annes annes komentáře u knih

Super, docela jsem se zasmála a asi podřídíme do domácí knihovny. Ty ilustrace bych si ráda vymalovala:-)

23.11.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha mi přinesla rozhodně trochu pochopení pro Franku a ostatní mladé Němce, kteří byli strženi davem a chválami, chodili do svých "oddílů", kde se přátelili, podnikali různé výlety, společně hráli hry a vůbec prostě takový kroužek mladých. Už dává smysl to, že nechtěli uvěřit, že se děje něco špatného, protože všude kolem nich byla vytvořená bublina...
Závěr byl dle mě trochu odbytý, ale i tak se mi příběh líbil především díky myšlenkám obou protagonistů knihy - to jak se báli jeden druhého i jak na sebe museli spoléhat, i když byli cizinci. Těžké časy lidi sblíží...
Celkově kniha není nijak drsná, ale přitom odhaluje různé ne/pěkné pohledy na druhou světovou válku, což moc chválím.
ČV 18 kniha zmíněna v jiné knih Na západní frontě klid

24.09.2020 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Rozečteno na dvakrát, protže nerada v mhd vozím tlusté knihy :-D Ale ovšem stálo to za to. Hlavní pár Jamie a Claire jsou úžasní. Ta jejich tvrdohlavost i dobrodružství mě nepřestávají udivovat a jsou mi čím dál sympatičtější. Doufám, že letos ještě pokořím další díl :-)

22.06.2020 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Do toho díla jsem netušila jakou autorkou vlastně Agáta je ... excelentní! Titul jsem znala jako film, ale kniha ho velmi předčila - krásně ukázaná psychologie všech postav - tyranky, obětí i mladé doktorky. Skoro sem si myslela, že Poirot už tam nebude. Poslechla jsem si také v době "čtení" Slavičí hnízdo a Pacientku a autorka dle mého musela mít opravdu velkou fantasii i vědomosti, protože každý příběh má něco unikátního/nového. Prostě paráda :-)

29.01.2020 4 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Huhu, tak tohle jsem nečekala. Jako sci-fi nemusím, po knize jsem sáhla až teď do ČV (i když jsem ji měla v hledáčku dřív, kvůli zajímavé holce na obálce) a fakt jsem nečekala, že z toho bude 5 hvězd:⁠-⁠O natož, že po přečtení prvního dílu chci HNED další:⁠-⁠D
Takže hlášení pro všechny, kdo váhají - jděte do toho!

03.02.2023 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Ó, ano! Je to rozhodně moje srdcovka a pasáž s Mrazíkem byla prostě skvělá, dokonce jsem si ji přečetla hned dvakrát než jsem pokračovala dál. Závěr celého příběhu s čjorty i lidmi se mi zamlouval, jen takovéhle konce jsou už jen v pohádkách.

25.11.2022 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Druhý díl se rozhodně nenechal na ničem zahanbit. Naše vědma si vedla výtečně a nový čjorti z mytologie taky super, jen jsem teda zvědavá na tu matku Vasjiny prababičky, tak uvidíme odkud vítr bude vát ve třetím díle;⁠-⁠)

18.09.2022 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ježiši, tohle byl fakt přešlap. ČV cos mi to udělala? Nakonec teda dočteno, držela mě nad vodou zvídavost...Nakonec musím uznat, že něco na tom jablku je, ale vlastně nevím, co přesně.

13.09.2022 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Myslela jsem, že to nebude tak zábavné, ale vlastně jsem se celkem nasmála (některé situace mi teda přišly dost nereálné), ale jsem asi duší romantik, takže takhle slaďádrna byla něco pro mě :⁠-⁠) Jo asi si Jo ještě někdy přečtu ;⁠-⁠)

10.09.2022 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Film už jsem skoro zapomněla...ale tahle kniha mě vážně chytla a prožila jsem s malou Čijo naprosto vše. Jen už nechci číst tak "silné" příběhy.

