anngelina anngelina komentáře u knih

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Četla jsem to ve svých 14ti. Pro mě to byl tou dobou zážitek. Myslím, že kdybych si to přečetla dnes, že by mě tolik nenadchla, proto se radši do toho nepouštím, nechci si kazit dojem. Krásný, citlivý a dojemný příběh

03.07.2012 5 z 5

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Příběh měl být o emancipované ženě, která bojuje za svobodu otroků. Bohužel hlavní hrdinka ve mně tyto pocity vůbec neprobouzela. Byla závislá na pomoci ostatních, začala bojovat aby chránila sama sebe, a přestože všechny juju se teprve učila, tak si byla jistá že je něco víc než ostatní. Pomstychtivá a výbušná, pravá ewu, i když se celou knihu snažila čtenáře přesvědčit o opaku. Naopak naprosto úžasné postavy Mwity a Luyu, škoda že se příběh víc nesoustředil i na ně, protože to oni byli bojovníci. Kniha stojí za přečtení jenom kvůli ním, netradičnímu prostředí a zajímavým fantasy prvkům.

18.01.2022 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

První polovina psaná hodně teenage stylem, asi už dávno nejsem cílovka. Vadila mi dlouhé monology hlavní mužské postavy, což se blíží sci-fi. Ale nakonec příběh zpracovává velmi zajímavé téma, jako YA doporučuji.

24.02.2021 3 z 5