, co bych opravdu vytkla, je jazyk, u kterého jsem se občas zasekla a říkala si “tak tohle ne”. Některá slovní spojení proste vůbec neseděla a bodala do oči. Ale je to oddychovka, kterou sjedete za jeden den, takže tohle vás ve finále ani moc mrzet nebude.

16.12.2020 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Jak já miluju tyhle pomalý love/hate romance. Prvních cca sto stran bylo sice pomalých až až, ale zbytek knihy to vynahradil.
Hlavní hrdinka má mozek (!!), hlavní hrdina na začátku moc ne, ale tak už to u chlapů bejvá. Prostředí je dost jiný než jsem zvyklá, ale je to příjemná změna. Celkově je to moc fajn, úžasný vedlejší postavy, úžasně vystavěnej příběh, perfektně fungující chemie.

06.09.2020 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Tento rok mám velký štěstí na knížky. Touhle jsem byla naprosto uchvácená, kór po přečtení doslovu.

Je teňučká, čte se sama a má přesah, základ v reálu. Popisuje pařížskou společnost 19. století svázanou pravidly. Primárně pro ženy. Je strašný to číst, vidět, jak naprosto normální inteligentní ženy byly internovány čistě proto, že byly nepohodlné. Že odmítly žít jen kvůli tomu, aby rodily děti. Na druhou stranu, jaké pokroky dělala v tu dobu neurologie. A za jakou cenu.

Nejde tam ani tak o děj, jako o postavy, o prostředí, o okno do tehdejší společnosti. Psáno ale jako román, takže vás to neunudí k smrti.

20.08.2020 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Nojo, přiznávám se, mam slabší období a zase mě to rozložilo.
Na začátku jsem to teda odložila a vůbec jsem si nemohla zvyknout na styl psaní - hovorová řeč, nic náročného a častá -ej (hotovej, mrtvej, krásnej).
Ale teď jsem se k tomu vrátila a nelituju. Na styl psaní jsem si zvykla a postavy si mě ihned omotaly kolem prstu. A aaach bože, miluju když se bad boys změní na milující chlapy!

08.07.2020 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Vůbec se mi s tím vším nechce rozloučit. Brala bych ještě tak tři čtyři díly.
Každopádně, s Paní jezera jsem si musela dát v půlce pauzu. Protože!! Jsem byla tak neskutečně vytočená a smutná, že buď bylo na místě dát si pauzu nebo knihu hodit z balkonu. Kdo četl, asi ví.
Ale jinak zase skvělé čtení. Celý ten vystavěný svět, osudy tolika postav, z nichž o každou jsem se bála a zajímala. Líbilo se mi i to, že v druhé polovině nebyl vynechám osud i méně důležitých postav a bylo popsáno co se s nimi stalo. A takhle zpětně musím uznat že se mi líbil i konec, i když přiznávám, že hned po dočtení jsem zuřila. Pak jsem si ale přečetla poslední povídku z knihy Meč osudu a to mi ten kruh už více méně uzavřelo.

28.05.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zibura znovu nezklamal. Nejenže jsem se nahlas smála, ale zároveň jsem se díky modrým a oranžovým stránkám dozvěděla mnoho nových, zábavně a lehce podaných informací (ale nejen na těchto stranách - informacemi o zemích a o místech je protkaná celá kniha).

24.04.2020 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Moje první kniha od Irvinga a jak tak nad tím přemýšlím, určitě ne poslední.

Mě, jakožto zaujatého čtenáře lačnícího po všech možných detailech, velmi bavil styl psaní - detailní popisy všeho a všech. Ale nejen to, na knihu podobnou této jsem snad ještě nenarazila, měla v sobě jakýsi náboj, jakousi laskavost a něhu a zároveň surovost a opravdovost (to platilo hlavně u tématiky potratů - bolestivě detailně popsaných).

S láskou jsem procházela s Homerem Wellsem jeho celým životem a občas i se slzami v očích sledovala jeho životní příběh. Úžasné na tom jeho příběhu bylo i kvantum postav okolo něj a i jejich detailně vyobrazené životní příběhy. Pravdou je, že mi místy dost lezly krkem, ale to byl asi jejich účel...

21.04.2020 4 z 5