16.08.2022 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Tahle kniha mi drahně let ležela na polici. Rozhodla jsem se, že letos to prostě někam vecpu a konečně si trilogii přečtu. Bože! Proč mi to trvalo tak dlouho? Byla to velká chyba. Jestli budou i další díly pokračovat v duchu a kvalitě jedničky tak to bude celé moje srdcovka! Slavík a medvěd si mě rozhodně získal a Vasja se svým samá ruka, samá noha, havraním copem, smaragdovýma očima a hlavně svou odvahou a vírou je prostě TOP hrdinka:-)
Vážně, jestli něco otálíte, nedělejte to a rozhodně si knížku přečtěte:-)

03.07.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Prokletý kraj mi sedl teda mnohem líp, ale tohle bylo taky fajn. Taková pěkná oddechová detektivka, trochu se zamyšlením a ještě pro mě v sympatickém prostředí. Na českou literaturu rozhodně velmi dobré!

29.03.2022 3 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Tak tenhle díl mě úplně moc nenadchnul. Nějak mi to nepřišlo tak napínavé jako ostatní autorčiny příběhy, zápletka a motiv byly jakési nemastné neslané. No hold nemůže mít všechna díla mimořádná.

17.02.2022 3 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Zase jsem si celou dobu myslela, že je vrah uplnenekdo jiný:-D vážně nechápu jak Agáta mohla vymyslet tolik originálních zápletek. Prostě smekám!

27.01.2022 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Velmi se mi líbí, že každý díl přináší nějaký nový a zcela jedinečný svízel, který musí Will se svými přáteli řešit. Vážně smekám!
Na to, že se jedná vlastně o knihy pro děti je v nich krásně ukázáno smýšlení záporáků všeho druhu a i zajímavá řešení, jak se s nimi vypořádat. (super inspirace do rpg her)
Samozřejmě v dnešní době nikoho nebacíte přes hlavu, když ho chcete umlčet a spousta jednání by byla protiprávní, ale ve světe fantasy to můžete udělat prostě po svém.

08.11.2020 4 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Na začátku jsem se trochu ztrácela a nechytala souvislost, ale jak jsem se chytla už jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to dost srdceryvné, hlavně dopisové části ke konci...jediné mínus má za mě jméno KATEŘINA, které mi nepříjemně drnčelo při každém čtení v uších, ale chápu že asi v originále bylo celé jméno a ne žádná zkrácenina.

29.09.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Bylo to ... silné. Pro mě osobně až moc, rozhodně teď dlouho neotevřu knihu podobného ražení.

30.08.2020 5 z 5

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Mít příbytek uprostřed přírody je můj sen. V knize se dočtete, jak se to lidem své pomocí povedlo. Je to velmi pěkná inspirace a hezké fotky. Kniha má ale jedno velké ALE a to že všechno se děje v cizině, kde mají přírody a prostoru docela dost, narozdíl od naší malé země, takže s pozemky jako v knize je to trochusložitější :-) Ale sen je sen! Takže jestli se chcete inspirovat určitě knihu otevřete a pokochejte se :-)

29.07.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Čekala jsem na zvrat, ale že mě dožene ta očekávaná pasáž až k ukápnutí několika slz, tomu jsem nemohla uvěřit. Už chápu, proč je označován druhý díl za nejlepší :-) vskutku jistě kvůli nejromantičtějšímu vyznání :-)) Samozřejmě zbytek děje a ostatní postavy byli také úchvatné :-)

21.07.2020 5 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Sakra :-D Já myslela, že tohle je poslední díl a hltala jsem stránky v e-knihy jednu za druhou v napětí a očekvání, jak to dopadne. A ono toto? Za mě asi nejslabší díl, ale dost možná díky tomu, že jsem oipravdu čekala velkolepý závěr. Určitě ale budu čekat, jak to s holkama dopadne a kdo tedy usedne na trůn!
Jo a kdyby po sérii náhodou chtěla napsat i něco třeba o jiných královnách ostrova, jeho historii či nějaké místní legendy, tak já si to určitě ráda přečtu :-)

22.06.2020 3 z 5